Sayfa 3/195 İlkİlk 123451353103 ... SonSon
Arama sonucu : 1559 madde; 17 - 24 arası.

Konu: Mevduat faizimi yoksa Para piyasası fonu mu

1.  Alıntı Originally Posted by t.axaray Yazıyı Oku
    dünden bugüne getiri fon faizi 22.66 faize uyarlarsak 23.99 gayet iyi ....var mı mevduatlarda günlük getiri veren bu oranda veya vadelide...bir önceki gün 25.07 ve önceki günlerde 29 bile var...

Sn. t.axaray, faydalı paylaşımlarınız için teşekkürler.

Yukarıdaki excel dosyasını nereden indirdiniz? Bu sayfadan yüklenen excel başka bir dökman
    https://www.tefas.gov.tr/FonKarsilastirma.aspx

Bugünkü faiz oranını görebileceğimiz bir sayfa var mı yoksa, gelecek fiyatlaması yok mu, yani ancak geçtiğimiz günlere göre mi bakabiliyoruz?

slm..
    Ben kendim yaptım excel tablosunu....her gün fiyatı yazıyorum.. günlük orandan yıllık bazlı oranı hesaplatıyorum..
    Yazın Arsa... Kışın Borsa

3. İlgi çekeceğine inandığım ve katma değeri yüksek olacak diye beklediğim bir topic .Hayırlı olsun sn t.axaray

4. Öncelikle başlık sahibine teşekkür eder başlığının hayırlı olmasını dilerim. Fonları bende bir müddet yakından takip etmiş fakat her birisinin içerisinde özellikle iş bankasının yüksek miktar mevduat payı bulunduğunu fark etmiştim. Faize karşı hassas olan kişilerin elbette kazanma garantisi olmayan fakat yatırım yapılabilecek fonların paylaşımından faydalanabileceğini belirtmek isterim.
    Saygılarımla

5.  Alıntı Originally Posted by t.axaray Yazıyı Oku
    dünden bugüne getiri fon faizi 22.66 faize uyarlarsak 23.99 gayet iyi ....var mı mevduatlarda günlük getiri veren bu oranda veya vadelide...bir önceki gün 25.07 ve önceki günlerde 29 bile var...

Sayın T.axaray,

Başka bir alternatif yol olarak viop hesabı açıp orada nemalandırma yapılabilir.Sonuçta günlük faizin en yüksek uygulandığı yer orası diye biliyorum, ben yapı kredi yatırımdaki biriyle görüştüm. http://www.trlibor.org/ bu sitede O/N ile belirtilen oran üzerinden hergün nemalandırma söz konusuymuş. Mesela bugün 24.1880 faiz üzerinden nemalandırma yapılmış. Beni yanlış mı yönlendirdiler , bu konu hk. bilginiz var mı? Başlık için elinize sağlık, emeğiniz için çok teşkkürler.

Syg.

ben teşekkür ederim...
    viop hesabı açıp nemalandırma yapabilirsiniz..Ben kullanmadım... Ben bu fonu günün 24 saatinin her saniyesinde anında para aktarabilme çekebilme yatırabilme kolaylığı yüzünden tercih ediyorum...

7. https://musteri.nnhayatemeklilik.com...nce?FonDef=OEL

BES'te NN Hayat Para Piyasası aylık fon getirisi % 2,07...Dediğiniz gibi aylık mevduattan bile iyi bir getiri...Portföy yöneticisi İş Portföy...Piyasadaki en güvendiğim kurum...Verdiğiniz linkten İş Bankası 801 Para Piyasası fonun aynı tarihteki getirisine baktım: % 2,08...Muhtemelen o küsuratı İş Portföye komisyon olarak ödüyorlar... Demekki normal fon yerine BES fonu almanın fazlaca bir eksisi yok...Hatta Devletin verdiği % 25 katkı payını hesap ettiğimizde (Katkı Fon getirisini dahil etmiyorum) BES çok daha avantajlı gibi duruyor...

Faiz oranları bu seviyelerde bir süre daha oyalanacak gibi...Seçime kadar MB'ndan bir faiz indirimi beklentisinde değilim, olsa bile belki göstermelik bir hamle yapacaktır...Yıl sonu faiz beklentim % 15'in altı değil ama...

pazartesi fiyatı da belli oldu..cumadan pazartesiye 3 günlük açıklanıyor..

Sayfa 3/195 İlkİlk 123451353103 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •