Sayfa 471/890 İlkİlk ... 371421461469470471472473481521571 ... SonSon
Arama sonucu : 7120 madde; 3,761 - 3,768 arası.

Konu: TCELL - Türkcell

1. Ak yatırım #TCELL'de 2m a yakın devre kestirene kadar satış yaptı tüm bist panik oldu bi haber mi var diye... Şaka gibi olaya bakar mısın

2. Adamlar 30trilyonluk turkcell satıp, bistde ne var ne yok bütün shortlarını 2dkda kapattılar. Hissenin ne kadar da boş veya sahipsiz olduğu ortaya çıkmış oldu. Biste etki edecek birsürü hisse varken neden Turkcell? Hiçbir sahiplenicisi yok. 30mil tl ile adamlar bist30 hissesini taban yaptırdı şaka gibi ama gerçekten bunu da görmüş olduk. Neyse, bugün de 14.50lerden yeni katılanlarımız oldu aramıza, onlara da bi hoşgeldin diyelim

Alıntı Originally Posted by Melesav Yazıyı Oku
    Adamlar 30trilyonluk turkcell satıp, bistde ne var ne yok bütün shortlarını 2dkda kapattılar. Hissenin ne kadar da boş veya sahipsiz olduğu ortaya çıkmış oldu. Biste etki edecek birsürü hisse varken neden Turkcell? Hiçbir sahiplenicisi yok. 30mil tl ile adamlar bist30 hissesini taban yaptırdı şaka gibi ama gerçekten bunu da görmüş olduk. Neyse, bugün de 14.50lerden yeni katılanlarımız oldu aramıza, onlara da bi hoşgeldin diyelim
    daha dun konustuk , bugun yine aynisini yapti ! 13.95'e 20.000 lot alis gonderdik alamadik

bu arada brut takas teklifiniz gayet mantikli ! alsinlar hatta o noktaya geldi almalari gerekli

4. Bugün TCELL de yapılan 2 milyon lor serbest satış akıllı ve mantıklı bir hamle gibi geldi. Şayet alt kademelerdeki bekleyen hisseler de kendi Malı ise bu satıştan hiç bir zararı olmaz. Karı ne olabilir derseniz de bu satış 5 dakika içerisinde tüm endeksi aşağı çekti ve eksiye çevirdi. Bence asıl vurgun buradan yapıldı.

Alıntı Originally Posted by mustican Yazıyı Oku
    Bugün TCELL de yapılan 2 milyon lor serbest satış akıllı ve mantıklı bir hamle gibi geldi. Şayet alt kademelerdeki bekleyen hisseler de kendi Malı ise bu satıştan hiç bir zararı olmaz. Karı ne olabilir derseniz de bu satış 5 dakika içerisinde tüm endeksi aşağı çekti ve eksiye çevirdi. Bence asıl vurgun buradan yapıldı.
    aynisini dun de yapti 14.10'a kadar verdi ?

bugun bir tık daha sert oldu o kadar

bizde spk olmadigi icin adamlar rahat ! istedikleri gibi oynuyorlar, yaptiklari da yanlarina kar kaliyor

6. bugün benim gözüm korktu ülkenin en güzide şirketin hissesine yapılan gördükten sonra isterlerse eğer borsada donumuza kadar alırlar ülkenin başına birileri çok büyük oyun oyun oynuyorlar gelecek gerçekten çok zor süreç olacak uzun süreden sonra maliyet düşüre düşüre bir hal olduk bir anda ekranda 13,50 fiyatları gördüm tamam dedim donumuzu alacaklar piyasaya bakıyorsun artık bir çok hisse müthiş derecede prim yaptı bunda tık yok yatırımımızı buna kaydır burada da durum vahim oldu bir anda ...
    burada yazdıklarım kişisel düşüncemdir , bağlayıcılığı yoktur yönlendirme babında değildir...yatırım tavsiyesi olarak algılanmasın...

7. Yeşil Soğan daki kıpraşmanın ve borsadaki ani TCELL satışındaki sebep belli oldu

Rating Action: Moody's downgrades 13 Turkish banks; outlooks remain negative
    https://www.moodys.com/research/Mood...ive--PR_432216

Alıntı Originally Posted by alpaslan Yazıyı Oku
    bugün benim gözüm korktu ülkenin en güzide şirketin hissesine yapılan gördükten sonra isterlerse eğer borsada donumuza kadar alırlar ülkenin başına birileri çok büyük oyun oyun oynuyorlar gelecek gerçekten çok zor süreç olacak uzun süreden sonra maliyet düşüre düşüre bir hal olduk bir anda ekranda 13,50 fiyatları gördüm tamam dedim donumuzu alacaklar piyasaya bakıyorsun artık bir çok hisse müthiş derecede prim yaptı bunda tık yok yatırımımızı buna kaydır burada da durum vahim oldu bir anda ...

8. Aslında dün ve bugün yapılan olağandışı hareketler Turkcell in 3tl 5tl 10 20tl olmasından çok çoook daha tehlikeli. 25 30mil çok büyük bi para değil. Bu kadar para bile manuple etmek isteyen birisini amacına ulaştırmaya yetiyosa korkulacak tek şey Turkcell'in fiyatı değildir. Kurumlar, kurumsallığını yitirmiş. Takip ediyorum hala bir açıklama yok. Ve herkes normal karşılıyo bu olayı. Bist30 hissesi hiç bir haber yokken nerdeyse taban yapıyor , gayet normal olarak karşılanıyor. Bunun tanımı "alışılmış çaresizlik". Çok ama çok tehlikeli. Tahtacısı olmayan neredeyse hiçbir hisse yoktur. Bugünki olaya baktığımızda, ya tahtacı yok bu hissede, ya da tahtacı da çanak tuttu bu işe. İki durum da birbirinden kötü. Ama piyasadan ya da kurumlardan hiçbir tepki yok.

Sayfa 471/890 İlkİlk ... 371421461469470471472473481521571 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •