Sayfa 1252/1527 İlkİlk ... 25275211521202124212501251125212531254126213021352 ... SonSon
Arama sonucu : 12209 madde; 10,009 - 10,016 arası.

Konu: Ortaya Karışık

1. 240 dakikalık grafikte gördük birde saatlik ve günlük ve bakalım

2. Evet hocam alt bant 4 82 bilanço malum kötü geldi deniz hocamın da işaret ettiği gibi 5 49 altı kapanışlarda biraz daha yaklaşacaktır iyi gelen bilançolar tahtaları kötü kötü gelen bilançolar iyi tepki verebiliyor beklenti alındıysa belli olmaz yukarı harekette yapabilir ciddi baskı vardı Petkim’de bilançoya dahil

3. Çok teşekkürler deniz hocam

4. demisaş döküm,psdtc,adana,megap ve konfurt gıda pozitif bilançolarıyla göze çarpan şirketlerden bazıları.bist'te ki pekçok şirket ise geçtiğimiz yıl sonu bilançolarına oranla negatif verilerle karşımıza çıkmakta.umarım bu durum 2019 ilk çeyrek bilançolarda düzelme gösterir.
    Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri “Yatırım Danışmanlığı” kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, Aracı Kurumlar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır.Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

5. ADNAC tam trend desteğinden onay aldı sanki bugün ne dersiniz.
    Tekkeyi Bekleyen Çorbayı İçer

6. dikkate almaya değer mi bir baksan deniz hocam...sanki binanın temelleri için kepçeler temel çalışamasını bitirmiş gibi birinci katın tablasını dökcekler...ağırdan alıyorlar ama..yoksa değmez mi...fikrini alsam çöpçüyüm dedim ya...

Alıntı Originally Posted by kani Yazıyı Oku
    BBDK işc nin temettü dağıtma talebini reddetti. hazineye aktarmak istedikleri hisselerin karından
    bir kuruşunu bile ky alamayacak.

bu mantık sebebi ile koza ların satışını olası görmüyorum. şirketler şimdilik hazineye para aktarıyor.
    hem de deli miktarlarda.. niye satsınlar ki.

gerçek buysa koza tahtalarının hareketleri çok da önemli değil.
    sayın kani,özel bir banka karını hazineye aktarmaz,bugün petkimde bu konuda yazı yazdım,yeterlilik rasyosunu kuvvetlendirmek,için şirkette yedek akçe amacıyla para şirkette bırakılmasını istemiştir.ilgili kap haberi aşşağıdadır.

BDDK, İş Bankası'nın net dönem karının esas sözleşmeye göre nakden dağıtılması talebini uygun bulmadı

Kamuoyu Aydınlatma Platformu'nda (KAP) yayınlanan açıklama aşağıda bulunuyor:

Bankamız, bankacılık mevzuatı çerçevesinde, Esas Sözleşmeye göre kâr dağıtımı izni için Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu'na başvuruda bulunmuştur.

Kurum, bankacılık sektörünün geneline ilişkin özkaynak yapısının olabildiğince güçlü tutulmasına yönelik ihtiyatlı politikası paralelinde kârın bünyede bırakılması gerekliliğinden hareketle, Bankamız net dönem kârının Esas Sözleşmeye göre nakden dağıtılması talebini uygun bulmamıştır.

Bu çerçevede, Yönetim Kurulumuzun 28.02.2019 tarihli kararı uyarınca, kârın Esas Sözleşmemizin 58. Maddesinin (a) bendinde belirtilen yedek akçeler ayrıldıktan sonra kalan kısmının olağanüstü yedek akçeye aktarılması hususu ekte yer aldığı şekilde Genel Kurulun onayına sunulacaktır.

https://www.kap.org.tr/Bildirim/743494

kozalaklardan devlete para aktarılamaz,alınan vergiler dışında.para aktarmanın tek yolu temettü dağıtmasıdır.mahkeme sürdüğü sahiplilik sorunu olduğu,için mümkün değildir.
    deli miktarda para hazineye aktarılıyor demişssiniz,lütfen belgelerinizi paylaşın bizzat ben hazine hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunacağım.halka açık bir şirketin içini boşalttığı için....
    lütfen aklınıza takılan konular olursa sorun,elimizden geldiğince yardımcı olalım.

şunuda söylemeliyim dip not olarak, temettü dağıtılmamasını işbakasında doğru buluyorum.aksi görüşte olan varsa tartışabilirizde

8. biraz çiçili bicili oldu.

Sayfa 1252/1527 İlkİlk ... 25275211521202124212501251125212531254126213021352 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •