Sayfa 401/890 İlkİlk ... 301351391399400401402403411451501 ... SonSon
Arama sonucu : 7120 madde; 3,201 - 3,208 arası.

Konu: TCELL - Türkcell

Alıntı Originally Posted by Serkalgo Yazıyı Oku
    Tvf genel müdürü sönmez: Bugünkü piyasa değeri turkcell'in değerini yansıtmıyor -bloomberg ht

tvf genel müdürü sönmez: 15 yıldan bu yana devam eden sorunlar çözülecek -bloomberg ht
    Bilişim,yazılımcılar 7-8 pddd den işlem görüyor.tcell 1.91
    YORUMLAR TAVSİYE NİTELİĞİ TAŞIMAYIP YATIRIM DANIŞMANLIĞI KAPSAMINDA DEĞİLDİR. YATIRIMCI PROFİLİNİZE UYMAYABİLİR.

Alıntı Originally Posted by besonderes Yazıyı Oku
    50-60 TL olurmu?

golden gate benziyor hareketi
    hubvc gibi olursa neden olmasın,,yıllardır boğalar zor tutuluyordu,,yönetim belirsizliği gidince boğaların zincirleri boşaldı,azgınlaştı
    YORUMLAR TAVSİYE NİTELİĞİ TAŞIMAYIP YATIRIM DANIŞMANLIĞI KAPSAMINDA DEĞİLDİR. YATIRIMCI PROFİLİNİZE UYMAYABİLİR.

3.  Alıntı Originally Posted by olimpik forum Yazıyı Oku
    Bilişim,yazılımcılar 7-8 pddd den işlem görüyor.tcell 1.91
    Bu fiyatlardan alınmış olan 1 lot tcell hissesi şirketin vereceği temettüler ile 3 yılda kendini amorti eder, 3 yıl sonra sıfır maliyetli altın yumurtlayan tavuk mezar vade sizin olur.

4.  Alıntı Originally Posted by wiseinvestor Yazıyı Oku
    Arz edildiği zamanları hatırlıyorum da 20 milyar dolar gibi muhteşem bir fiyattan üstelik ilk defa New York Borsasında işlem görecek ilk Türk şirketi olarak koltuklarımızı kabartmıştı. Abone sayısı yıllar içinde şu kadar artacak, o zaman abone fiyatlaması 3 bin dolar gibiydi. Gerçekten de abone sayısı dediklerinden fazla bile arttı. Bir arkadaşaım vardı turkcell'de çalışıyordu gitti arzdan aldı, alma bu ülkede 100 milyar dolarlık şirket çok zor dedim abone sayısından gitti. Arzdan sonra çakıldı, aldım sattım vs. ama fiyasko tabi, hala var. Elinde tutuyorsa psikiyatr masraflarına gitmiştir.

100 milyar dolarlık şirket bizde olmazmış doğru ama mevcut 20 milyar dolarlık şirketlerin üç otuz paraya düşeceğini kimse tahmin edemezdi, o zamanlar herkes borsada elinde uzun vade senet tutan para kazanır zannediyordu. Nereden nereye geldik, ortada 10 milyar dolarlık bile şirket kalmadı, ha bu arada ölçüm birimi dolar da dünyada paçavra gibi yerlerde saçılı aslında, burası daha da bir tuhaf.
    Ne diyelim bu süreçte emeği geçen herkes kocaman bir alkışı hak ediyor gerçekten de kolay değil bu kadar büyük şirketleri bu noktalara getirmek.
    En azından ortaklık sorunu çözüldü, tvf bir zaman sonra satışa çıkaracaktır tahminim, alıcı kim olur o önemli yoksa kamu elinde kalırsa ne olacağı zaten malum.
    Kesinlikle katılıyorum. Yeni alıcı gelirse kimin olduğuna göre tekrar alıcı olurum ancak bugun vedalaştım. Varlık fonunun yönettiği şirketlerin hali ortada.

Piyasa suan hissedarlar arasındaki belirsizliğin kalkmasını fiyatlıyor ancak bilançolar gelince hersey ortaya çıkar.

Kalanlara başarılar dilerim umarım daha da çok kazanırlar ancak ben devletin yönettiği hiç bir şirkete ortak olmam.

5.  Alıntı Originally Posted by Serkalgo Yazıyı Oku
    Bu fiyatlardan alınmış olan 1 lot tcell hissesi şirketin vereceği temettüler ile 3 yılda kendini amorti eder, 3 yıl sonra sıfır maliyetli altın yumurtlayan tavuk mezar vade sizin olur.
    Nasıl yaptınız bu hesabı ? Hisse bası kar suan 1.1 TL hisse fiyatı 16 lira. Nasıl bir büyüme ve kar dağıtım politikası bekliyorsunuz ? Her sene %200 büyüse dediğiniz anca olur. Turkcell’in bu şekilde büyümesi mümkün degil. Hayal satmayın kimseye.

6.  Alıntı Originally Posted by firklover Yazıyı Oku
    Nasıl yaptınız bu hesabı ? Hisse bası kar suan 1.1 TL hisse fiyatı 16 lira. Nasıl bir büyüme ve kar dağıtım politikası bekliyorsunuz ? Her sene %200 büyüse dediğiniz anca olur. Turkcell’in bu şekilde büyümesi mümkün degil. Hayal satmayın kimseye.
    Öz sermaye de biriken yıllardır karar alınamadığı için dağıtılamayan temetülerden ilk dağıtımların yüklü olmasını bekliyorum. Varlık fonu sıfır maliyet için yapacak diye düşünüyorum. Şahsi beklentim bu yönde, herkesin doğrusu kendine.

tam kapasitede şirket yıllık 3.2 milyar kar yapıyor,,şirket adeta para basıyor,,bu kapasitede şirketin pddd si 7-8 lerde olmalı bana göre.
    muadili şirketler ne durumda,,1.91 pddd nin çok yukarısını hakediyor.

8. bugun turkcel sayesınde cok alsat donce kgıbı pıyasada ttkomda var

Sayfa 401/890 İlkİlk ... 301351391399400401402403411451501 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •