Sayfa 417/890 İlkİlk ... 317367407415416417418419427467517 ... SonSon
Arama sonucu : 7120 madde; 3,329 - 3,336 arası.

Konu: TCELL - Türkcell

16.23 gap var,,kapanmadan gitmeyecek galiba.
    YORUMLAR TAVSİYE NİTELİĞİ TAŞIMAYIP YATIRIM DANIŞMANLIĞI KAPSAMINDA DEĞİLDİR. YATIRIMCI PROFİLİNİZE UYMAYABİLİR.

Bollinger bantlarının kullanımında fiyatların bantlar arasında gidip geldiği, bandın bir kenarına gelen
    fiyatların bunu takiben diğer banda doğru hareketlendiği ve bandın dışına taşan fiyat hareketlerinde de
    yeniden bandın içine dönüleceği varsayılır.

taşmıştı bu,geri dönüyo şu an.,,,,var mı kaçmak öyle,,anca beraber kanca beraber
    YORUMLAR TAVSİYE NİTELİĞİ TAŞIMAYIP YATIRIM DANIŞMANLIĞI KAPSAMINDA DEĞİLDİR. YATIRIMCI PROFİLİNİZE UYMAYABİLİR.

3. Çay çorba zevatını, habere atlayan kısacıları bi traş etsinler önce. Sonrası su akar yolunu bulur. Çok fazla yazmaya gerek yok artık. Benimde son yazım. Önemli ekstra bir gelişme olursa değerlendiririz. UV cilere selam yola devam. Bereketli hayırlı kazançlar.

4.  Alıntı Originally Posted by balici Yazıyı Oku
    arkadaş iyiki bir kaç gün güzel kar ettik iyi içine ettiniz.satmıcam arkadaş halka arz fiyatına gelmeden satmıcam
    Halka arz edilirken ciro abone, kar ve kapasite olarak 5 kat küçüktü ama fiyatı 5 kat yüksekti. Beklenti 30 milyar dolar olmasıydı. Olmadı. Olmadı. Ama Olacak inşallah.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    4,514
    Varlık fonu gazı ile önce ekgyo, ardından vkgyo,en son da Turkseli şişirdiler ve acemi insanların kucağına birakiverdiler.. Umarım ileride sonuçları iyi olur..

6. Turkcell TCELL hisse yorumu ve teknik analizi
    Vakıf Yatırım, Turkcell için 25,30 TL hedef fiyat ile 'AL' tavsiyesinde bulundu. Analizde, 'Ana iş kolunda, kendi ürettiği katma değerli ürünleriyle sektördeki büyümeden, en çok faydalanmasını beklediğimiz şirket' tespitinde bulunuldu.
    Turkcell TCELL hisse yorumu ve teknik analizi
    Abone ol
    22 Haziran 2020 Saat: 15:16

Değerlendirmenin ayrıntıları şu şekilde:

"Türkiye Varlık Fonu’nun ana ortak konumuna gelecek olmasıyla hisse hızlı bir yükseliş sergilese de Turkcell’de potansiyele ilişkin fiyatlamanın daha yeni başladığını düşünüyoruz. Ülkemizde mobil penetrasyon oranı %97, mobil genişbant penetrasyonu ise %75 seviyesinde olmasına karşın, OECD ortalamaları mobil tarafta %120, mobil genişbant tarafında ise %110 sevilerinde yer almaktadır.

Ana iş kolunda, kendi ürettiği katma değerli ürünleriyle sektördeki büyümeden, en çok faydalanmasını beklediğimiz Turkcell, 2020 ve 2021 yıllarına ilişkin öngörülerimiz çerçevesinde sırasıyla 4,0x ve 3,5x FD/FAVÖK çarpanlarıyla işlem görmekte ve uluslararası benzerlerine göre sırasıyla %55 ve %73 prim potansiyeli taşımaktadır. Turkcell için 12 aylık hisse başı fiyat hedefimizi 25,30 TL olarak belirliyor, hedef fiyatımıza göre %49 yükselme potansiyeli taşıyan Turkcell için kısa vadeli tavsiyemizi “Endeksin Üzerinde Getiriâ€, uzun vadeli tavsiyemizi “AL†olarak başlatıyoruz.

Dört hisseyi model portföyüne ekledi: TAVHL, ARCLK, PETKM, TUPRSDört hisseyi model portföyüne ekledi: TAVHL, ARCLK, PETKM, TUPRSBorsa
    Ana işkolunda büyüme fırsatları sürüyor

Türkiye’de mobil telefon, akıllı cihaz ve internet kullanımının artış eğilimi sürmektedir. Aynı zamanda Turkcell’in dijital servisler ve mobil ödeme sistemleri gibi katma değerli ürünleri salgın döneminde ön plana çıkmıştır. Önemli altyapı yatırımlarını tamamlayan, şebeke kalitesinin iyileştirilmesine ilişkin yatırımlarını da devam ettiren şirketin, önümüzdeki dönemlerde, katma değeri yüksek faturalı abone bazını artırmaya devam ederek (2022T: 20,7 mn ve %65 pay), sabit ve mobil internet abone sayısını güçlendirerek (2022T: 2,3 mn), yatırımlarını gelire dönüştürmeye devam etmesini bekliyoruz.

Yeni ortaklık yapısı ile ihtilafların ortadan kalkması, yaratılan değerin pozitif fiyatlanmasını beraberinde getirecektir – 2005-2016 yılları arasında şirketin ana ortakları arasında yaşanan ihtilaflar, şirketin stratejik kararları almasını zorlaştırırken, Turkcell’in de piyasada yüksek iskontolu işlem görmesini beraberinde getirmiştir. Bu yıl içinde tamamlanması beklenen hisse devir işlemleri sonucundaki yeni ortaklık yapısını i) Şirket hisseleri üzerinde karışık ortaklık yapısı nedeniyle oluşan baskıyı azaltması, ii) Şirketin karar alma süreçlerini hızlandırması, iii) Yeni iş alanlarına girilmesi, iv)

Şirketin katma değer yaratan dijital servislerinin büyüme süreçlerinin hızlandırılması ve v) Orta-uzun vadede şirketin iştiraklerinin (Global Tower, Paycell vb) halka arzlarının gündeme gelmesi, açılarından pozitif değerlendiriyoruz.

Temettü sınırlamasının kalkması sonrası temettü dağıtım kararı almasını bekliyoruz – Salgın nedeniyle, şirketlerin 2019 sonu karlarının en fazla %25’ine kadarının dağıtılması yönündeki düzenleme öncesinde şirket, temettü dağıtımına ilişkin bir açıklamada bulunmamıştı. Bu sınırlandırmanın Eylül sonu itibariyle kalkması ile birlikte Turkcell’in 1,62 mlr TL temettü ödemesinde (hisse başına 0,74 TL ve son kapanışa göre %2,9 temettü verimi) bulunacağını öngörüyoruz.

Şirketin ayrıca -TVF tarafından yapılan açıklamada vurgulandığı üzere- önümüzdeki dönemde dağıtılabilir karının en az %50’sinin dağıtılması şeklindeki kar payı dağıtım politikasında bir değişim beklemiyoruz.

https://www.borsamatik.com.tr/turkce...i-haber-133980

böyle bir haber düşmüş piyasalara arkadaşlar....ben bu hisseye kısa ,orta ve uzun vadede onay veriyorum arkadaşlar...derinhissenin bu hisseyi gözünden kaçıracağını pek tahmin etmiyorum...yazılım ve teknoloji şirketleri uçtular..sorunları biten turcelle sıra gelmeli diyor mantık...hisse agresif karakterdedir..düzeltmesi biter bitmez sert çıkacaktır..
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

7. Şirketin katma değer yaratan dijital servislerinin büyüme süreçlerinin hızlandırılması ve v) Orta-uzun vadede şirketin iştiraklerinin (Global Tower, Paycell vb) halka arzlarının gündeme gelmesi, açılarından pozitif değerlendiriyoruz.

şu cümle çok önemli..anlaşılan ileriki günlerde iştiraklerinden global tower , paysel..v.b iştiraklerini halka arz edecekler...varlık fonu yetkilisi boşuna turcellden 4 adet turcell daha çıkar demedi..16,23 teki gap dolar mı ?? herkes orayı bekliyor almak için..ama babalar ne der buna bilemiyorum..
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

Sayfa 417/890 İlkİlk ... 317367407415416417418419427467517 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •