Sayfa 1449/1527 İlkİlk ... 4499491349139914391447144814491450145114591499 ... SonSon
Arama sonucu : 12209 madde; 11,585 - 11,592 arası.

Konu: Ortaya Karışık

1.  Alıntı Originally Posted by denizkiraz42 Yazıyı Oku
    AYNEN ÖLMÜŞ TRENDİ
    AMA PULLBACK İÇİN CIRMALAYABİLİR YARIN TEKRAR 1,45 LERE ATAK YAPIP DÜŞÜŞ ONAYINI ALABİLİR
    teşekkür ederim tekrar kanal içine atma olasılığı vardır demi üstad yoksa 1.46 gibi vedalaşmak mi gerek
    Tekkeyi Bekleyen Çorbayı İçer

2. KRDMD
    GETİRDİ YİNE HAFTALIK DESTEĞİNDE KAPATTI
    BUNDA KELEPİRCİLİK YAPIYORUM NEDENSE 2,10 ALARA YAKIN İLK MALI ALIP ÇEKİLMEK İSTİYORUM TEPKİDE VERMEK ADINA.
    SPEK KARAR VEREMEDİ AŞAĞI MI YUKARI MI DİYE
    AMA 2,50 ALTI 2,33 VE 2,10
    2,73 Ü KIRMADAN DA TAŞIYICI MAL ALMAK YUKARI GİDECEKSE DE

3.  Alıntı Originally Posted by çorbacı Yazıyı Oku
    teşekkür ederim tekrar kanal içine atma olasılığı vardır demi üstad yoksa 1.46 gibi vedalaşmak mi gerek
    elbette var. Ayı tuzağı olarak kalır ama siz yine de dikkatli olun derim. Bende olsa şöyle yapardım yarın olası 1,45 harekette verir gün sonu kapanışa kadar beklerdim kanal içine atarsa pozisyon alırdım

4.  Alıntı Originally Posted by denizkiraz42 Yazıyı Oku
    elbette var. Ayı tuzağı olarak kalır ama siz yine de dikkatli olun derim. Bende olsa şöyle yapardım yarın olası 1,45 harekette verir gün sonu kapanışa kadar beklerdim kanal içine atarsa pozisyon alırdım
    tamam bende öyle yapmaya çalışayım bakalım iyi geceler çok sağol
    Tekkeyi Bekleyen Çorbayı İçer

5. 1KRDMD=?EREGL (1 KARDM KAÇ EREGL EDER GRAFİĞİ?1 KRDMD İLE KAÇ EREGL ALINABİLİR)
    DÜŞENDEN ÇOK UZAK...

Alıntı Originally Posted by PARDUS Yazıyı Oku
    Yok estafullah neden yanlış anlayayım sözcü gazetesi okursan hayatın dometes biber patlıcandan ibaret olduğunu ve enflasyonun %200 olduğunu düşünürsün tabi, ancak mantık çerçevesinde düşünecek olursan enflasyonun bir sepet olduğunu, ve bundan her ürünün ayrı bir yeri olduğunu, domates biber patlıcanın bir yılda %200 yükseldiğini ancak bunun mevsimsel bir etki olduğunun yanında, bu enflasyonu geçen yıla göre fiyatı neredeyse hiç artmayan konut gibi yüklü bir kalemin de olduğunu, benzin dizelin hala 6 lira seviyelerinde olduğunu, bunun yanında markette birçok ürünün +%20-30 artmasına rağmen bir çok ürünün fiyatındada hiç artış olmadığını görürdünüz.

Ama yok ben tek giderim domates biber patlıcan derseniz ve benim tek giderim bunlar diye iddia ederseniz o zaman sizin manav olduğunuzu ve yine aldığnızın üzerine bir kar payı koyup sattığınızı düşünürüm bende.

Doların 10 lira olması akıl mantık işi değil, türkiyenin 2011-2013 yıllarında mili geliri 1 trilyon dolara ramak kalmıştı, bugün gelinen noktada 500-600 milyar dolar seviyelerinde düşmüş durumda, en son 500-600 milyar dolar oldğumuzda sene 2005 yıllarıydı ve emin olun türkiye 2005 yıllarının türkiyesinden ekonomik olarak çok daha büyük, bunun en temel göstergesi olarak elektrik üretim kurulu gücü bile 40 bin mw ttan 80 bin mw üstüne çıkmasını gösterebilirim, ve en önemlisi bugü dünyada gelişmiş ülkelerin bir çoğunda dolar başına milli gelir ve satın alma gücü bakımından milli gelirleri bir birine çok yakındadır aradaki fark %20 leri geçmez.. ancak turkiyede kişi başına milli gelir 2013 lerde 10 bin dolar civarında ike bugün 6 bin dolarlara düşmüş durumda ancak satın alma gücü paritesine göre ise 24bin dolar seviyesinde, dünyada satın alma gücü paritesi ile dolar başına milli geliri arasında bu kadar %400 fark olan bir ülke daha gösterebirir misiniz ancak turkiye büyüklüğünde ve gelişmiş bir ekonomisi olan??? bize en yakın rusya var orda bile durum bu kadar vahim değil ki adamlara uygulanan ambargoların yaptırırımların haddi hesabı yok... buna rağmen ancak bu seviyede.

platformu gereksiz meşgul etmeyin diyen arkadaş cevabımı vereyim, son yıllarda ekonominin bu fırtınalı süreci yaşamasının sebebide mevcut iktidar politikası, 2005-2010 lu yıllarda altın çağını yaşatanda mevcut iktidar. Problem iktidarda veya değişmesinde değil, sıkıntı izlediği politikalarda, 2005 li yıllarda her bakanlığın başında aklı başında biri olur ve her bakanlıkta akıl mantık çerçevesinde yönetilirdi özellikle ekonomi... gelinen noktada herşey 1 kişiye endeksli oldu, 1 kişinin her işten anlaması mümkün değil, her işten anlasa bile her işe yetişmesi mümkün değil, tüm bunlara rağmen ben yönetecek dersede geldiği nokta burası,,

Hisseler özeline gelecek olursak, bugün işlem gören ilk 30 şirketin dolar bazlı grafiğine bir bakın bakalım bir çoğu özellikle bankalar neredeyse 10 da 1inden işlem görüyor. Altın madeni şirketi F/K 5, ki bu geçen sene rakamları bu sene altın ve üretim rakamları ile 2019 sonunda 3 lere kadar düşecek, şimdi nedir bu şirketleri bu kadar çöp fiyatlardan işlem görmesine sebep olan durum. Dünyanın hangi ülkesinde hisse senetleri bu kadar çöp olmuş.

Endeksin dolar bazlı zirvesi 2007-2001-2013 yıllarında gördüğü 50.000 seviyeleri evet bugün 270.000 puana denk geliyor, ancak analistler hala 104binde güçlü bir direnç var orayı geçemezsek 99binde destek var diyor.... Tekrar ediyorum bunun sebebi şirketler bilançoları değil, bunun tek sebebi şu an ekonomide yaratılan fırtına..

Bakıyorsunuz youtube ta 3 kuruş para kazanacam diye, yok dolar 10 lira olacak yok 20 lira olacak. Dolar yükselmez diye yazssa biliyor kimsenin izlemeyeceğini, ama dolar 10 tl olacak diye yazsa daha 2 haftalık hesap bir anda 500bin izlenme rakamlarına ulaşıyor, millet zaten gırtlağına kadar dolara girmiş, bir de bu tipler yangına iyice benzin döküyor.

Hatırlatıyorum, dolar 2001 yılında 1.7 gördü 2011 yılına kadar bir daha ani yükselişler haricinde o rakamı görmedi. Aradan geçen 10 yıla ve onca enflasyona rağmen.

hocam bu kadar güzel anlatılamazdı
    cok teşekkürler ağzınıza sağlık

7. ASRIN KAĞIDI KOZAA DOLAR BAZLI
    208 HAFTALIK DİRENCİNDE..
    3 HAFTADIR KAFA ATIYOR AMA NAFİLE..

8. KOZAA DOLAR GÜNLÜK
    0,9924*5,43=5,38 DESTEK

Sayfa 1449/1527 İlkİlk ... 4499491349139914391447144814491450145114591499 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •