Arama sonucu : 5 madde; 1 - 5 arası.

Konu: Matriks 1996 yılından önceki verilerin görülememesi

1. Matriks 1996 yılından önceki verilerin görülememesi

Matriks verilerinde 1996 yılı öncesi fiyatları ve endeksleri görememe durumu meydana geldi.

Mesela xu100, usd/try, vs. görülmüyor. Verileri sunucudan tamamla yapsam dahi görülmüyor.

Daha önce bunları görebiliyorduk.

Bu verileri investing.com dan dahi bulabilirken matriks de olmamasının ya da ulaşımının engellenmesi sebebi nedir?
    Yukarıda yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

Matriks ve diger platformlarda "bar sayısı" sınırı vardır..
    1 dakikalıkda 30.000 bar ayarı yapabilirsin,ötekilerde yaklaşık 8000 bardır ve ayarı yoktur...
    Bar sayısı çok olursa bilgisayar kasar(zorlanır) donmalar olur...
    İdeal bile barsayısını düşürmek zorunda kaldı,tavsiye etti...
    Metastock data yüklerken 250 bar fix ayarı ile yükler,istersen degişebilirsin...
    Uzun lafın kısası işlem sürati için bar sayısı sınırlandırılır...
    Dürüstlük pahalı bir mülktür, ucuz insanlarda bulunmaz. Honore Balssa

3. Sn uufuk, yardımlarınız için teşekkürler.

Mesela usd serbest piyasa için konuşursam,
    Investing.com da dahi günlük ayarda 1989 yılından bu yana tüm verileri görebiliyorum.

iDeal da aynı şekilde 1989 dan bu yana veriler mevcut. Herhangi bir kasma yok ve bar sayısı 1milyon olarak ayarlı.

Zamanını tam hatırlamamakla birlikte tahmini 6-7ay önce Matriks'te tüm verileri sorunsuz şekilde kasmadan kullanabiliyordum.

Şu durumda iDeal bu konuda iş görecek gibi ama aracı kurumumla anlaşması yok.
    Yukarıda yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

Alıntı Originally Posted by Turnike Yazıyı Oku
    Sn uufuk, yardımlarınız için teşekkürler.

Mesela usd serbest piyasa için konuşursam,
    Investing.com da dahi günlük ayarda 1989 yılından bu yana tüm verileri görebiliyorum.

iDeal da aynı şekilde 1989 dan bu yana veriler mevcut. Herhangi bir kasma yok ve bar sayısı 1milyon olarak ayarlı.

Zamanını tam hatırlamamakla birlikte tahmini 6-7ay önce Matriks'te tüm verileri sorunsuz şekilde kasmadan kullanabiliyordum.

Şu durumda iDeal bu konuda iş görecek gibi ama aracı kurumumla anlaşması yok.
    Biraz kompleks formul yaz..
    Gör...
    İdeal program yazıcıları,İdeal topiginde bunu dile getirdiler..
    Amibrokerde ,yazılan formulun işlem süresini ölçebiliyorsun...
    Yükün agırsa,ivmelenme ve fren süren artar....
    Her fazladan bar yük oluşturur...
    Motor gücün ne olursa olsun....
    Yük,yüktür...
    Bazılarının motor gücü fazla olabilir,ama kural degişmez....
    Dürüstlük pahalı bir mülktür, ucuz insanlarda bulunmaz. Honore Balssa

5. Bende örneğin akbnk'nın 1990-... verileri var.1990 ile 1996 arasındaki veriler 0.00123 gibi bir rakam.Bu rakamlar grafikte bir anlam ifade etmeyecek şekilde düz.Ayrıca grafik options'larında load option 10000 değilde 5000 olursa 1996'dan önceki veriler olsa da göremessin.Bu bilgiler metastock için..

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •