Sayfa 1/195 1231151101 ... SonSon
Arama sonucu : 1559 madde; 1 - 8 arası.

Konu: Mevduat faizimi yoksa Para piyasası fonu mu

Mevduat faizimi yoksa Para piyasası fonu mu

Bulunduğumuz dönem içinde para piyasası şemsiye fonları bankaların mevduat faizine verdikleri oranları geçtiler.
    Avantajlı olduğu müddetçe buradan takip edip yatırımımızı çeşitlendirelim.
    Para piyasası şemsiye fonları zarar ettirmeyen devamlı günlük getirisi olan bir üründür.
    Boşta olan paranızla anında alınabilen aynı gün satılsa bile zararınız olmayan faydalı bir fon çeşididir.
    Yalnız akşamları belli bir saatten sonra aldığınız zaman bir sonraki günün fiyatından alındığını bilmeniz gerekir..
    alırken saat akşam 16-17 saatlerini geçirmeyin....
    Ben fon fiyatlarını takip edebileceğiniz karşılaştırabileceğiniz linkleri ekleyeceğim..
    Ben İşbankasını kullandığım için öncelik olacak..
    Diğer bankaları kullanan arkadaşlarım linkleri ekleyebilir.
    www.tefas.gov.tr vasıtasıyla hangi bankada hesabınız olursa olsun bir diğer bankaların fonlarını alıp satabiliyorsunuz...
    Fon alırken bankaya göre adet değişiklikleri olmaktadır..fiyat ve adet alacağınız fonun büyüklüğünü belirliyor..
    Örnek İş Bankası para piyasası fon fiyatı diğer bir adıyla 801 numaralı fon bugün ki fiyatı 225.505215 TL
    en az 4 tane alabiliyorsunuz ama 1 er adet satabiliyorsunuz 4 adet fiyatı 902 TL küsüratı var...
    Mesela elimde boşta ancak 3 tane alabilecek para varsa 1 tane satıp 4 alıyorum böylece 3 fon parası boşta kalmamış oluyor..
    Bu yatırım fonlarının stopajı %10.... faizde ise %15 buradan da faize göre bir avantaj mevcut...
    Yardımcı olabildiysem ne mutlu bana ..Sorularınız olursa yazarım..Bir çok arkadaşım da biliyor Bilenler bilmeyenlere anlatır..
    Şimdiden hayırlı olsun....

Buradan İş Bankası fonlarını karşılaştırabilirsiniz

https://www.isbank.com.tr/TR/fiyatla...kiymetler.aspx

Buradan İş Bankası fon fiyatlarını görebilirsiniz.

.https://www.isbank.com.tr/TR/fiyatla...-ve-altin.aspx

4.  Alıntı Originally Posted by t.axaray Yazıyı Oku
    Buradan İş Bankası fon fiyatlarını görebilirsiniz.

.https://www.isbank.com.tr/TR/fiyatla...-ve-altin.aspx
    Ben yapı kredi bankasından bu iş bankası para piyasası fonu 801 olanı neden alamıyorum.?

SM-G930F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yapı krediyi kullanmıyorum ama Fon seçeneklerinde iş bankasında tefas fon kısmı var oradan diğer bankaların fonlarını alabileceğim bölüm vardı ama hiç gerek duymadığım içinde kullanmadım..Yapı kredi de de olması gerek...

Alıntı Originally Posted by t.axaray Yazıyı Oku
    Yapı krediyi kullanmıyorum ama Fon seçeneklerinde iş bankasında tefas fon kısmı var oradan diğer bankaların fonlarını alabileceğim bölüm vardı ama hiç gerek duymadığım içinde kullanmadım..Yapı kredi de de olması gerek...
    Bunun gibi

7.  Alıntı Originally Posted by t.axaray Yazıyı Oku
    Sn. Aksaray sizi ALGYO topiğinden biliyorum. Çok faydanızı gördüm. Belirttiğiniz fon ısimleri varmı. Örneğin para piyasası fonu gibi. Şimdiden teşekkür ederim....

Sayfa 1/195 1231151101 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •