Sayfa 429/890 İlkİlk ... 329379419427428429430431439479529 ... SonSon
Arama sonucu : 7120 madde; 3,425 - 3,432 arası.

Konu: TCELL - Türkcell

Bu kağıt bana çok şey öğretiyor..

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

16,20 den satınca bir heycanla o zaman sonrasında üzülmüştüm kendi adıma giden trenden neden indim diye. Şimdi bakıyorumda usulca vagona yapışayım alttan alttan toplayarak izin verirse.
    Ne günlere kaldık ey Gâzi Hünkâr, Katır mühürdâr oldu, eşek defterdâr!

3. 2019 12 aylık
    esas faaliyet karı 6.58 milyar
    favök 10.74 milyar
    net kar 3.24 milyar
    net borç 10.06 milyar

3 yıl hiç temettü ödemezse borçlar sıfırlanacak,kar 2 ye katlanacak,bence yapılması gereken bu,ama şirketler niye yapmazlar aklım almıyor,özkaynak ile yatırım ve büyüme bir şirket için olmazsa olmazı olmalı,kazanç faize gidiyor,

Teknoloji hissesi önü çok ama çokaçık,hele ortaklık yapısının değişmesinden sonra,yönetim kurulu 9 aa çıkarılıyor,5 i devlette artık,daha stratejik ve hızlı kararlar alınacak,iştiraklerinden 2 veye 3 ünü halka arzedebilir,yapması lazım,içinden 3 tane daha tcell çıkar,olması gereken fiyat bu değil haliyle,piyasa nasıl fiyatlar bakacağız,2020 net karı 4 milyar olabilir..

4. Turkcell de her şey Karamehmetin TMSF ye , Yapı Kredi ve Pamukbank borçlerını ödemek için,Çukurove Telekomda ki dolaylı paylarının bir kısmını ödemek için,hisselerini Rus Alfa gruba rehin vererek borç alması ile oluştu,daha sonra bu borcunu ödemek için Ziraat Bankasından hisseleri ile kuzey ıraktaki Genel enerji petrol şirketinin hisselerini temlik verip 1.6 milyar dolar 10 yıl vadeli kredi kullanması ve daha sonra bu kredinin faizini ödeyip ana parasını ödeyememesi ile hissedarlık anlaşmasında kriz patlak verdi,Şu anda Alfa grubuyla karamehmet uluslararası mahkemede davalık sanırım,benim anlamadığım Karamehmet, rus Alfa ya madem al paranı ver hissemi demesine rağmen,Ruslar niye yan çizdi,sorun büyüdü,iyi ki varlık fonu işe el attı da,bundan sonra sorunlar bir bir çözülür inşaallah..

5.  Alıntı Originally Posted by kiraz Yazıyı Oku
    25 milyar dolar

yabancı daha iki hafta önce 2,2 milyar dolardan sattı kaçtı, bu fiyata bile hisseye çağrı muhafiyeti geldi

25 milyar $ diyenlerin cv sine baksan arkana bakmadan kaçarsın
    Bildiğim kadarı ile açıklamaya çalışayım. Çünkü kimse olayı net anlatmıyor.
    25 milyar dolar da doğru 2,2 milyar dolar da doğru. Şöyle ki;
    İki tane türkcell var. Birisi turkcel holding diğeri turkcel iletişim a.ş.
    Turkcel holding, iletişim a.ş nin %50 sahip ve yarısı da halka açık.
    Holdingin de karamehmetler, ruslar, telia, vs, payı var. Kamunun aldığı ise holding in %26 si, yani 2.2 milyar dolar iletişim aş nin %50 sine denk geliyor.
    Borsada işlem gören turkcell in 4.4 milyar dolar piyasa değeri olduğunu düşünürsek satış piyasa değerinden olmuş demektir.
    25 milyar dolara gelirsek, turkcel iletişim a.ş. Nin %50 si yakşaşık 20 milyar dolar piyasa değeri üzerinden halka arz edildi. Ve Newyork borsasında da bu değer üzerinden arz edildi. Bugüne kadar dolar bazında 4 kat değer kaybetmiş oldu.
    Bildiklerim doğrultusunda yapabildiğim açıklama böyle.
    AĞAÇ İSTEYEN TOHUM EKER....

6. 21 günlük ortalamada fiyatlar.oluşan takoz görüntüsü yukarı harekete işaret ediyor.takoz direnci bugün için 16,22...

https://tvc-invdn-com.akamaized.net/...460b1fa721.png

Duhul
    Feb 2018
    İkamet
    Bologna // İstanbul
    Gönderi
    227
     Alıntı Originally Posted by arpaci55 Yazıyı Oku
    Bildiğim kadarı ile açıklamaya çalışayım. Çünkü kimse olayı net anlatmıyor.
    25 milyar dolar da doğru 2,2 milyar dolar da doğru. Şöyle ki;
    İki tane türkcell var. Birisi turkcel holding diğeri turkcel iletişim a.ş.
    Turkcel holding, iletişim a.ş nin %50 sahip ve yarısı da halka açık.
    Holdingin de karamehmetler, ruslar, telia, vs, payı var. Kamunun aldığı ise holding in %26 si, yani 2.2 milyar dolar iletişim aş nin %50 sine denk geliyor.
    Borsada işlem gören turkcell in 4.4 milyar dolar piyasa değeri olduğunu düşünürsek satış piyasa değerinden olmuş demektir.
    25 milyar dolara gelirsek, turkcel iletişim a.ş. Nin %50 si yakşaşık 20 milyar dolar piyasa değeri üzerinden halka arz edildi. Ve Newyork borsasında da bu değer üzerinden arz edildi. Bugüne kadar dolar bazında 4 kat değer kaybetmiş oldu.
    Bildiklerim doğrultusunda yapabildiğim açıklama böyle.
    Zaten esas problem, satışın ve satış fiyatının net ve basit bir şekilde açıklanmamış olması...
    belki de bu fiyatım piyasada konuşulması ve referans alınması istenmiyor...!

Ben de şöyle anladım mesela " Tcell Holding ortadan kalkacak, Tcell İletişim hisseleri 7 tl/hisse (yaklaşık) fiyatla TVF'ye geçecek.

bunu basitçe açıklamak bu kadar zor mu? ya da bu fiyat değilse olan fiyatla açıklamak..!

niye yatırımcıdan sürekli bir şeyler gizlenmek istenir ki..! esas sorun burada...
    Bilgilendirme amaçlıdır. Kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Tcell genel kurulu yapildimi veya ne zaman yapilacak. Bol kazanclar

SM-J710FQ cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 429/890 İlkİlk ... 329379419427428429430431439479529 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •