Sayfa 1453/1527 İlkİlk ... 4539531353140314431451145214531454145514631503 ... SonSon
Arama sonucu : 12209 madde; 11,617 - 11,624 arası.

Konu: Ortaya Karışık

1.  Alıntı Originally Posted by Sirenama Yazıyı Oku
    Hocam uluun için bir bakabilir misin? Ben de baktım, karşılaştırmak istiyorum teşekkürler

Hisse konusunda kesinlikle ytd. Kendi kararınızı kendiniz verin. Kendi paranızı kendiniz harcayıp mutlu olun.
    3,25 i kırmadan 4.50 gelmez bunda
    ama 2,50 üzerinde hissede sorun olmaz
    2,50 altında herşeyi bozulur

2.  Alıntı Originally Posted by denizkiraz42 Yazıyı Oku
    Hocam teşekkür ederim tekrar peki bu oranlar temettü öncesi mi sonrasında mı görülebilir tahmininizce?

3.  Alıntı Originally Posted by denizkiraz42 Yazıyı Oku
    3,25 i kırmadan 4.50 gelmez bunda
    ama 2,50 üzerinde hissede sorun olmaz
    2,50 altında herşeyi bozulur
    Hocam bunun temel güzelleşti, üretim iki kat olacak bu sene, beklentisi var. O yüzden bence göz önünde bulundurun derim. Geçen sene çok yatırım yaptılar bana da baya bir zarar . Ama bu sene büyük bir darbe olmazsa bence iyi gider. Zirve yoklaması olur gibi, bakalım kısmet.

Hisse konusunda kesinlikle ytd. Kendi kararınızı kendiniz verin. Kendi paranızı kendiniz harcayıp mutlu olun.

4.  Alıntı Originally Posted by denizkiraz42 Yazıyı Oku
    ben prensip olarak karşıyım dolara. Ama dolar alana da niye aldın demem. 1 gün bile açığa satış yapmadım yoksa çok iyi para var. Ona da karşıyım.

SM-J710FQ cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

ANKET-BIST100 Endeksi'nin haftaya hafif alımlarla başlaması bekleniyor

Analistlerin BIST100 Endeksi açılış fark değerine ilişkin medyan
    tahmin +225, ortalama tahmin ise +226 puan oldu.
    Foreks'in 39 aracı kurum analisti ile yaptığı ankette, en yüksek
    beklenti +856 puan olurken, en düşük beklenti -228 puan olarak
    gerçekleşti.
    Ankete katılan 39 analistin 35'i pozitif, 4'ü negatif açılış
    tahmininde bulundu.
    NOT: Foreks Haber Merkezi tarafından günlük düzenlenen BIST100
    Endeksi açılış anketine katılmak isteyen yatırım uzmanları
    [email protected] adresine başvuru maili gönderebilir.

- BIST100 Açılış Anketi Sonucu

Medyan : +225
    Ortalama : +226
    Maksimum : +856
    Minimum : -228
    Katılımcı: 39[(+)35(-)4]

Foreks Haber Merkezi ( [email protected] )
    http://www.foreks.com
    http://twitter.com/ForeksTurkey

(11/03/2019 - 09:23:00)

Piyasalar 11/03/2019

Dışarda deli dalgalar.....
    Küresel büyümenin yavaşlaması ve ticaret savaşları endişesiyle dünya borsalarındaki satış dalgası derinleşiyor. Martın ilk haftasında, dünya ekonomisinin motoru konumundaki üç büyük ekonomiden - ABD, Çin ve Avrupa - gelen yavaşlama sinyalleri moralleri bozdu.

ABD - Çin görüşmelerinde nihai anlaşmaya yaklaşılması, Fed’in faiz artırımına uzun bir ara vermesi, hükümetin 35 gün kapalı olması nedeniyle verilerde teknik sorunlar olabileceği gibi nedenlerle piyasalar zayıf verilere karşı temkinli kötümser bir tepki verdi.

Türkiye deli dalgalarla ekonomisinin sert bir şekilde yavaşladığı, borç ödemelerinin yüksek olduğu ve Mart sonundaki yerel seçimler nedeniyle politikanın ekonominin önüne geçtiği zorlu bir dönemde karşılaştı ve Mart başından beri gelişmekte olan piyasalara göre daha kötü performans gösterdi.

Asya ve ABD vadelilerindeki toparlanma ve Türk lirasındaki tepki alışları Borsa İstanbul’da hafif yukarı (%0,2) yönlü bir açılışa işaret ediyor. Bugün açıklanacak ABD perakende satış verisi tepki alışlarının ne kadar kalıcı olacağını belirleyecek.

4. Çeyrek sonuçları güçlü olan Deva Holding’te endekse göre daha güçlü bir seyir öngörüyoruz. Samsung’un Türkiye TV montaj hattı kurma planını açıklaması nedeniyle Arçelik ve Vestel hisselerinde satış baskısı görebiliriz.

Haberler & Makro Ekonomi
    Samsung Türkiye’de elektrikli süpürge ve TV üretimine giriyor
    Sabah gazetesinde yer alan habere göre Samsung Türkiye’de elektrikli süpürge ve TV üretimine başlayacak. Haberde Samsung’un elektrikli süpürge üretimi için yerli bir firmayla anlaştığını, TV’de de montaj hattı kurma yatırımları yapacağı belirtildi. Arçelik ve Vestel ile görüştüğümüzde her iki şirketin de Samsung ile üretim planları olmadığı öğrendiğimizi belirtiriz.

Sayfa 1453/1527 İlkİlk ... 4539531353140314431451145214531454145514631503 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •