Sayfa 486/890 İlkİlk ... 386436476484485486487488496536586 ... SonSon
Arama sonucu : 7120 madde; 3,881 - 3,888 arası.

Konu: TCELL - Türkcell

1. Arpaci55 verdigin bilgiler için teşekkür ederim. Türkcelin kasasında bugüne kadar dağıtılmayan 1 milyar usd temettü var.bu nezaman dağıtılacak? 21.10.2020 genel kurul toplantısında bedelsiz sermaye artışı olurmu? Bu konularda tecrübeli arkadaşlardan bilgi rica ediyorum.

2.  Alıntı Originally Posted by hakbern Yazıyı Oku
    Arpaci55 verdigin bilgiler için teşekkür ederim. Türkcelin kasasında bugüne kadar dağıtılmayan 1 milyar usd temettü var.bu nezaman dağıtılacak? 21.10.2020 genel kurul toplantısında bedelsiz sermaye artışı olurmu? Bu konularda tecrübeli arkadaşlardan bilgi rica ediyorum.
    İnşallah aksilik çıkmazsa genel kurula katılıp bunları soracağım. Şirket onbeş yılda yüz kat büyürken, piyasa değeri beş kat neden düştü? Bu çile küçük yatırımcıya fazla gelir.
    AĞAÇ İSTEYEN TOHUM EKER....

3.  Alıntı Originally Posted by arpaci55 Yazıyı Oku
    İnşallah aksilik çıkmazsa genel kurula katılıp bunları soracağım. Şirket onbeş yılda yüz kat büyürken, piyasa değeri beş kat neden düştü? Bu çile küçük yatırımcıya fazla gelir.
    Sadece şunu bile sorabilirsin kardeşim:
    Tüm iştiraklerinin sermayesi 31 milyar TL,
    sadece %100 iştiraki lifecell ventures cooperatives U.A.nın sermayesi 1,7 milyar Euro...
    Bunların halka arZını geçtim 0 değerlemeye
    Tabii tutulması bile yönetim kurulunun küçük yatırımcıyı Ne kadar düşündüünün ispatıdır.
    Madem şirkete güvenen inananları düşünmeyecektiniz neden arz oldunuz demek lazım.
    180 milyon abonesi olan ort 30TL/ay ücret tarifesi olan netflix 180 milyar dolara işlem görürken ort 60 TL/ay baz fatura kesen 62 milyon aboneli Turkcell nasıl oluyor dA 4,5 milyar dolar edemiyor die de sorabilirsin?
    Soru o kadar çok ama cewap verebilecek delikanlıya hisselerimi verebilirim de diyebilirsin...

4.  Alıntı Originally Posted by afc881 Yazıyı Oku
    Sadece şunu bile sorabilirsin kardeşim:
    Tüm iştiraklerinin sermayesi 31 milyar TL,
    sadece %100 iştiraki lifecell ventures cooperatives U.A.nın sermayesi 1,7 milyar Euro...
    Bunların halka arZını geçtim 0 değerlemeye
    Tabii tutulması bile yönetim kurulunun küçük yatırımcıyı Ne kadar düşündüünün ispatıdır.
    Madem şirkete güvenen inananları düşünmeyecektiniz neden arz oldunuz demek lazım.
    180 milyon abonesi olan ort 30TL/ay ücret tarifesi olan netflix 180 milyar dolara işlem görürken ort 60 TL/ay baz fatura kesen 62 milyon aboneli Turkcell nasıl oluyor dA 4,5 milyar dolar edemiyor die de sorabilirsin?
    Soru o kadar çok ama cewap verebilecek delikanlıya hisselerimi verebilirim de diyebilirsin...
    Mesela deli sorulardan biri daha:
    31.07.2014’te Çukurova Holdink borsaya şöyle bir açıklama gönderiyor...
    ‘’Çukurova Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Emin Karamehmet, Rus Alfa Grubu'na ödemesi gereken 1.6 milyar dolarlık borcunu, temin ettiği kredi ile ödedi.
    Çukurova Grubu'nun Patronu Mehmet Emin Karamehmet, son anda Rus şirketine borcunu ödedi. Karamehmet, Rus Alfa Grubuna ödemesi gereken 1.6 milyar doları Ziraat Bankası'ndan aldığı kredi ile kapattı. Karşılığında Turkcell hisselerini bankaya rehin verdi."PARA BANKAYA YATIRILDI " Çukurova Holding’ten Borsa’ya gönderilen açıklamada şu bilgilere yer verildi:“Grubumuzun, Alfa Grubu’nun rehinli dolaylık Turkcell İlerişim hisselerinin geri alımına ilişkin T.C Ziraat Bankası a.Ş ile kredi sözleşmesi imzalanmış olup, anılan kredi sözleşmesi tahtında kredi kullanmak suretiyle, Privy Council kararına göre Alfa Grubuna borçlu olunan yaklaşık 1 milyar 604 milyon dolar 600 bin USD, Alfa Grubu’nun banka hesabına yatırılmıştır.""HİSSELER REHİN EDİLDİ" Açıklamda ayrıca, "Bu suretle Alfa Grubu lehine rehin kaldırılarak aynı hisseler üzerinde T.C Ziraat Bankası A.Ş lehine rehin tesis edilmiştir.” denildi.‘’
    Bizi Salak yerine koyuyorsunuz ki alacağınız olmadığı halde %13 küsur sahiplik üzerinden yeniden denkleme girebiliyor alfa namı dier letterone...
    Mehmet Emin Karamehmet’in ciğerini sökercesine olan biten tüm bu olaylar karşısında cewap bile vermemiş olması daha da düşündürücüdür kendi adıma...

5. İnternet hızınızın anasını arvadını seveyim. Yıl olmuş 2020, taş devri hızıyla sayfayı indiriyor.

6. Mola verdi, biraz nefes alsın bakalım.
    Kağıdı toplamazsa küçük yatırımcı genel kurulda diş çeker bunu unuttu galiba...

7. Tulumbaya bir tas su koyacaksin ki bir kova su alasın

8.  Alıntı Originally Posted by hakbern Yazıyı Oku
    Arpaci55 verdigin bilgiler için teşekkür ederim. Türkcelin kasasında bugüne kadar dağıtılmayan 1 milyar usd temettü var.bu nezaman dağıtılacak? 21.10.2020 genel kurul toplantısında bedelsiz sermaye artışı olurmu? Bu konularda tecrübeli arkadaşlardan bilgi rica ediyorum.
    Bu genel kurulda olsa bile temettü dağıtmı ya da sermaye artırımı konuları çok önem taşımıyor.
    Öncelikle üç şirket şeklindeki yapının teke dönüşümü ve sahiplik konusuna açıklık getirilmesi ve yönetim kurulunun seçimi önem arzediyor. Şirket geleceği bu genel kurulda belli olacak.
    Halka açık kısımdaki büyük hissedarlar nasıl davranacak bende çok merak ediyorum. Borsada işlem gören Yaklaşık %50 nin %85 i yabancının elinde. Genel kurulda sözü olanlar önce ellerini kuvvetlendirecek.

Sayfa 486/890 İlkİlk ... 386436476484485486487488496536586 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •