Yorumlar için herkese çok teşekkür ederim. Fakat şunu açıklamam gerekiyor. Linkini paylaştığım site bana ait değil. Bunun gibi bir 2-3 tane temettü emekliliği üzerine bloglar takip ediyorum. Bu site de onlardan birisi. Bana göre temettü ortaklığın en önemli meyvesidir. Mahallenizdeki bakkal amca size gel bana ortak ol diye çağrı yapsa siz 2 nedenden dolayı ortak olursunuz 1. neden; markettin satışlarından kar payı almak 2) marketin gelecekte piyasa değerinin artmasını düşündüğünüz için ortak olursunuz Erhan Bey, şirket temettü ödemezse bu şirketi kötü mü gösterir demiş. Eğer şirket temettü vermesi gereken parayı gelecek için yatırım amaçlı kullanacaksa ve bunu yatırımcılarına düzgün bir şekilde açıklarsa bu şirketin kötü olduğu anlamına gelmez. Geçmişte böyle örnekler meydana gelmiştir. Birde Erhan Bey Mardin Çimento'dan örnek vermiş. Yüksek temettü verimliliğine karşı şirketin büyümesinin olmadığını bu nedenle sırf temettü verimi yüksek diye uzun vadeli yatırım için çok da iyi bir şirket olmadığını söylemiş. kendisine katılıyorum. Ancak linkini paylaştığım yazıda da dikkat ederseniz yazıyı yazan kişi çimento şirketlerinin yüksek temettü verimliliklerinin olmasına karşın büyümelerinin yetersiz olduğu için tercih edilmemesi gerektiğinden bahsetmiş. Temettüsüyle büyüyen şirketlerin ortağı olun demiş.