Sayfa 2/30 İlkİlk 123412 ... SonSon
Arama sonucu : 234 madde; 9 - 16 arası.

Konu: XRP (Ripple)

1. Kısa ve öz bir soru soruyorum. Sadece bilgi ve tecrübe temelli görüş belirtebilecekler cevap verirse sevinirim. Xrp, bitcoin gibi ama spekülatif ama yapmış olduğu uluslararası anlaşmalar sayesinde prim yapabilir mi? 10 dolardan tutun 10 bin dolara kadar, somut gerekçelere dayalı öngörüsü olan var mı?

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    AKİNONYA ŞATOSU
    Gönderi
    11,780
    Blog Entries
    1
    Ripple hakkında internette çokca bilgi var. Uzun uzun çok şey bululabilir. Ama benim şahsi fikrimi yazayım değişik olsun.

Ripple tabiki prim yapabilir..

Ripplı ayıran şeylerden birisi 5 sn de gönderi yapabilmesi. Bu yüzden bankacılık sisteminde yatırımcı buluyor. Ama bunlar fiyatta benim anladığım düzen istiyor. Bu yüzden fiyatı artar ise ripple labs piyasaya ripple satıyor, düşünce geri alıyor. Bu da ilgiyi azaltıyor.

Ayrıca burası çok önemli bankacılık sistemi ilgi gösterdiği için black market ilgi göstermiyor. Breaking Bad izleyenler bilir. Walter parayı saklayacak yer bulamıyordu iş büyüyünce. Onun zamanında bitcoin olsa kopyalanmış 50 tane şifreli flash bellek saklardı her yere. Ama bunu XRP de beklemek zor bence. Çünkü taşıyıcı nodelar kendilerinin. Kimse node olmuyor getirisi yok. Node kimse olmayınca izlenirim kaygısı oluşuyor.
    .
    .
    Kısaca ripple çoğu kripto da aranan şeyleri veriyor. Ama insanlar düşen kalkan zıplayan yuvarlanan gizli şeylere ilgi gösterir. Fiyatı 10 yıl sabit kalsa çoğu insan kullanır ama sadece kullanır. Yatırım yapmaz bene.

Psikolojik YAS süreci
    1.İnkâr 2.Kızgınlık/öfke 3.Pazarlık 4.Depresyon 5.Kabullenme

Forumun bu kısmını canlandırmak lazım ölmüş resmen burası. Ripple ve XRP farklı şeyler biliyorsunuz. Ripple halen bankalar tarafından kullanılıyor çünkü data aktarımı mükemmel bir hızda. XRP'ye gelince, 100 milyar XRP'nin yaklaşık 50 milyarı piyasada. Maximum market cap. 100 milyarlara çıkmış bir ara bu da max. 2-3 dolar arasını gösterir bize ama daha önce de yazıldığı gibi adamlar XRP yükselince ellerindekileri piyasaya sürüp fiyatı düşürüyorlar. Bunların elindeki 50 milyar XRP bitmeden işimiz zor işin özü.
    Paylaşımlarım asla yatırım tavsiyesi değildir. Kendi aklınıza ve tecrübelerinize göre yatırımlarınıza yön veriniz.

4.  Alıntı Originally Posted by esramarka Yazıyı Oku
    Forumun bu kısmını canlandırmak lazım ölmüş resmen burası. Ripple ve XRP farklı şeyler biliyorsunuz. Ripple halen bankalar tarafından kullanılıyor çünkü data aktarımı mükemmel bir hızda. XRP'ye gelince, 100 milyar XRP'nin yaklaşık 50 milyarı piyasada. Maximum market cap. 100 milyarlara çıkmış bir ara bu da max. 2-3 dolar arasını gösterir bize ama daha önce de yazıldığı gibi adamlar XRP yükselince ellerindekileri piyasaya sürüp fiyatı düşürüyorlar. Bunların elindeki 50 milyar XRP bitmeden işimiz zor işin özü.
    Verdiğiniz bilgi için teşekkür ederim, konuyla ilgilenenler için aşina olunan bu bilgiler dışında bir öngörü yakalayamaya çalışırsak bence başlık daha işlevsel olur.

Mesela, olmaz ya xrp falanca devlet veya büyük teknoloji ve/veya sanayi şirketleri tarafından belli alanlarda para birimi - ödeme primi - teknoloji altyapısının bir parçası olarak kullanılsın, bahse konu milyar xrp fazlasıyla az gelecektir. Bu da arz talep dengesinde fiyatları patlatacaktır. Elbette ki, bu hiç gerçekleşmeyebilir, kısmen gerçekleşebilir veya niye xrp alsın, gider kendi coinini oluşturur ki yapanlar var gerçi çok başarılı olamadılar henüz ama... ya da gider başka coin veya coinler alır vs...

Dolayısıyla, meselenin teknik kısmı zaten tecrübeli üyelerimizce aşikardır. Bence meselenin geleceğe yönelik teknoloji kısmında tahmiNlerde bulunmak fikir egzersizi açısından daha aydınlatıcı olacaktır.

Elbette ki ytd.

Alıntı Originally Posted by Davudiskender Yazıyı Oku
    Verdiğiniz bilgi için teşekkür ederim, konuyla ilgilenenler için aşina olunan bu bilgiler dışında bir öngörü yakalayamaya çalışırsak bence başlık daha işlevsel olur.

Mesela, olmaz ya xrp falanca devlet veya büyük teknoloji ve/veya sanayi şirketleri tarafından belli alanlarda para birimi - ödeme primi - teknoloji altyapısının bir parçası olarak kullanılsın, bahse konu milyar xrp fazlasıyla az gelecektir. Bu da arz talep dengesinde fiyatları patlatacaktır. Elbette ki, bu hiç gerçekleşmeyebilir, kısmen gerçekleşebilir veya niye xrp alsın, gider kendi coinini oluşturur ki yapanlar var gerçi çok başarılı olamadılar henüz ama... ya da gider başka coin veya coinler alır vs...

Dolayısıyla, meselenin teknik kısmı zaten tecrübeli üyelerimizce aşikardır. Bence meselenin geleceğe yönelik teknoloji kısmında tahmiNlerde bulunmak fikir egzersizi açısından daha aydınlatıcı olacaktır.

Elbette ki ytd.
    Ben Türkiye'den Akbank ve Pakistan'da Faysal Bank'ın Ripple altyapısını kullandığını biliyorum. Portföyüme XRP bu seviyelerden girdi, düştükçe de alırım. Başka coinler de sepete eklendi. Azar azar aldım. Portföyün %1'i olarak şimdilik bir hedef belirledim kendime.

Sizin portföyde neler var?
    Paylaşımlarım asla yatırım tavsiyesi değildir. Kendi aklınıza ve tecrübelerinize göre yatırımlarınıza yön veriniz.

6.  Alıntı Originally Posted by esramarka Yazıyı Oku
    Ben Türkiye'den Akbank ve Pakistan'da Faysal Bank'ın Ripple altyapısını kullandığını biliyorum. Portföyüme XRP bu seviyelerden girdi, düştükçe de alırım. Başka coinler de sepete eklendi. Azar azar aldım. Portföyün %1'i olarak şimdilik bir hedef belirledim kendime.

Sizin portföyde neler var?
    Benimkine portföy bile denmez. Ben meselenin meraklısıyım daha çok. Güzel bir teknoloji. Nereye gider, maddi anlamda hangisi ne kadar karşılık bulur? Vs. Aklımda cevapsız sorular var.

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    1,443
    [IMG]https://pbs.twimg.com/media/EQkkL2EX...png&name=large[/IMG]

XRP-USD HAFTALIK DÜŞEN KANAL YUKARI DOĞRU KIRILDI, BOĞA PİYASASI BAŞLADI İLK HEDEF 3.50 USD

Asla Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    1,443

XRP-USD HAFTALIK DÜŞEN KANAL YUKARI DOĞRU KIRILDI, BOĞA PİYASASI BAŞLADI İLK HEDEF 3.50 USD

Asla Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Sayfa 2/30 İlkİlk 123412 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •