Sayfa 508/890 İlkİlk ... 8408458498506507508509510518558608 ... SonSon
Arama sonucu : 7120 madde; 4,057 - 4,064 arası.

Konu: TCELL - Türkcell

1. New York merkezli Xtellus Capital Partners yatırım şirketinden yönetici ve hisse analisti Ivan Kim, Turkcell'deki ortaklık yapısıyla ilgili sorunların çözülmesi için son kertede devletin devreye girdiğini; bunun da olumlu bir adım olduğunu söyledi.
    Bu durumun şirket hisselerine de olumlu yansıdığını belirten Kim, hissedarlık yapısının çözüme ulaşmasıyla Turkcell'in daha iyi yönetileceğini, bunun da şirket değerlemesine olumlu yansıyacağını düşünüyor.
    Cahillik mutluluktur!

2. Aşağıdaki gapları kapattığında, şayet gapı kapattı diye atlayanlara, hacimli bir mal çıkışı olursa enkaz olur resmen. Yani gap'ın altında hacimli çıkış olursa sakat, gap ı alır dönerse bu son dip çalışmasıdır diye düşünüyorum.

3. 6 Kasım da bilançomuz geldiğinde aşağıda ki taze haberde ki rakamların bilançomuza yansımalarına da şahit olacağız, arttığını göreceğimiz karlılığımız ile bedava olan hissemiz hepten kelepir hale gelmiş olacak. Dün ki kapanış ile dolar bazlı pandeminin ilk çıktığında ki oluşan genel düşüşte görülen dibin dahi hafif altında kapattık. İnternet ve veri kullanımı kalıcı olarak yüksek seyrediyor, tüm digital servislerde kullanım patlaması yaşanıyor. Paycell, Bıp, Bıp meet, TV+ , LıfeBox gibi Fıntech yapılarında kullanıcı sayıları her geçen gün ihtiyaçlara binaen yükseliyor. Tüm hepsi de şirketleştirildi ve satışa hazır hale getiriliyor. Veri ve servislerin kullanımı hayatımıza kalıcı olarak girdi, 70 yaşında ki anam bile öğrenmek zorunda kaldı pek çok şeyi. Bu veri kullanımlarının artık düşmesi de söz konusu değil. Hal bu iken burada hasmane yazılarla subjektif absürt şeyler yazanları ve amaçlarını görmüyor değiliz. Ben yakın bir zamanda artık pozitif ayrışmanın yaşanacağını öngörüyorum. İnşallah tüm ard niyetlileri-işi hisse olmayıp hasmane siyasi zehirlerini saçan boş adamlarında burada insan içine çıkamayacak hale gelip sırra kadem bastıklarını yaşayarak göreceğiz.

â€â€â€â€â€â€â€â€â€â€â€â€â€â€-

İnternet kullanımı sabitte yüzde 50, mobilde yüzde 55 arttı!

Covid-19 a bağlı olarak, uzaktan eğitim ve evden çalışma ile gittikçe artan internet kullanımı, resmi rakamlarda da kendine yer buldu. Son bir yılda Türkiye de sabit internet kullanımı yüzde 50, mobil internet kullanımı ise yüzde 55 oranında arttı. Geçen yılın ortasında 114 GB olan sabit internette aylık ortalama kullanım, bu yılın ortasında 172 GB yi de geride bıraktı.

29.10.2020

https://m.haberturk.com/turkiye-de-i...mpression=true
    Son düzenleme : Serkalgo; 29-10-2020 saat: 12:39.
    Cahillik mutluluktur!

4.  Alıntı Originally Posted by Serkalgo Yazıyı Oku
    Şu an ülkenin ekonomiyi yönetim felsefesinde çok ciddi yanlışlar var. Mevcut bakanın ve onun savunduğu rasyonaliteden kopuk politikaların yerli ve milli diye yutturulmaya çalışılmasına kanacak değiliz. Piyasalarla doğru iletişim kurmayan, ekonomi politiğinden kopuk, iktisat kurallarını hiçe sayan bir anlayış ile kendi sonlarını hazırlarken ülke ekonomisini de ateşe atıyorlar. Açık ve net düşüncem şu ki bu kafayı değiştirmeleri olmazsa olmaz şart haline geldi. Bu kadar başarısız bir ekonomi bakanı sanırım bu ülke tarihinde görmemiştir. Konuştuğunda da Norveç maliye bakanı sanırsınız. Şaka gibi gerçekten.

Genel manzara bu iken ülke iğneden ipliğe kadar ülke varlıklarının değeri dolara karşı eriyor. Mesele Tcell veya bist 30 un diğer nadide şirketlerinde değil. Bu nadide şirketler bu evin içinde oldukları için ev yanınca bunların değerleri de bu durumdan ister istemez etkileniyor.

Kozal mesela altın üretiyor ama o da olması gereken değerin 3 de 1 inde..ne bileyim Arçelik on numara bilanço açıklıyor ama fiyatı tepetaklak oluyor, vs vs vs bist 30 un hepsi böyle..

Bugün yurtdışında pandemi nedeniyle kapanmalar ilan edilmeye başlandı mesela, Almanya 2 Kasım dan itibaren tüm restoran eğlence yerleri vs tüm alanları kapatma kararı açıkladı, borsalar anında sene başında pandeminin ilk çıktığı zaman ki reflekslerine döndü..klasik sanayi şirketleri kapanmalardan dolayı hızla değer kaybederken teknoloji ve iletişim şirketleri hızla değer kazanmaya başladı. Tcell de operasyonel karlılık şirketin yönetimi, karlılık ve marjlar zaten süper ötesi..ve bu artık hep üstüne koya koya gidecek..devri alem teknoloji yönüne dümen kırdı bir kere.

Muhtemelen önümüzde ki haftadan itibaren pandemi hisseleri (telekomünikasyon , teknoloji, gıda vs) tıpkı pandeminin ilk zamanlarında olduğu gibi hızla pozitif ayrışmaya başlayacaktır. Ancak bizim ülke olarak değerinin kat be kat altında işlem gören güzide şirketlerinizin değerlerine ulaşması için artık makro ekonomik politikalarda da süratle olması gereken normalleşmeye dönme ihtiyacımız var. Bu olduğunda bugün bizi bunaltan bu kısır döngü değerlemelerin şahlanarak yükseldiğine şahit olacağız.

Ben iyimserim, bugünler de elbet geçecek. Bugün elimde TL tutmaktansa ve bu yüksek seviyelerden de dolar vs almayacağıma göre yapılacak en mantıklı en doğru ve en liyakatli hareket tcell gibi geleceğin sektöründe olan ederinin çok çok altında olup darphane misali şirketlerde ki payımızı arttırmak uygulanacak en doğru strateji diye düşünüyorum.

Bugünler fırsat günleri özetle, yatırım krizlerde yapılır. Bugünleri fırsata çevirmek babında tcell de ki payımı arttırabildim kadar arttırıyorum. Gelecekte bunun ne kadar doğru bir hamle olduğunu da göreceğim diye düşünüyorum.
    10 numara bir analiz tamamen katılıyorum,sn serkalgo,teşekkürler..

5. Çok detaylı ince hesap ve yoruma gerek yok.
    Şu anda piyasa değeri 4 milyar dolar.
    Dünya piyasalarında türkcell in içindeki 34 şirketin herbiri onlarca milyar dolar.
    Yani fiyat dibin de dibi. var mı daha dibi?
    Gerçi istanbul borsasında herşeyin olabileceğini biliyoruz...
    AĞAÇ İSTEYEN TOHUM EKER....

6. İlgili bakan arkadaşın haberi yok ama sanırım Türkiye ekonomisi bitti. The end. Ruslar Berlin sokaklarına girinceye kadar, Alman halkı savaşı kazandığını ve Rusya'yı ele geçirdiklerini saniyorlarmış. Bizdeki yalnızca ATV, a haber vb. Gibi yandaş Kanalları izleyen kitle gibi. İlgili arkadaşların aciklamalarina göre gercekten ekonomi süper ve dünya bizi kıskanıyor. Peh.

TECNO KC3 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

7. Hayretle yatırımının süratle eriyip yok olmasını seyrediyorum. Çok sinirliyim. Üzgünüm. Turkcell pozitif olarak süper ayrışmasını da şaşkınlıkla takip ediyorum. Maşallah tersine ayrışması süper. TVF el attığı hiçbir şirket götünü toplayamamış ve çok ciddi zararlar açıklamış. Darısı başımıza. Olmaz demeyin. Hayret ve hasretle bekleyiniz.

TECNO KC3 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 508/890 İlkİlk ... 8408458498506507508509510518558608 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •