Sayfa 373/890 İlkİlk ... 273323363371372373374375383423473873 ... SonSon
Arama sonucu : 7119 madde; 2,977 - 2,984 arası.

Konu: TCELL - Türkcell

1. Aha da korona !! KKartından telekomünikasyon harcamaları ! Bariz düşüş var. KKartı harici faturalar, handset alımları nasıl yapılabilir ?? Var mı bir yol ?

https://pbs.twimg.com/media/EUm4Tc4W...png&name=small

İlk çeyrek kümülatif geçen yılla göre neredeyse bire bir aynı bilanço için ipucu...
    Peki ne fark var

Son iki borcunu erken ödeyen nakit pozisyonu çok daha güçlü tcell yeni ceo zaten eski cfo ve tam bir likitidasyon uzmanı

Döviz fazlası olan bir tcell

Diğer operatörlerden olumlu ayrışması vardı ve bu çeyrekte olacaktır yani pasta payı artıyor sürekli

Digital çağ evriliyor yolun başındayız... paycell nakit artık bitiyor leş kağıtlardan kurutuluş...
    5g tcell liderliğinde veya ttkom işbirliğiyle olmak zorunda RTE böyle emretti yokuş yapan bürokrat bavulunu toplasın demişti araya virüs girdi...
    Nice uygulama TV pus evden eğitim.... Bla Bla Bla

Özetle almak isterse alt yapı hazır ama satmak isterseler çağrı merkezinde bir kız osursa konuşma esnasında onu bahane eder yine basarlar.
     Alıntı Originally Posted by sysdate Yazıyı Oku
    Aha da korona !! KKartından telekomünikasyon harcamaları ! Bariz düşüş var. KKartı harici faturalar, handset alımları nasıl yapılabilir ?? Var mı bir yol ?

https://pbs.twimg.com/media/EUm4Tc4W...png&name=small
    Redmi Note 8 Pro cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3. 5G den ne anlıyorsunuz çok bilemiyorum ama uzaya roket yollanmayacak. Yaşadığım yerde var ancak kimse bunun için ciddi bir ödemek yapmak istemez. Yatırım maliyeti TR'de 4-5 milyar $'ı bulur. Turkcell bu işte daha önce yazdığım gibi 1 milyar dolarla kurtarırsa şükretsin !!!! Haa bu ARPU ya ne kadar yansır ? Sen ne olur da 100 liralık faturanın 300 liraya çıkmasına ses etmezsin ?

Ayrıca şirket tam bağımız değil. "Reis" in emri ile iş yaparsa hele vah vah haline !!!!

Tek kurtuluş TL nin rayına oturması ve/veya Turkcell'in ne yapıp edip dışarıya açılması. Maliyetler giderek artacak.

Ben 12 tl maliyetle çok önceden kar marjlarının iyileşmesi olasılığı ile KV/OV almıştım. Korona da stop olamayıp hata yaptım. Satarım çıkarım sorun yok ancak ısrarla söylüyorum bu hisse UV kağıdı değil. Aksini iddia eden bu işi bilmiyordur. Döviz geliri olmayan şirketlerin durumu malumdur. Dövizi Hedgeden kaynaklanmaktadır. 12 senedir aynı fiyatta kalan bir kağıt için zaten söylenecek bir şey yok. Temettü demeyin gülerim. Temettü gelirini eklersen %100 ü geçmiyor. 12 sene önce istanbul'da evler 100-150 bindi. Üstüne kira gelirini de koy hadi yılda 10 bin, 1 milyon eder minimum. Ev diyorum ev. Neyse İnşallah fiyatı 30 lara (25 FK ?!) çıkar da hepimiz kazanırız ancak 13 lirayı görüp faizi çıkartayım arkama bakmam. Yaktı bizi korrona.

4. Şunu da ekleyeyim. Türkiye'de GSM ucuz ve ücretine göre kalitelidir.

Endüstri 4.0 için 5G şart bu konuda makaleler var bakabilirsiniz...
    Şu an kötü görünsede 120 bin bist de 14 olan tcell bence çok defansif kaldı maşallah diyelim ve bu virüs bizim işlere etkisi min düzeyde hatta nötr bile tablo hazırlamış Twitter da tüik uzmanı bakabilirsiniz.. Sıkıntı yabancı satışı swaplar yine çok yükseldi TL ihtiyacını alıcısı olan tahtalarda vererek karşılıyor yabancı kozal tcell gibi.. Allah mahçup etmesin inşallah bizi bir an önce yükselsin

6.  Alıntı Originally Posted by arpaci55 Yazıyı Oku
    Son 15 gunde dolardaki artışın da etkisiyle piyasa değeri 5 milyar dolardan 4 milyar dolara düştü.
    İlk arz fiyatına göre ise %500-600 düştü.
    Yolda bulan bu fiyata vermez.
    İşte buna algı operasyonu denir.
    Tamam crona olumsuzluğu var ama bukadarına da pes.
    Hipnoz olmuş gerçek rakamları göremeyen bir piyasa.
    Güneş Balçıkla Sıvanmaz..... nokta.....
    AĞAÇ İSTEYEN TOHUM EKER....

7. Evet tabloyu zaten oradan aldım ancak çok da nötr kalmamış dikkat ederseniz. Ama tabii ulaşım, turizm gibi tabii ki göçmeyecek. 5G için çok büyük yatırım maliyeti gerek ve bunun getirisi ne olacak onu sorgulamak gerekiyor. İnşallah konsensus ile çözülür ki zaten hiçbir şirket tek başına altından kalkamaz.

8.  Alıntı Originally Posted by sertol Yazıyı Oku
    Endüstri 4.0 için 5G şart bu konuda makaleler var bakabilirsiniz...
    Şu an kötü görünsede 120 bin bist de 14 olan tcell bence çok defansif kaldı maşallah diyelim ve bu virüs bizim işlere etkisi min düzeyde hatta nötr bile tablo hazırlamış Twitter da tüik uzmanı bakabilirsiniz.. Sıkıntı yabancı satışı swaplar yine çok yükseldi TL ihtiyacını alıcısı olan tahtalarda vererek karşılıyor yabancı kozal tcell gibi.. Allah mahçup etmesin inşallah bizi bir an önce yükselsin

Arkadaş yukarda FİYATI 12 yıl ARTMAYAN demiş, daha ne denilebilir ki!
    12 yıl artmayan hisse şimdi niye artsın? Hayal kurmayın.
    Sahiplik sorunu çözülmeden bu hisse 11-15 arasında gider gelir

Benim anlamadığım 12 yıl artmayan bu hissede yabancılar neden var? Ya da gerçekten varlar mı?

Sayfa 373/890 İlkİlk ... 273323363371372373374375383423473873 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •