Sayfa 566/890 İlkİlk ... 66466516556564565566567568576616666 ... SonSon
Arama sonucu : 7120 madde; 4,521 - 4,528 arası.

Konu: TCELL - Türkcell

1.  Alıntı Originally Posted by CARİ Yazıyı Oku
    https://www.kap.org.tr/Bildirim/891999
    kaç iştirak var?
    Saygılar...
    34 istlrak var. haber de cok guzel.
    Ama Sorun su; bu haber ve bilgiler el altindan kulaktan kulaga yayacaklar ki etkili olsun.
    Boyle basin aciklamasi olsunca klmse tinmiyor...
    AĞAÇ İSTEYEN TOHUM EKER....

2.  Alıntı Originally Posted by Melesav Yazıyı Oku
    https://m.bloomberght.com/kasim-da-y...i-aldi-2270206

Yabancının en çok sattığı hisse tcell olmuş. Geçen gün bir arkadaş paylaşmıştı. Borca teminat olarak mı gösterilmek isteniyor diye. Çıkışlar ve geri gelişler çok ürkütücü. Günü birlik trade e devam. Ancak 18in üstünde kalıcı olduğu an uzun vade düşünebilirim. Tahtacının hissede trade yapması için hacim lazım, hacim için de o hissenin ucuz olması lazım. Milyonlarca lotu 20ye taşısa belki bir kere götürcek hisse orda kalacak. Ama böyle ucuz fiyatlarda istediği gibi alıyo satıyo. Taşımaya uğraşmıyolar bile. Al sat al sat al sat, gör ki kaç tur yapıyolar. Yani kısacası, ederini buldurup, altın yumurtlayan tavuğu kesmek istemiyorlar.
    Yabancı çıkışı hisse devrinden dolayı olmuştur?Diye düşünüyorum.

ytd.
    Saygılar

3.  Alıntı Originally Posted by CARİ Yazıyı Oku
    Yabancı çıkışı hisse devrinden dolayı olmuştur?Diye düşünüyorum.

ytd.
    Saygılar
    Evet onun da etkisi var. Ama hala devam ediyor. Merrili alıcı bulduğu heeryerden satıyor

4.  Alıntı Originally Posted by Melesav Yazıyı Oku
    Evet onun da etkisi var. Ama hala devam ediyor. Merrili alıcı bulduğu heeryerden satıyor
    Genelde baskı yapılan kağıtlarda elde mevcut hisseden fazlaca piyasaya kaptırılmak istenmez.
    Genelde bunun karşı bacağında da kendisi vardır.en azından büyük kısmında...
    Hem hisse ucuz olacak hemde bu fiyatlardan milyonlarca mal satılacak?
    Ben böyle düşünüyorum....anılıyor olabilirim...tabi ki...
    kimseyi yanıltmak ve yönlendirmek gibi bir niyetim yok...
    mal orta da....isteyen alır isteyen satar....

Büyük oyunu bozacak hisse geri alımıdır...Eğer Yönetim hissedarlara güven vermek istiyorsa hisse geri alım yapar...
    yok değeri çok düşük olduğunu düşünüyoruz falan hikayelerini kimse kimseye anlatmasın...
    Fiyat istikrarı ve hissenin tabana yayılmasını isteyen arada bir gelir hisse alımı yapar...o kadar net....

ytd.
    Saygılar

5.  Alıntı Originally Posted by CARİ Yazıyı Oku
    Genelde baskı yapılan kağıtlarda elde mevcut hisseden fazlaca piyasaya kaptırılmak istenmez.
    Genelde bunun karşı bacağında da kendisi vardır.en azından büyük kısmında...
    Hem hisse ucuz olacak hemde bu fiyatlardan milyonlarca mal satılacak?
    Ben böyle düşünüyorum....anılıyor olabilirim...tabi ki...
    kimseyi yanıltmak ve yönlendirmek gibi bir niyetim yok...
    mal orta da....isteyen alır isteyen satar....

Büyük oyunu bozacak hisse geri alımıdır...Eğer Yönetim hissedarlara güven vermek istiyorsa hisse geri alım yapar...
    yok değeri çok düşük olduğunu düşünüyoruz falan hikayelerini kimse kimseye anlatmasın...
    Fiyat istikrarı ve hissenin tabana yayılmasını isteyen arada bir gelir hisse alımı yapar...o kadar net....

ytd.
    Saygılar
    Evet doğru söylüyosunuz.Baskılanıp mal toplanan hissede cep to cep yapcak Bi karşı bacak olmalı. Ama Baskı yapılcak bi sebep var mı ki? Zaten mal ellerinde. Bakmayın çok da KY yok. Müşteri bulamıyorlar. Fonlar temkinli. Şimdiye kadar hangi haberi gönderse mal çıkışı oldu. O yüzden piyasa yemiyor artık. Bugün 15.74e kadar boş kademeleri görünce sürdü yukarı. Şimdi de yedirmeye çalışıyor

6.  Alıntı Originally Posted by Melesav Yazıyı Oku
    Evet doğru söylüyosunuz.Baskılanıp mal toplanan hissede cep to cep yapcak Bi karşı bacak olmalı. Ama Baskı yapılcak bi sebep var mı ki? Zaten mal ellerinde. Bakmayın çok da KY yok. Müşteri bulamıyorlar. Fonlar temkinli. Şimdiye kadar hangi haberi gönderse mal çıkışı oldu. O yüzden piyasa yemiyor artık. Bugün 15.74e kadar boş kademeleri görünce sürdü yukarı. Şimdi de yedirmeye çalışıyor
    Şirketler yılda bir kere GENEL KURUL yapıyor,
    Ya orada yada yatırımcı ilişkilerine yazılı neden hisse fiyatı hem düşük diye açıklamalar yapılıyor.
    madem fiyat düşük neden hisse geri alımı yapılmıyor sorusunu sormalı....
    Bu talepler yazılı olduğu için tekrar önlerine geldiğinde ne diyeceklerinin
    sorumluğunu üzerlerinde hissederler...
    öyle aldım satım ben seni yendimle...para kazanmak hiç kolay değil...

ytd.
    Saygılar...

7.  Alıntı Originally Posted by CARİ Yazıyı Oku
    Şirketler yılda bir kere GENEL KURUL yapıyor,
    Ya orada yada yatırımcı ilişkilerine yazılı neden hisse fiyatı hem düşük diye açıklamalar yapılıyor.
    madem fiyat düşük neden hisse geri alımı yapılmıyor sorusunu sormalı....
    Bu talepler yazılı olduğu için tekrar önlerine geldiğinde ne diyeceklerinin
    sorumluğunu üzerlerinde hissederler...
    öyle aldım satım ben seni yendimle...para kazanmak hiç kolay değil...

ytd.
    Saygılar...
    Maalesef haklısınız. Ama işin içine vf u girince biranda herşey güzel olcak gibi geldi. Ortaklık sorunu çözüldü vs. Ama gel gör ki, bu kez de yeni sahipler borsa tarafında al satı ya önleyemiyor ya da kendi işlerine böyle geliyor. Geçmiş temettüler kasada duruyor bi açıklama yok. Bu paralar nereye gidecek. 110mil lot satıldı, bunu kimler aldı detaylı bilgi yok. Böyle pandemi zamanında vodafone kote olsa çoktan katladıydı. Thy dünya zarar olduğu halde yabancı gözü kapalı alıyor. Benim kanaatim, hissedeki tekelcilik yerli yabancı fonları ürkütüyor. Üçü beşi gören satıyo gidiyo

8.  Alıntı Originally Posted by Melesav Yazıyı Oku
    Maalesef haklısınız. Ama işin içine vf u girince biranda herşey güzel olcak gibi geldi. Ortaklık sorunu çözüldü vs. Ama gel gör ki, bu kez de yeni sahipler borsa tarafında al satı ya önleyemiyor ya da kendi işlerine böyle geliyor. Geçmiş temettüler kasada duruyor bi açıklama yok. Bu paralar nereye gidecek. 110mil lot satıldı, bunu kimler aldı detaylı bilgi yok. Böyle pandemi zamanında vodafone kote olsa çoktan katladıydı. Thy dünya zarar olduğu halde yabancı gözü kapalı alıyor. Benim kanaatim, hissedeki tekelcilik yerli yabancı fonları ürkütüyor. Üçü beşi gören satıyo gidiyo
    Geşmiş yıl karı+bu dönem karı kabaca 16milyon TL.... bu geçmişte elde edildiği için kasa ve bankadan daha çok bu iştirakleri
    sermayelerine ,borç ödemelerine,yeni varlık alımlarına harcanmıştır.Bu günkü 16 milyon TL , çok çok üzerinde bir değerde olduğunu
    tahmin ediyorum.Eğer ki yanlış yatırımlar yapılmadı ise...
    Bu birikmiş geçmiş yıl karı 5-6 yıldan fazladır birikiyor....yedek ekçesi hariç...(2,887.m )siz bu paranın 5-6 yıl önceki satın alma gücünü varın siz hesap edin...

ytd.
    Saygılar...

Sayfa 566/890 İlkİlk ... 66466516556564565566567568576616666 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •