Sayfa 1216/1527 İlkİlk ... 21671611161166120612141215121612171218122612661316 ... SonSon
Arama sonucu : 12209 madde; 9,721 - 9,728 arası.

Konu: Ortaya Karışık

1. herkese smlar kozal formuna gecen sene bu zamanlar yazmıstım o zaman bır trend vardı 33 den 50 trendı o trendı yakalamıstım ama forum artık yazmıyorum oncelıkle buradakı paylasımları begenıyorum sayfada bırazda temel analız eksıklıgı oldgunu dusunuyorum
    koza gurubunu cok ıyı tanırım sadece nacızane burada deneyımlerımı paylasmak ıstedım eskıden hısse nette 2011 2016 arası cok yazardık artık cok nadır sadece bazı twıttır yorumcularını kan emıcılerı gorunce paylasmak ıstedım ky neden hata yapıyor?
    stratejı kurmaz hazırcıdır temel bılmez teknık bılmez twıttır ustad takıp eder onlar al der alır onlar alırken ustad satar hazırcıdır hızlı para kazanmak ıster ama ıs o kadar basıt dııldır ve cogu zaman kaybeder.temelsız ve hazırıcı ve belescı olamak ıster ama burada ky fırumda twıttırda zaman harcarken bırılerı onların cebınden parayı almak ıcın ortam olusturur takas olayına gelıınce kozada takasların yarısı oyundur.3 bacaklı ıslemler olur burada al gulum ver gulum koza stratejı kagıdıdır koza gurubu bışanco hıssesı dııldır bılanco hareketı yapmaz sorun sahıplık konusudur en son mahkemede ky bıraz akıllı olsaydı mart ayındakı mahkemede sonuc cıkmayacagını tahmın edebılırdı ve malı bırakması lazımdı aksıne dustukce aldı kozada oynayan gurup yabancı falan dııl zaten
    sac ayaklarıydı marttakı mahkeme gunu sonuclara bakıp yenı bır fıyatlama yapabılır ama tutanakları goruldukten sonra bu hıssenın alıcısı gunlukcusu cok al benısı var bır sonrakı fıyatlamayı o zaman yapabılır koza gurubunda bılanco vs hıkaye yeterkı sahıplık bellı olsun strajınızı onuun uzerınıze kurarsanız koza gurubu ihya eder sızı bende teknık analızı severım ama teknık analız stratejı ıle bırlıkte yapıldıgında ıs yaoar onun dısında gunluk corba alırsınız onuda bır sonrakı sefer fazlasıyla gerı verırsınız ınsalar twıttrıda paralı egıtım verıyo dunku cocuklar bı nane bııldıklerıde yok bılen ınsan ınsanlarla ugrasmaz cok zordur ınsanlarla ugrasmak cunku ısın ozu bu yanı kelın ılacı olsa kendı kafasına surer stratejı ne zaman kurmayı ogrenırsenız o zaman para kazanırsınız hayal kurmadan herkese bol kazanclar ytd..

2.  Alıntı Originally Posted by loruhlano Yazıyı Oku
    Olaya farklı bir açıdan bakarsak, temel olayları tamamen göz ardı ederek, Kozaa 388 milyon ödenmiş sermaye karşılık, 458 milyon gelecek bir kar'ı yıl içi 8,97 TL tepeyi görerek fiyatlamış oldu....Şimdi yeni bir süreç.....????.

(Gelebilecek karlarla ilgili Yabancıların ve bazı yerlilerin çok önceden haberdar oldukları da unutulmasın....!!! ...Düşünemeyeceğimiz boyutta da olayların ve yönlendirmelerin döndüğü bir piyasadayız....)

Bazı hisselerde, şirketlere göre borsada fiyatlar şekillenirken, bazı hisselerde de borsadaki fiyatlarına göre şirketler şekilleniyor......
    Bazı yerliler derken hurol hocam, acaba beni mi kastettiniz 😁😁😁 Saygılar

3. Çok kafa yormayin 9 saat kalmış şurada....O kadar terso yaptı ki.2018 de gelen harika bilançoları hatırlayın.Kozal açılış seansında neredeyse tavan oldu diye hatırlıyorum.O günü ise eksi kapattı KOZAL.Benim bir beklentim yok zira burası İstinye normal bir piyasa da işlem yapmiyorsunuz. Satış söz konusu olursa o zaman bilançolar satır satır bakılacak hatta yazılmayan otel vb yatırımlarda.Ama pozisyon alinmamissa ve de istenmeyen gruplar hala ortalıkta geziyorsa bu da havaya giden bir bilgi grubu olur.

Yanılmak isterim zira hissedeyim ama o kadar bunaltti ki satış dışı hicbirsey bana bir şey ifade etmiyor.

4.  Alıntı Originally Posted by bozona Yazıyı Oku
    herkese smlar kozal formuna gecen sene bu zamanlar yazmıstım o zaman bır trend vardı 33 den 50 trendı o trendı yakalamıstım ama forum artık yazmıyorum oncelıkle buradakı paylasımları begenıyorum sayfada bırazda temel analız eksıklıgı oldgunu dusunuyorum
    koza gurubunu cok ıyı tanırım sadece nacızane burada deneyımlerımı paylasmak ıstedım eskıden hısse nette 2011 2016 arası cok yazardık artık cok nadır sadece bazı twıttır yorumcularını kan emıcılerı gorunce paylasmak ıstedım ky neden hata yapıyor?
    stratejı kurmaz hazırcıdır temel bılmez teknık bılmez twıttır ustad takıp eder onlar al der alır onlar alırken ustad satar hazırcıdır hızlı para kazanmak ıster ama ıs o kadar basıt dııldır ve cogu zaman kaybeder.temelsız ve hazırıcı ve belescı olamak ıster ama burada ky fırumda twıttırda zaman harcarken bırılerı onların cebınden parayı almak ıcın ortam olusturur takas olayına gelıınce kozada takasların yarısı oyundur.3 bacaklı ıslemler olur burada al gulum ver gulum koza stratejı kagıdıdır koza gurubu bışanco hıssesı dııldır bılanco hareketı yapmaz sorun sahıplık konusudur en son mahkemede ky bıraz akıllı olsaydı mart ayındakı mahkemede sonuc cıkmayacagını tahmın edebılırdı ve malı bırakması lazımdı aksıne dustukce aldı kozada oynayan gurup yabancı falan dııl zaten
    sac ayaklarıydı marttakı mahkeme gunu sonuclara bakıp yenı bır fıyatlama yapabılır ama tutanakları goruldukten sonra bu hıssenın alıcısı gunlukcusu cok al benısı var bır sonrakı fıyatlamayı o zaman yapabılır koza gurubunda bılanco vs hıkaye yeterkı sahıplık bellı olsun strajınızı onuun uzerınıze kurarsanız koza gurubu ihya eder sızı bende teknık analızı severım ama teknık analız stratejı ıle bırlıkte yapıldıgında ıs yaoar onun dısında gunluk corba alırsınız onuda bır sonrakı sefer fazlasıyla gerı verırsınız ınsalar twıttrıda paralı egıtım verıyo dunku cocuklar bı nane bııldıklerıde yok bılen ınsan ınsanlarla ugrasmaz cok zordur ınsanlarla ugrasmak cunku ısın ozu bu yanı kelın ılacı olsa kendı kafasına surer stratejı ne zaman kurmayı ogrenırsenız o zaman para kazanırsınız hayal kurmadan herkese bol kazanclar ytd..
    Değerli düşünceleriniz için teşekkürler hocam. Peki kozaa grubunda sahiplik sorunu var evet bu durum da böylece daha devam edecek belliki. Peki bundan önce kozaa neyi fiyatladı da sizce 8.21 e geldi. Son mahkemede sizce karar mı bekleniyordu bu yüzden mi ? Bu kağıtta artış olması için ne gerekiyor hocam sizce sahiplik dışında ?

5.  Alıntı Originally Posted by ucanlaz Yazıyı Oku
    Abi tek iyi tarafı ben yine denetim muhabbetine erteleme beklerken hiç alakasız bir zamanda bilanco gönderdiler.. bunun mutlaka bir sebebi olmalı.. hic yapmadıkları iş bu... son ceyrek düşük geleceği son 20 gunde yeterince fiyatladi zaten..bunda beklenti yoktu ama birkaçkez yazdım bilanço karsilamak icin gayet güzel bir fiyattayiz..gelmeden 6 üzerine çıkmaz inşallah diye..bundan umutluyum..son çeyrekteki rekor bilançodan kısa süre sonra son yükseliş geldi... son ceyrek düşük tabii ama yıllıkta tarihi kar var..o kadar beklemiyorum ama bi 10 gun sonra bir yukari fiyatlama olmalı.. hep hazır yiyen kozaa da arti yönde bir fiyatlama var kendi bilancosunda.. bir arkadaş daha bahsetmiş gerilede gumusova isi sanırım.. kozaa kendi kendine kar edebilen bir kıvama mı gelmeye basladı Pardus hocam ne der?
    Kozaa nın kendi işlettiği bi rmadeni varmı bilmiyorum, genelde hep iştirakleri üzerinden faaliyet gösteriyor, bu aslında bir maden şirketinden ziyate holding gibi, madencilik, otelcilik, hayvancılık, havacılık, ne desen var... bu bildirdiği bilanço konsolide olduğu için bunun anlaşılması burdan pek mümkün değil, ancak vergi dairesine bildirisinde kar olduğuna göre büyük ihtimal kendisi birseylerden para kazanmıştır diye yorumluyourm, ancak o rakamda kozal önünde devede kulak.

Bununla ilgi şu meşhur konak projesi var, zamanında o madenden dolayı uçuk hedef fiyatlar ortaya atılmıştı, o projenin de pek detayı yok ortada, ama yazıldığına göre bir hareketlilik var galiba.

2019 için artık, herhalde bir tesisin durması, bir vergi cezası gibi durumlar ile karşılaşmayız umarım. Birde şu kasadaki doları TL ye çevirselerdi iyidi, benim gözümde doların olması gereken rakam 3.5-4.0TL buralar bile satış için cazip..

6.  Alıntı Originally Posted by jayjee Yazıyı Oku
    Değerli düşünceleriniz için teşekkürler hocam. Peki kozaa grubunda sahiplik sorunu var evet bu durum da böylece daha devam edecek belliki. Peki bundan önce kozaa neyi fiyatladı da sizce 8.21 e geldi. Son mahkemede sizce karar mı bekleniyordu bu yüzden mi ? Bu kağıtta artış olması için ne gerekiyor hocam sizce sahiplik dışında ?
    ewt spn mahkeme kararında pıyasa secım oncesı net karar beklıyordu ve onu fıyatladı sonuc cıkmayınca hepsını gerı verdı bunlar yerlı oyunuclar koza grubunda sahıplık dısında bısrsey fıyatlanmaz daha oncekı malıyetım 1.40 cıvarıydı 2 den bosaltmıstım bunlar konumuz dııl koza grubunda tek konu sahıplıktır o cozulurse o zaman ıhya eder pıyasa buna oynar marttakı mahkeme tutanaklarına bakacaktır pıyasa oradan bır ısık cıkarsa bunu yenıden fıyatlar tutanaklar onemlı onun dısında koza maden kozal uzerınden beslenen falıyetı olmayan bır hıssedır ama bı otekı tarataftan gurubun sahıplık konusunda en degerlı hıssedıdır oyunu mahkeme uzerıne kurarsanız o zaman para kazanırsınız ustdalar cok bılseler koza madende kademlerın anormal olmadıgını kımse soylemedı
    hısse dusunce kademe zayıflar burda kalınlastı koza normal kademede ıslem yapmıyor suan bunu cozun once adamlar mal bırakmıs kalkmasını ıstemıyor msjı verıyor anlatacak copk sey varda zamanında yazdık ınsanlarla ugrasmak zordur gerekte yoktur ytd..

7. borsada teknık analız ve temel analız bılerek para kazanamazsınız cok ıyı temel analız bılsenız muhasebıcıler zengın olurdu borsada para kazanmanın sırrı stratejı kurarak para kazanabılırsınız bır adım oteyı gorerek gerısı faso fıso ben her yerden alır satarım takasla nasıl cozeceksınız yada alırım al verır satarım sat verır oyun planı kurarak para kazanırsınız sız uyurken sızın cebınızden paranızı nasıl alırız dıye dusunen cok ınsan var onun ıcın oyun planı kurun gerısı faso fıso yok al vermıs yok sat vermıs bunlar algı oyunudur sızın bılmedıgınız gercekler var herkese bol kazanclar benden bu kadar ytd..

kozaa bilanço değişimi 9 aylığa göre karşılaştırmalı

kısa vadeli yükümlülükleri 325m dan ------261m,a ,64.m azalmış
    uzun vadeli yükümlülükleri 153m dan----- 138m a, 15 m azalmış

79m kısa ve uzun vade şirketin borcunda 9 aylığa göre azalma olmuş

genel yönetim giderleri 126m---166m çıkmış makul artış

easa faaliyet karı 542m den 717m çıkmış 175m artmış,%32 lik bir artış 9 aylığa göre,geçen seneye göre %84 lük bir artış var. yanılmıyorsam bunun için 110m luk bir artış beklenıyordu.beklentının ustunde bir artıs.

net karı 904m dan 1.106m 202m artış %22 lik bir artış yıllıkta ise %124 bir artış

kasasındaki nakiti 2.688.000.000 dan 2.792.000.000 a 104.000.000 artmış

angel marmaris otelinden bir yıllk 3.500.000 kira geliri elde edilmiş

hem şirketin borçlarının azalması,hemde esas faaliyetinde ciddi artış ,bence güzel bir bilanço..ne kadar pirimlenir göreceğiz,

Sayfa 1216/1527 İlkİlk ... 21671611161166120612141215121612171218122612661316 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •