Sayfa 185/195 İlkİlk ... 85135175183184185186187 ... SonSon
Arama sonucu : 1559 madde; 1,473 - 1,480 arası.

Konu: Mevduat faizimi yoksa Para piyasası fonu mu

1.  Alıntı Originally Posted by rACE Yazıyı Oku
    23.5 mk mi yoksa net mi?

MI 5 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Net değil %15 Stopaj düşülecek yani mevduat ile aynı o yüzden MK karşılığı diye belirtmedim. Bugünkü oran 23.49 ilk repoyu yaptık. Süpriz bir kesinti olursa yarın söylerim.

2.  Alıntı Originally Posted by admustafa Yazıyı Oku
    Net değil %15 Stopaj düşülecek yani mevduat ile aynı o yüzden MK karşılığı diye belirtmedim. Bugünkü oran 23.49 ilk repoyu yaptık. Süpriz bir kesinti olursa yarın söylerim.
    Teşekkürler.

İşbankası internet bankacılığından repo faizi oranı %7 gözüküyor bende.

İşyatırım için farklı bir aracı kurumdan mı hesap açtırdınız yoksa işbankasından yatırım hesabı açtırmak yeterli mi?

3.  Alıntı Originally Posted by rACE Yazıyı Oku
    Teşekkürler.

İşbankası internet bankacılığından repo faizi oranı %7 gözüküyor bende.

İşyatırım için farklı bir aracı kurumdan mı hesap açtırdınız yoksa işbankasından yatırım hesabı açtırmak yeterli mi?
    İş yatırım ayrı bir kurum. Hesap açtırmalısınız

Yazılarım yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir
    Yazılarım kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir...

4.  Alıntı Originally Posted by karamizah Yazıyı Oku
    İş yatırım ayrı bir kurum. Hesap açtırmalısınız

Yazılarım yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir
    is yat ayri is yat sub ye gidip hesap acican sonra is bankta yat in hes parayi aktaracan hersey mt ile uygulsma flan yok gunluk arihcan bugun brut %24pay repo orani is.yat isbankin yat sirkrti payrepo 500000 sarti var

5.  Alıntı Originally Posted by cerento Yazıyı Oku
    is yat ayri is yat sub ye gidip hesap acican sonra is bankta yat in hes parayi aktaracan hersey mt ile uygulsma flan yok gunluk arihcan bugun brut %24pay repo orani is.yat isbankin yat sirkrti payrepo 500000 sarti var
    Ben dün açtırdım. MT 500K şartı istenmiyor dedi Pay Repo için nitelikli yatırımcı için yani 1000K birikimi olması gerekiyor kişinin. 100K ile de pay repo yapılabiliyor yani fakat toplam birikiminizin 1000K ve üzeri olması gerekiyor. Pay repoda teminat varlık hisse senedi normal repoda ise hazine tahvili olduğu söylendi.

Duhul
    Feb 2019
    İkamet
    Emmiden hakiki yalanlar
    Gönderi
    7,825
     Alıntı Originally Posted by admustafa Yazıyı Oku
    Ben dün açtırdım. MT 500K şartı istenmiyor dedi Pay Repo için nitelikli yatırımcı için yani 1000K birikimi olması gerekiyor kişinin. 100K ile de pay repo yapılabiliyor yani fakat toplam birikiminizin 1000K ve üzeri olması gerekiyor. Pay repoda teminat varlık hisse senedi normal repoda ise hazine tahvili olduğu söylendi.
    Bir sakıncası var mı hisseler çok düşerse.
    Selamlar. Burada yazmış olduğum bilgi, yorum ve düşünceler tavsiye ve yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Webster üstad nerede diye sormayın, işte burada: https://www.hisse.net/topluluk/showthread.php?t=45203

7.  Alıntı Originally Posted by jmk99 Yazıyı Oku
    Bir sakıncası var mı hisseler çok düşerse.
    Reponun tanımı bankalarca yapılan, belli bir faiz oranıyla ve belli bir süre sonra geri satın alınmak güvencesiyle bono, tahvil ve benzeri değerli kâğıt satma işlemi. Yani siz repo yaparak size vaad edilen faizi alıyorsunuz geri plandakilerin değeri ilgilendirmiyor. Yani teminat hisse senedi ise düşüşü etkilemiyor sizin kazanacağınız faiz oranını. Teminat gösterilen hisselerde BIST30 dışında değil sanırım.

Duhul
    Feb 2019
    İkamet
    Emmiden hakiki yalanlar
    Gönderi
    7,825
     Alıntı Originally Posted by admustafa Yazıyı Oku
    Reponun tanımı bankalarca yapılan, belli bir faiz oranıyla ve belli bir süre sonra geri satın alınmak güvencesiyle bono, tahvil ve benzeri değerli kâğıt satma işlemi. Yani siz repo yaparak size vaad edilen faizi alıyorsunuz geri plandakilerin değeri ilgilendirmiyor. Yani teminat hisse senedi ise düşüşü etkilemiyor sizin kazanacağınız faiz oranını. Teminat gösterilen hisselerde BIST30 dışında değil sanırım.
    Sağolun. Selamlar.
    Selamlar. Burada yazmış olduğum bilgi, yorum ve düşünceler tavsiye ve yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Webster üstad nerede diye sormayın, işte burada: https://www.hisse.net/topluluk/showthread.php?t=45203

Sayfa 185/195 İlkİlk ... 85135175183184185186187 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •