Sayfa 805/890 İlkİlk ... 305705755795803804805806807815855 ... SonSon
Arama sonucu : 7120 madde; 6,433 - 6,440 arası.

Konu: TCELL - Türkcell

1. Hepsiburda nast** da işlem görmeye Başlamış. Hayırlı olsun. Piyasa Değeri 4 milyar dolar.
    25 milyar dolar piyasa Değeri ile halka arzedien Tcell bugüne kadar 5 kat büyümesine rağmen o da 4 milyar dolar.
    Bunlar ya Saymayı saymayı bilmiyor ya da dayak yememişler.
    Bir ülkenin böylesi prestij şirketi böyle Rezil edilir mi?
    Bir robot a Köle mi olduk? Yuh olsun.
    AĞAÇ İSTEYEN TOHUM EKER....

2. KAP gelmiş. Bu haber başka hissede en az 5 tavan yaptırır. Bakalım bizim uyuz nasıl tepki verecek?

Şirketimizin %100 iştiraki olan Turkcell Enerji Çözümleri ve Elektrik Satış Ticaret A.Ş. ("Turkcell Enerji") tarafından, Boyut Grup Enerji Elektrik Üretim ve İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş. ("Boyut Grup Enerji") hisselerinin tamamının satın alınmasına ilişkin olarak Pay Devir Sözleşmesi imzalanmıştır.

Söz konusu işlemin bedeli 29,6 milyon USD'dir. Hisse senetlerinin devri, ilgili mercilerden alınacak izinler ve ön şartların tamamlanması sonrasında gerçekleştirilecek olup, Boyut Grup Enerji'nin net borçları sonrasında Şirketimizden nakit çıkış 11,5 milyon ABD Doları olarak gerçekleşecektir. Bu tutarın 500 bin ABD Doları olan bölümü anlaşma tarihinden 2 yıl sonra gerçekleşecektir.

Boyut Grup Enerji, 18MW mekanik üretim gücüne sahip olan İzmir Çeşme'de kurulu Karadağ Rüzgar Enerji Santralini bünyesinde bulundurmaktadır. 2016 yılında devreye alınan santralin lisans süresi 2057'de sona erecektir. Santralin 2026 sonuna kadar devlet alım garantisi mevcut olup, 2021-2026 yılları arasında beklenen yıllık geliri yaklaşık 5 milyon ABD Doları'dır. Turkcell Enerji, Enerjicell markasıyla tüm Türkiye'de bireysel ve kurumsal serbest tüketici kapsamındaki elektrik tüketicilerine hizmet vermektedir. Turkcell Enerji bünyesinde yapılacak bu satın alma ile, enerji tüketimimizi kendi kendimize ve yenilenebilir kaynaklardan karşılayarak, odağımıza aldığımız sürdürülebilirlik inisiyatifinin güçlendirilmesi amaçlanmıştır. Ayrıca, Turkcell olarak 2030 itibarıyla elektrik tüketimimizin tamamını yenilenebilir kaynaklardan karşılama ve 2050 itibarıyla karbon nötr bir şirket olma hedeflerimize doğru bir adım daha atmış olduk.

Satıcı şirket ile Şirketimiz arasında yönetim, denetim, sermaye bakımından dolaylı veya dolaysız bir ilişki yoktur.

Pay devri ile ilgili müzakere süreci yatırımcıların yatırım kararını ve pay değerini etkileyebilecek nitelikte olması nedeniyle, Sermaye Piyasası Kurulu'nun Özel Durumlar Tebliği'nin 6'ncı maddesi kapsamında 19 Şubat 2021 tarihli Yönetim Kurulu kararıyla pay devir sözleşmesini imzalanıncaya kadar ertelenmiştir.

3.  Alıntı Originally Posted by Darktemplar Yazıyı Oku
    KAP gelmiş. Bu haber başka hissede en az 5 tavan yaptırır. Bakalım bizim uyuz nasıl tepki verecek?

Şirketimizin %100 iştiraki olan Turkcell Enerji Çözümleri ve Elektrik Satış Ticaret A.Ş. ("Turkcell Enerji") tarafından, Boyut Grup Enerji Elektrik Üretim ve İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş. ("Boyut Grup Enerji") hisselerinin tamamının satın alınmasına ilişkin olarak Pay Devir Sözleşmesi imzalanmıştır.

Söz konusu işlemin bedeli 29,6 milyon USD'dir. Hisse senetlerinin devri, ilgili mercilerden alınacak izinler ve ön şartların tamamlanması sonrasında gerçekleştirilecek olup, Boyut Grup Enerji'nin net borçları sonrasında Şirketimizden nakit çıkış 11,5 milyon ABD Doları olarak gerçekleşecektir. Bu tutarın 500 bin ABD Doları olan bölümü anlaşma tarihinden 2 yıl sonra gerçekleşecektir.

Boyut Grup Enerji, 18MW mekanik üretim gücüne sahip olan İzmir Çeşme'de kurulu Karadağ Rüzgar Enerji Santralini bünyesinde bulundurmaktadır. 2016 yılında devreye alınan santralin lisans süresi 2057'de sona erecektir. Santralin 2026 sonuna kadar devlet alım garantisi mevcut olup, 2021-2026 yılları arasında beklenen yıllık geliri yaklaşık 5 milyon ABD Doları'dır. Turkcell Enerji, Enerjicell markasıyla tüm Türkiye'de bireysel ve kurumsal serbest tüketici kapsamındaki elektrik tüketicilerine hizmet vermektedir. Turkcell Enerji bünyesinde yapılacak bu satın alma ile, enerji tüketimimizi kendi kendimize ve yenilenebilir kaynaklardan karşılayarak, odağımıza aldığımız sürdürülebilirlik inisiyatifinin güçlendirilmesi amaçlanmıştır. Ayrıca, Turkcell olarak 2030 itibarıyla elektrik tüketimimizin tamamını yenilenebilir kaynaklardan karşılama ve 2050 itibarıyla karbon nötr bir şirket olma hedeflerimize doğru bir adım daha atmış olduk.

Satıcı şirket ile Şirketimiz arasında yönetim, denetim, sermaye bakımından dolaylı veya dolaysız bir ilişki yoktur.

Pay devri ile ilgili müzakere süreci yatırımcıların yatırım kararını ve pay değerini etkileyebilecek nitelikte olması nedeniyle, Sermaye Piyasası Kurulu'nun Özel Durumlar Tebliği'nin 6'ncı maddesi kapsamında 19 Şubat 2021 tarihli Yönetim Kurulu kararıyla pay devir sözleşmesini imzalanıncaya kadar ertelenmiştir.
    Milyar dolarlık şirkette 29 milyon dolar ne ediyor efendi.. %0,50 mi

4.  Alıntı Originally Posted by battousai Yazıyı Oku
    Mesele işin tutarı değil.
    Tcell benzer onlarca şirket ile iş gelişimi ve yeni alanlarda atılım yapıyor. Oluşan sinerji şirketin dünya çapında ilgi çekmesini sağlıyor.

Gerek yurtdışında gerekse yurt içinde Çer çöp şirket hiseleri milyar dolarlarda uçuşurken dünya devi Türkcell 4 milyar dolarlarda sürünüyor. Sürünüyor...
    Biz de süründüğün yeter ayağa kalk eyyy tcell diyoruz....

5. Cevabınızı aldınız mı ?

6.  Alıntı Originally Posted by battousai Yazıyı Oku
    Cevabınızı aldınız mı ?
    Evet aldık da, da sı var.
    Kuralın biri de "Satarken değil alırken kazanacaksın."

Dünya'nın neresinde görülmüş ülke olarak 10/15 gün toptan tatil yapmak.
    Tatili bol yaparsan dilenirsin işte....

7.  Alıntı Originally Posted by battousai Yazıyı Oku
    Hayırdır bu ne tarz? Sn. Arpacı gerekli cevabı vermiş. Yalnız çok kibar yazmış. Ben daha farklı yazardım.
    Bu mesajıda şikayet ettim. Kaldırıcağını ümit ediyorum. Forumda seviye çok düştü maalesef..

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    bursa
    Gönderi
    3,695
    Günaydın arkadaşlar,

NoorCM aracı kurum ile ilgili bilginiz var mı

Tavsiye eder misiniz

Redmi Note 4 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 805/890 İlkİlk ... 305705755795803804805806807815855 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •