Sayfa 1520/1527 İlkİlk ... 520102014201470151015181519152015211522 ... SonSon
Arama sonucu : 12209 madde; 12,153 - 12,160 arası.

Konu: Ortaya Karışık

Alıntı Originally Posted by kafkaf Yazıyı Oku
    Kozal 43.66 kırılmaz ise tobo yapabilir. Ytd.
    Tobo hedefi?

"Hicbir zaman kaybetmem.Ya kazanırım ya da öğrenirim."

NELSON MANDELA

2. arkadaşlar,petkim ve aselsan pasta verebilecek varmı

Duhul
    Jul 2017
    İkamet
    güneşin doğduğu yer
    Gönderi
    986
     Alıntı Originally Posted by körhacı Yazıyı Oku
    Değerli üstadlar DERIM bu hafta çok gelgitler yaptı. Asansör hareketleri yorumlayabilir misiniz ? Grafikler ne diyor acaba Şimdiden teşekkür ederim. Herkese bol kazançlar...

SM-A510F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Bize de bir el atsanız ustalar

4.  Alıntı Originally Posted by kemer77 Yazıyı Oku
    Tobo hedefi?

"Hicbir zaman kaybetmem.Ya kazanırım ya da öğrenirim."

NELSON MANDELA
    44.88 üzerinde tutunursa 47.40 direnç. Ytd.

Stoplu takip etmekte fayda var. İpeke çok zayıf, aşağı verirler mi diye aklımda deli sorular var :-)
    Son düzenleme : kafkaf; 13-03-2019 saat: 16:25.
    Burada yer alan yorumlar, kişisel görüşlere dayanmaktadır. Bu nedenle, yatırım veya al/sat tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.

Alıntıdır..Başlangıç için basit formasyon örneklemeleri..
    Son düzenleme : ucanlaz; 13-03-2019 saat: 16:58.

6.  Alıntı Originally Posted by ucanlaz Yazıyı Oku
    Eline sağlık üstad..katilmadigim veya ekleme yapmak istedigim bir iki konu var..devletin vereceği teşvik konusunu sadece birkaç dudumda kabul ederim.. çiftçi sanayici ve dar gelirlilere konut edindirme.. bunlarin disindakilere kesinlikle katılmam.. hayatinda hic ticaret yapmamış.. hatta bir işte bile çalışmamış birine teşvik kabul edilemez..konut kredilerinde destekleri de kabul etmem mümkün değil.. 400 ve üstü bilindik projelere fayda saglayacak teşvik sade vatandaş pencersinden kabul edilemez..400 ve üstü ev alacak ve satacak imkanlari olan kisiler dar gelirli değildir..dolayısı ile dar gelirlinin de hakkı oldugu hazineden alıp devlet bankaları üzerinden bu kesime verilerek sağlayacaklari imkanlar ahlaki değil bana göre.. Amerika da değişik tesvik sistemleri devreye girebilir ama Türkiye ile abd arasinda eşit gelir dağılımı,kriz öncesi kisi başına düşen milli gelir ve devletin diger devletler üzerindeki ekonomik büyüklüğü Türkiye ile çok alakasız..bizim standartlarimizda ekonomik bağımsızlığı olmayan ülkeler ile karsilastirilmasi daha sağlıklı olur..bence tabii..
    Devletin yaptıklarını onayladığım anlamında yazmadım,, bana kalırsa ben çok daha sertim bu konularda, serbest piyasa adımını doğru atan kazanır pastadan aldığı pay artar, yanlış yapan doğal seleksiyona uğrar yok olur gider, her sene yok vergi affı yok sgk prim affı, o zaman vergisini adam gibi ödeyen demez mi ben enayimiyim ben neden ödeyeyim o zaman, ama her işte olduğu gibi istikrarı bir kenara bırakıp taşıma su ile değirmeni çevirdiğimiz için bunumuz b... çıkmıyor malesef.

Bu konular amerikada avrupada çok ciddi eleştirilere sebep olur, neden bu maliyetler vergi mükelleflerine yüklenir diye, amerika 2008 de bankaları kurtarmak için çok ciddi paralar harcadı, fatura kime 320 milyon amerikalıya, bunlar ciddi muhalefete sebep olur.

7.  Alıntı Originally Posted by jayjee Yazıyı Oku
    Neden sizce bu kadar insan dolara yatırım yaptı. Sizce ülkemiz pamuk ipliğinde olduğundan ve hiç kafa yormadan al yastık altına koy mantığıyla gayet güzel paralar kazanıldı ya da en azından parası değer kaybetmemiş oluyor. Borsaya neden gelsin yahu ? Öyle bir konuşuyorsunuz ki maalesef farklı ülkelerde yaşıyorsunuz anladığım kadarıyla. Bunun başka bir açıklaması yok çünkü.
    Farklı ülkelerde yaşamıyoruz, çünkü sizin gibi insanları gayet iyi tanıyorum. Sizin gibiler 90 lı yıllarda dolar çok iyi kazandırdı diye gidip dolar aldılar 2001 yılından 2011 yılına kadarda avuçlarını yaladılar. 2011 ve 2013 yıllarında borsa tarihi zirvesi olan dolar bazında 50.000 lerde ikende bu sefer dolar hiç kazandırmıyor borsadan hisse alalım dediler. Şimdi gelinen nokta borsa kazandırmıyor dolar alalım geçen sene 7 gördü bu sene zaten 10 olacakmış diyolaaar...

Bugün bankalar koca sanayi şirketleri deflter değerinin yarısından işlem görüyor, F/K oranları 3-5 aralığında 2001-2008 kriz diplerinde görülen 17.000 dolar bazlı endeks değerine oldukça yakın 18.000 den işlem görüyor, yani son 20 yılın dip rakamları.. Evet bu nedenle aklı başında birinin bu seviyelerden dolar değil bu bedava fiyatlar düşmüş hisse senetlerine yönelmesi gerekir.

Duhul
    Jul 2017
    İkamet
    güneşin doğduğu yer
    Gönderi
    986
     Alıntı Originally Posted by körhacı Yazıyı Oku
    Bize de bir el atsanız ustalar

İmdat

Sayfa 1520/1527 İlkİlk ... 520102014201470151015181519152015211522 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •