Sayfa 431/890 İlkİlk ... 331381421429430431432433441481531 ... SonSon
Arama sonucu : 7120 madde; 3,441 - 3,448 arası.

Konu: TCELL - Türkcell

1.  Alıntı Originally Posted by Darktemplar Yazıyı Oku
    Neden ucuz satıldı diyerek suyu bulunduran kişiler aşağıdaki videodan sebeplerini öğrenebilir.
    Çok değil sadece 9 dakika...
    Bu şirketin gerçek değerini neden bulamadığını ve önünden kalkan engelleride bir bir anlatıyor. Nasıl 25 milyar dolara ulaşacağını da anlatıyor.
    Çok değil 9 dakika...
    Bir zahmet izleyiver..
    https://youtu.be/VF3G09KIo98
    Bu video da şöyle diyor:
    Turkcell zaten kendisi bir holding yapısında. Ama üzerine ikili bir yapı daha var yani üç tane Turkcell vardı. Bu düzenleme ile Turkcell tek olacak. Yönetimi ve ticari faaliyetleri netleşecek. Böylece halka açıldığı dönemdeki 17 ve sonraki 25 milyar dolara tekrar çıkacak.

Bir kağıdı birileri elden çıkarmak isterse ona bol bol tavan yaptırarak ve yükselişte gelen cikciklere yedirerek çıkar.
    Bir kağıdı toplamak isterse de tepesine vurur bıktırır bezdirir toplar toplar sonra patlayınca da bizim cikcikler tüh be biz ne yaptık malı kaptırdık derler.
    Bağlan hayata....
    AĞAÇ İSTEYEN TOHUM EKER....

Alıntı Originally Posted by alekss Yazıyı Oku

adn turkcell grafiği haftalık logoritmik scala
    şu fiyattan satıldı falanda filan boşverin bunları
    10 yıldır ortaklar arasında süregelen davaların ortadan kalkması güzel
    fiyat grafiklereine odaklanmak lazım
    düşen trendlerini yukarı kırabilmesi için herbirlikte dua edelim
    Dua edelım arkasından LOKMA Dokerız
    yatırım tavsıyesı degıldır

3. Varlık Fonu beş yıl sonra Hazine’ye temettü ödeyecek

TÜRKİYE Varlık Fonu (TVF) Genel Müdürü Zafer Sönmez, Turkcell operasyonunu konuşmak üzere İstanbul’daki ofisinde buluştuğumuzda bir kitap uzattı:

● Bir Cumhuriyet Akıncısı, Türkiye’de Milli Sanayinin Mimarlarından Nurullah Esat Sumer

Hasan Aslan Akpınar’ın kaleme aldığı, Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları’ndan çıkan kitabı bana hediye etti:

-Son dönemlerde konuklarıma, arkadaşlarıma bu kitabı hediye ediyorum.

Nurullah Esat Sumer’in öyküsünden özet paylaştı:

- Nurullah Esat Sumer, Sümerbank’ın kurucusu ve ilk Genel Müdürü. Sümerbank’ın kuruluşunda 1932 yılında Sovyetler Birliği’nden sağlanan 20 yıl vadeli 8 milyon dolar kredinin önemli katkısı var.

Nurullah Esat Bey’in soyadına işaret etti:

- Kendisine “Sumer” soyadı bizzat Mustafa Kemal Atatürk tarafından, Sümerbank’ın kurucusu olmasına istinaden verilmiş.

Nurullah Esat Sumer’in hayatından, Cumhuriyet’in ilk yıllarında ekonomide, Türkiye’de sanayinin kurulmasındaki rolünden dersler çıkardığını kaydetti:

- Cumhuriyet’in ilk yıllarında zorlu koşullara rağmen çok önemli başarılara imza atılmış. Türkiye Varlık Fonu’nu (TVF), Nurullah Esat Sumer’in Cumhuriyet’in ilk yıllarında yaptıklarının revize edilmiş versiyonu olarak görüyorum.

TVF’nin Turkcell’de büyük ortaklığa adım atmasını da o dönemle örnekledi:

- TVF ile yeni bir “kamu-özel ortaklığı” modeli ortaya çıkıyor.

Singapur, Malezya, Katar ve Suudi Arabistan’ın varlık fonlarını işaret etti:

- Benzerlerimiz ne yapıyorsa, biz de onu yapıyoruz. Saydığım 4 ülkenin varlık fonlarının telekomünikasyon şirketlerinde hisseleri var.

20 ayda TVF’yi uluslararası kurum haline getirdiklerini kaydetti:

- Şeffaf, hesap veren bir kurumuz. Sıklıkla şeffaf olmadığımız eleştirileri gündeme geliyor. TBMM’ye gidip tüm adımlarımızı, faaliyetlerimizi açıklıkla anlatıyorum.

KPMG’ye denetim yaptırdıklarını bildirip, ekledi:

- Ayrıca Fitch, bizi inceleyip reyting veriyor.

TVF’yle ilgili şu yaklaşımını paylaştı:

- Türkiye’nin geleceğine yatırımla yükümlü bir kurumuz.

Gelecek beş yıl için önüne koyduğu hedefleri sıraladı:

- İslami finans, tarım, teknoloji ve eğitim. İşe sigortadan başladık.

15 yıl tarlada çalıştığının altını çizip, şu mesajı verdi:

- Toprağa dokunanın kaygısı az olur.

TVF’yi kastederek devletin sahada olacağını vurguladı:

- Türkiye Varlık Fonu, beş yıl sonra Hazine’ye temettü ödemeye başlar.

TVF’nin yol haritası çizerken Cumhuriyet’in ilk yıllarının sanayileşme adımlarından dersler çıkarması önemli değil mi?

233 milyar dolar bilançosu var

GENEL Müdür Zafer Sönmez’e Türkiye Varlık Fonu’nun (TVF) büyüklüğünü sordum, yanıtladı:

- Bilanço büyüklüğümüz 233 milyar dolar. Bilançomuzun büyüklüğünde bünyemizdeki kamu bankalarını önemli etkisi var.

Araya girdim:

- 3 kamu bankası elbette bilançonuza güçlü katkı yapıyor olmalı.

Yanıtını sürdürdü:

- Vakıfbank da bizim bünyemize giriyor ama henüz bilançomuza yansımış değil.

Sermaye büyüklüğüne işaret etti:

- 33 milyar dolarlık bir sermaye büyüklüğüne sahibiz.

TVF’nin büyüklüğünü şöyle örnekledi:

- En büyük holdingten 4-5 kat büyük durumdayız.

https://www.dunya.com/kose-yazisi/va...deyecek/474508

4.  Alıntı Originally Posted by yaşlı_kurt Yazıyı Oku
    Dua edelım arkasından LOKMA Dokerız
    İşi sağlama alalım 7 kişi bir olup deve keselim. Tutmazsa kurbana sayarız...

5.  Alıntı Originally Posted by Darktemplar Yazıyı Oku
    Neden ucuz satıldı diyerek suyu bulunduran kişiler aşağıdaki videodan sebeplerini öğrenebilir.
    Çok değil sadece 9 dakika...

Bu şirketin gerçek değerini neden bulamadığını ve önünden kalkan engelleride bir bir anlatıyor. Nasıl 25 milyar dolara ulaşacağını da anlatıyor.
    Çok değil 9 dakika...

Bir zahmet izleyiver..

https://youtu.be/VF3G09KIo98
    Değerli hissedaşlarım. Yazacaklarım benim şahsi düşüncelerim olup hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmesin. Türkiye Varlık Fonu Başkanı bir zat'a daha önceden hazırlanmış sorular soruluyor. Gayet güvenilir ve etkili cevaplar hiç bir takılma olmadan pespembe bir tablo sunuluyor. Mümkün mü. Bence imkansız. Böyle bir tablo olaydı. Bu kağıdı kimse yerinde tutamazdı. Büyük yatırımcılar salak mı ki. böyle bir potansiyeli göremiyor. Ben size şunu söyleyeyim. Varlık fonunun kuruluş amacı zaten devletin ihtiyaç duyduğu paraya direk ulaşabilmesi. Sanıyormusunuz ki devlet bu şirketin karından vazgeçip yatırımcıya 5 kuruş temettü verir. Sizlerden geri katılım alır ama vermez. Devlet 1 kuruşun peşinde. Paraya ihtiyacı var.Bu güzel tasarlanmış bir mülakattan öte bir şey ifade etmiyor. Etse idi kağıt bu durumda olmazdı zaten.

6.  Alıntı Originally Posted by ozural Yazıyı Oku
    Değerli hissedaşlarım. Yazacaklarım benim şahsi düşüncelerim olup hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmesin. Türkiye Varlık Fonu Başkanı bir zat'a daha önceden hazırlanmış sorular soruluyor. Gayet güvenilir ve etkili cevaplar hiç bir takılma olmadan pespembe bir tablo sunuluyor. Mümkün mü. Bence imkansız. Böyle bir tablo olaydı. Bu kağıdı kimse yerinde tutamazdı. Büyük yatırımcılar salak mı ki. böyle bir potansiyeli göremiyor. Ben size şunu söyleyeyim. Varlık fonunun kuruluş amacı zaten devletin ihtiyaç duyduğu paraya direk ulaşabilmesi. Sanıyormusunuz ki devlet bu şirketin karından vazgeçip yatırımcıya 5 kuruş temettü verir. Sizlerden geri katılım alır ama vermez. Devlet 1 kuruşun peşinde. Paraya ihtiyacı var.Bu güzel tasarlanmış bir mülakattan öte bir şey ifade etmiyor. Etse idi kağıt bu durumda olmazdı zaten.
    Bu kadar olumsuz düşünme. Şöyle ki: holdingin paydası olan bu 3-4 ortak hslha açık olmayan holdingin elindeki %50 yi aralarında paylaşacaklar. Piyasa değeri şimdilik 2,2 milyarlık bu kagidi hızla yukarlara taşıyacaklar ki senin dediğin paraları piyasalardan toplayabilsjnler. Yani piyasa değeri 15-20 milyar dolara ulaşmalı ki teminat gösterip kredi alabilsin . Araplara satabilsin vs. Vs. Yani eli mahkum herşeyi güzel yapmaya

7. Dedim de mi size. Kötü düşünmeyin hayata bağlanın. .

8.  Alıntı Originally Posted by arpaci55 Yazıyı Oku
    Dedim de mi size. Kötü düşünmeyin hayata bağlanın. .
    Tabiki iyi düşünmek, yükselmesini beklemek umut etmek para kazanmak istiyorum ama yüzde 1 çıktı diye de sevinecek değilim. ki zaten anında eski yerine salıyor.

Sayfa 431/890 İlkİlk ... 331381421429430431432433441481531 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •