Sayfa 465/890 İlkİlk ... 365415455463464465466467475515565 ... SonSon
Arama sonucu : 7120 madde; 3,713 - 3,720 arası.

Konu: TCELL - Türkcell

istek uzerine birde takaslara bakalim

son 1 ayda kim ne yapmis

2. Dün ve bugüne ait genel takas(T2). Sanırım satışa söz konusu 548mil lot Garanti Yatırıma geçmiş, an itibarı ile.

Alıntı Originally Posted by Melesav Yazıyı Oku
    Dün ve bugüne ait genel takas(T2). Sanırım satışa söz konusu 548mil lot Garanti Yatırıma geçmiş, an itibarı ile.
    evet artik Turkcell'in endeks uzerindeki agirligi artacak diye dusunebiliriz.

hayirlisi olsun

sahsi kanaatim onumizdeki donem Turkcell hem endeksin hem de varlik fonunun vizyon sirketi olacak.

(bir dizi arastirmanin ardindan) bugun itibariyle pozisyonumuzu actik portfoyumuzde bir yer edindi, gelismelere gore (ki bana gore cok gelisme olacak onumuzdeki 6-7 ayda) portfoydeki agirligini artirmayi hedefliyorum.

bizimde ilk alis maliyetimiz 1.92 usd oldu ! alfa ve tvf'ye gore iyi durumdayiz

4.  Alıntı Originally Posted by aysberg Yazıyı Oku
    Benim hesabıma göre öyle değil

TVF 1.750.milyon usd karşılığı yüzde 26,2 oranında hisseye sahip oldu..

1.750.milyon usd /26,2 x 100 = 6.679.milyon usd yapar ki, o da hisse başına 3,03 usd bugünkü kurla 22,68 tl eder..
    Bu anlattığınızı destekleyecek bir yorumu birbuçuk ay önce yapmıştım. Hisse başı 1dollar satıldı diye , hissenin gerçek satış değeri bu olmaz, bunu ancak alan ve satan bilir. 3.bir şahsın bilmesi için, pazarlık anında yanında olması lazım. Ama herşey sır gibi. Lastik top gibi sektirmek için de böyle olması gerekiyor zaten

5. Bu son prosedürler de tamamlandığına göre şimdi sırada genel kurul ilanının yapılması ve teklif edilecek temettü rakamının açıklanması var. İş takvimine bakınca çok yakın bir zamanda bunların açıklanmasını bekliyorum. Temettü oranının ne olacağı önemli, Varlık Fonu yaptığı yatırımın parasını hızla çıkartmak isteyeceğini düşündüğümden temettü verimlerinde ciddi yükselişler bekliyorum. Zaten şirket karlılığıda oldukça yüksek ve kasa nakit dolu. Sabırla beklemeye devam.
    Cahillik mutluluktur!

Alıntı Originally Posted by Serkalgo Yazıyı Oku
    Bu son prosedürler de tamamlandığına göre şimdi sırada genel kurul ilanının yapılması ve teklif edilecek temettü rakamının açıklanması var. İş takvimine bakınca çok yakın bir zamanda bunların açıklanmasını bekliyorum. Temettü oranının ne olacağı önemli, Varlık Fonu yaptığı yatırımın parasını hızla çıkartmak isteyeceğini düşündüğümden temettü verimlerinde ciddi yükselişler bekliyorum. Zaten şirket karlılığıda oldukça yüksek ve kasa nakit dolu. Sabırla beklemeye devam.
    esas sozlesme tadili yapilmasi lazim sanirim ilk olarak

7.  Alıntı Originally Posted by hayek Yazıyı Oku
    esas sozlesme tadili yapilmasi lazim sanirim ilk olarak
    Doğru,.ama o önemsiz bir prosedür. Nihayetinde o da genel kurulda onaya sunulacak. Genel kurul ilanından önce özel durum açıklaması ile yayınlarlar. Zaten tadil, genel kurul çağrısı ve teklif edilecek temettü hepsi peşi sıra açıklama ile gelir.
    Cahillik mutluluktur!

8. Esas sözleşmenin tadili için gerekli izinler alındı, sadece genel kurulun onayına kaldı.. Temettü konusu ise yürürlüğe konulan geçici madde değişikliği ile yalnızca geçen seneki karın % 25 inin dağıtılmasına izin veriliyordu.Maddenin yürürlük tarihi 30 eylülde doluyor, süreyi uzatmazlarsa iyi, uzatırlarsa ancak geçen seneki karının % 25 inin dağıtılmasını teklif edebilirler..

Sayfa 465/890 İlkİlk ... 365415455463464465466467475515565 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •