Sayfa 5/195 İlkİlk ... 345671555105 ... SonSon
Arama sonucu : 1559 madde; 33 - 40 arası.

Konu: Mevduat faizimi yoksa Para piyasası fonu mu

Her ne kadar başlığımız Para Piyasası Şemsiye fonları olsa da yine ağırlık Para Piyasası fonlarında olsun...Ama denediğiniz uygun gördüğünüz devamlı kullanıp da bu güzel dediğiniz fonları da yazmanızı rica ediyorum...Linklerini ekleyin..Karşılaştırma yapın..Analiz yapın ve bizi de ikna edin...Tamam bu da güzelmiş diyelim böylece...
    Yazın Arsa... Kışın Borsa

Alıntı Originally Posted by balbatros Yazıyı Oku
    Ben de uzun zamandan beri ziraatin para piyasaları fonunu alır satarım. Geçen gün bir değişiklik olsun dedim. İcbc nin altın fonunu aldım. Cuma sabah aldım ama valör tarihi p.tesi. Aldığınız fonun valör u başka gün ise valör günü geçerli fiyat oluyor.

Fon alım satimda dikkat edilmesi gereken bazi hususlar var. 1. Si valör tarihi 2. Si yönetim gideri. Bu iki durum fonlarda ve emin olmamakla birlikte bankadan bankaya değişiyor.
    Saygılar.
    Altın fonu almak istiyorsanız en iyi seçenek GLDTR borsa yatırım fonudur. Seans içerisinde anlık alıp satabilirsiniz. yönetim giderinde de avantajlıdır. GLDTR yıllık fon yönetim ücreti %0.47, icbc altın fonunun ise %1.75.

Alıntı Originally Posted by t.axaray Yazıyı Oku
    Para piyasası fonlarında mesai saatleri içerisinde valör yok..Akşam oldumu ertesi günün fiyatından satılır...diğer tüm fonlarda valör var mesela hisse senedi nasıl alıp da 2 gün sonra ödüyorsak veya parayı sattığımız zaman 2 gün sonra alıyorsak hisse senedine dayalı fonlarda da 2 gün valör var 3-4 güne çıkanlarda mevcut..
    hisse senedi alım fiyatından hesabınıza geçiyor ama altın fonunda öyle olmadığını biliyorum. Diyelim ki siz sabah alım girdiniz. Valör tarihinde altın fon u fiyatı artmış ise sizden daha fazla para kesiliyor. Belki ben yaniliyorumdur.

eski isimleri B tipi likit fon idi bunların...güncellendi...sürekli artan düşme ihtimali olmayan bir fondur..doğrudur....Ben hisse senedi alacağım zaman bu fonu bozarım..hisse almadığım sattığım zamanlarda hep bu fonu kullanırım..küçük değil ...bana göre büyük rakamlarda bile bu fonu kullanırım...mevduat faizine göre de bir süredir daha iyi getirisi var ve vade beklemiyorsunuz..
    sayfanız hayırlı olsun Sn. t.axaray. Ben de aynen sizin gibi yapıyorum, nakitimi akbank ALE'de tutuyorum, hisse alımında akyatırım t+2 de otomatik olarak bozup alımı gerçekleştiriyor. Kazancımıza 3-5 kuruş daha katkısı oluyor ve çok kullanışlı. Selamlar...

Alıntı Originally Posted by balbatros Yazıyı Oku
    hisse senedi alım fiyatından hesabınıza geçiyor ama altın fonunda öyle olmadığını biliyorum. Diyelim ki siz sabah alım girdiniz. Valör tarihinde altın fon u fiyatı artmış ise sizden daha fazla para kesiliyor. Belki ben yaniliyorumdur.
    Doğrusunuz ....hisse senedine dayalı bazı fonlarda da var bu durum....Ben de artık hisse senedine dayalı fon almaktansa doğrudan hisse alıyorum..

Alıntı Originally Posted by RUZE Yazıyı Oku
    sayfanız hayırlı olsun Sn. t.axaray. Ben de aynen sizin gibi yapıyorum, nakitimi akbank ALE'de tutuyorum, hisse alımında akyatırım t+2 de otomatik olarak bozup alımı gerçekleştiriyor. Kazancımıza 3-5 kuruş daha katkısı oluyor ve çok kullanışlı. Selamlar...
    A.selam ...
    İş bankasında da fonu teminat gösterip alıyorduk ve 2 gün sonra fonu bozuyorduk...şimdi hisseyi aldığımız zaman direk nakit olarak blokeliyor...ALE de güzel Ben de akbanka mı geçsem...bunu yazdığınız iyi oldu...Hisse alım-satım komisyonunuz nedir...

A.selam ...
    İş bankasında da fonu teminat gösterip alıyorduk ve 2 gün sonra fonu bozuyorduk...şimdi hisseyi aldığımız zaman direk nakit olarak blokeliyor...ALE de güzel Ben de akbanka mı geçsem...bunu yazdığınız iyi oldu...Hisse alım-satım komisyonunuz nedir...
    akbankın kademeli komisyon oranları var. aşağıdaki bağlantıda görebilirsiniz.

https://www.akbank.com/modules/tr/pr...n_Oranlari.pdf

Alıntı Originally Posted by RUZE Yazıyı Oku
    akbankın kademeli komisyon oranları var. aşağıdaki bağlantıda görebilirsiniz.

https://www.akbank.com/modules/tr/pr...n_Oranlari.pdf
    Evet biliyorum bunları...İşbankasında da aynı ama ben özel oran aldım...sabitlediler 100 TL de alsam 100 binde aynı oran geçerli akbanka göre 5milyon+ nın komisyonu...

Sayfa 5/195 İlkİlk ... 345671555105 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •