Sayfa 2/195 İlkİlk 12341252102 ... SonSon
Arama sonucu : 1559 madde; 9 - 16 arası.

Konu: Mevduat faizimi yoksa Para piyasası fonu mu

Alıntı Originally Posted by mebes Yazıyı Oku
    Sn. Aksaray sizi ALGYO topiğinden biliyorum. Çok faydanızı gördüm. Belirttiğiniz fon ısimleri varmı. Örneğin para piyasası fonu gibi. Şimdiden teşekkür ederim....
    selamlar...
    Zaten başlığımız para piyasaı fonu ve fon isimleri de aynı...bankaya göre de başında numaraları olabiliyor....
    Örnek iş bankasında 801
    Akbank da ALE gibi

2. TEFAS'a dahil birkaç tane Para piyasası fonu var. Genelde büyük bankalar sadece kendi müşterilerine satıyor para piyasası fonlarını şeklinde düşünebilirsiniz. TEFAS'tan alabileceğiniz benimde aracı kurumda param nakite geçtiğinde kullandığım FİBA PORTFÖY PARA PİYASASI FONU var. Getiri sıralamasında 3. sırada gözüküyor şu an. Ayrıca TEFAS'tan fon almak istediğinizde alış saatlerine dikkat etmeniz gerekiyor genelde fonları 13:30'a kadar alabilirsiniz veya emir verebilirsiniz.

TEFAS da Bugünün fiyatları ile de oranları görelim

Bu da linki

https://www.tefas.gov.tr/FonKarsilastirma.aspx

Buradan şemsiye fon türünden para piyasası fonu seçin otomatik olarak 1 yıl için sıralanacak...
    isterseniz 1 ay -3 ay gibi yazılara tıklayarak en yüksek getiri sağlayanı ilgili sürede görebiliyorsunuz...

4. Sayfanız hayırlı olsun Sn. t.axaray

Uzun zamandır böyle bir şeyi düşünüyordum. Çok faydalı olmuş. Eskiden HSBC Bankası'ndan B Tipi Likit fon diye geçen fon alıyordum, sonra şube kapanında İş Bankası'na geçtim, orada bu şekildeki fonun hangisi olduğuna emin olamamıştım.

801 Kodlu Para Piyasası Şemsiye Fonu da fiyatı sürekli artan, (-) düşme ihtimali olmayan, mevduata alternatif olacak bir fon değil mi? Yanlış anlamadım yani?

Alıntı Originally Posted by ironarm Yazıyı Oku
    Sayfanız hayırlı olsun Sn. t.axaray

Uzun zamandır böyle bir şeyi düşünüyordum. Çok faydalı olmuş. Eskiden HSBC Bankası'ndan B Tipi Likit fon diye geçen fon alıyordum, sonra şube kapanında İş Bankası'na geçtim, orada bu şekildeki fonun hangisi olduğuna emin olamamıştım.

801 Kodlu Para Piyasası Şemsiye Fonu da fiyatı sürekli artan, (-) düşme ihtimali olmayan, mevduata alternatif olacak bir fon değil mi? Yanlış anlamadım yani?
    eski isimleri B tipi likit fon idi bunların...güncellendi...sürekli artan düşme ihtimali olmayan bir fondur..doğrudur....Ben hisse senedi alacağım zaman bu fonu bozarım..hisse almadığım sattığım zamanlarda hep bu fonu kullanırım..küçük değil ...bana göre büyük rakamlarda bile bu fonu kullanırım...mevduat faizine göre de bir süredir daha iyi getirisi var ve vade beklemiyorsunuz..
    Yazın Arsa... Kışın Borsa

itibar verme puanı günlük kotamı bugün doldurmuşum..en kısa zamanda ödemek üzere başlık katılımcılarına borcum olsun....

7.  Alıntı Originally Posted by t.axaray Yazıyı Oku
    eski isimleri B tipi likit fon idi bunların...güncellendi...sürekli artan düşme ihtimali olmayan bir fondur..doğrudur....Ben hisse senedi alacağım zaman bu fonu bozarım..hisse almadığım sattığım zamanlarda hep bu fonu kullanırım..küçük değil ...bana göre büyük rakamlarda bile bu fonu kullanırım...mevduat faizine göre de bir süredir daha iyi getirisi var ve vade beklemiyorsunuz..
    Tekrar çok teşekkür ederim bilgilendirdiğiniz için. Kesinlikle kullanacağım bunu.

Ben şu anda hisse toplama aşamasındayım, nakit kalmıyor ama belli periyotlarla ana trendleri takip edip tamamen hisseden çıktığım olmuştu. O dönemde böyle bir fon bulmamadığım için 6 aya yakın toplu param boşta beklemişti. Kesinlikle faydalı bir şey.

dünden bugüne getiri fon faizi 22.66 faize uyarlarsak 23.99 gayet iyi ....var mı mevduatlarda günlük getiri veren bu oranda veya vadelide...bir önceki gün 25.07 ve önceki günlerde 29 bile var...

Sayfa 2/195 İlkİlk 12341252102 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •