Special Days Image
Sayfa 813/890 İlkİlk ... 313713763803811812813814815823863 ... SonSon
Arama sonucu : 7120 madde; 6,497 - 6,504 arası.

Konu: TCELL - Türkcell

1.  Alıntı Originally Posted by arpaci55 Yazıyı Oku
    O kedi buraya gelecek dedik mi?
    Milyar dolarlık 34 alt sirketi ile Beş kat büyümeye rağmen Halka arzın 7 de birine düşen şirkete şimdi alıcı gelmiyorsa ne zaman gelecek?
    Bedavanın altında işlem gören kağıt nihayet bedava seviyesine doğru harekete geçti.
    Boğaz'daki birkaç yalı fiyatına milyarlarca dolarlık onlarca alt şirketi olan tcell i bedavaya kaptıran ayıp eder.
    İşte tohum ekersen ağaç da olur orman da.
    AĞAÇ İSTEYEN TOHUM EKER....

2. Ve Rus ortak şirketin yönetişiminden son derece rahatsız olduğunu, yönetim kurulunun en kısa zamanda işin ehli kişilerin atanarak değiştirilmesini talep etmiş. Mevcut yönetim kurulu hakkında da çok ağır ifadeler kullanmış. Talepleri için mektup yazmışlar. Çok iyi yapmışlar. LetterOne'ın şirketin bağımsız büyük ortağı olması halka açık hisselerin sahibi yatırımcılar için büyük şans. Mevcut Turkcell yönetim kurulunun o makamlara siyasi ilişkileri ile atandığını hepimiz biliyoruz. Tez zananda liyakatli kişilerin bu vesileyle atanmasını diliyorum.

Detaylar aşağıda, inşallah bir milat olur.

https://finance.yahoo.com/news/billi...160235842.html

3. En son genel kurula katılarak şöyle demiştim.
    Şirketin her türlü hak ve menfaatlerinden en üst düzeyde faydalanan yönetim kurulu Üyelerinin; şirket Gelişimini ve küçük yatırımcının haklarını koruyacak şekilde görev yapmaları uygun olacaktır. Dedim.( yani kibarca yapmıyorlar dedim.)
    Başkan da siz merak etmeyin zaten öyle yapıyorlar deyip konuyu kapattı.
    Ruslara da diyecekleri bu.

4.  Alıntı Originally Posted by arpaci55 Yazıyı Oku
    En son genel kurula katılarak şöyle demiştim.
    Şirketin her türlü hak ve menfaatlerinden en üst düzeyde faydalanan yönetim kurulu Üyelerinin; şirket Gelişimini ve küçük yatırımcının haklarını koruyacak şekilde görev yapmaları uygun olacaktır. Dedim.( yani kibarca yapmıyorlar dedim.)
    Başkan da siz merak etmeyin zaten öyle yapıyorlar deyip konuyu kapattı.
    Ruslara da diyecekleri bu.
    Valla bende zehir zemberek bir mail attım, mesela beni geçtiğimiz hafta yk başkanı olacak liyakatsizin şu protokolü imzalaması çok rahatsız etti. Bu adam damatın arkadaşı, kendisini de damat atamıştı zaten. Buradan feci kılım zaten adama, bir de şu mide bulandırıcı şeye imza atıp şirketi kamusal menfaat uğruna zarara uğratacaklar. Neymiş efendim okullara donanım harcaması yapıp yazılımcı yetiştirip şirketin altına iştirak olarak açılan atmosware adında sırf hükümetin 1 milyon yazılımcı savını desteklemek ve insan istihdam etmek için ortaya attığı temelden yoksun lanettalin bir saçmalığa destek verip personel istihdam edeceklermiş

Ben yazılımın çok önemli olduğunu günümüz dünyasında kabul ediyorum ama bu iş böyle liselerde 6 ay eğitim vererek olmaz. Böyle olur diyenlerin amacı siyasidir ve 6 ayda yazılımcı yetişeceğini söyleyenler en büyük cahildir. Dahası bu cehaletlerini de bizim şirkete bulaştırıp şirketi kamusal menfaate alet etmelerine, bu uğurda zarara sebebiyet vermelerine ben bir hissedar olarak şiddetle itiraz ederim. Bu adamlar turkcell i devletin menfaati için kullanmaya başladı. Ben devletçi bir adamım ama halka açık bir özel bir şirketin ortaklarının ve şirketin menfaatleri öncelik iken bu tipler şirketin kaynaklarını kamuya açmaya başlarsa böyle zehir zemberek en büyük muhalefeti de yaparım.

Şu yönetim kuruluna bakın Allah aşkına, sektörden liayakatli tek bir kişi var mı? bir tane uluslararası büyük şirket deneyimi olan var mı? Hepsi siyasi tipler hepsi siyasetin atamasıyla tepeden inme tipler..anadolu ajansı devlet kurumu, onun görevden alınan müdürünün turkcell e yönetim kurulu üyesi olarak atanması nedir Allah aşkına..diğerleri de bin beter

Feci canım sıkkın, güzelim şirketimizin yönetimine liyakatli, sektörün içinde tecrübe sahibi, büyük dev şirket yönetimi tecrübesi olan marka isimleri getirip uçuş moduna geçmek varken bunlar ancak büro personeli olacak kendi adamlarını şirkete yk üyesi başkanı vs yapıyor..gelde zıvanadan çıkma

5. Endeks +%1 de bizim soytarı -%1.5 da.
    Iyiki endeks artıda yoksa bitmiştik.
    İmtis mektup yazmasın da kim yazsın. Euro ile Maaş alan beyler bizim paramızla keyif Sürüyor.

6. Biriktirmeye başlıyoruz.

Esen kalın

7.  Alıntı Originally Posted by arpaci55 Yazıyı Oku
    Endeks +%1 de bizim soytarı -%1.5 da.
    Iyiki endeks artıda yoksa bitmiştik.
    İmtis mektup yazmasın da kim yazsın. Euro ile Maaş alan beyler bizim paramızla keyif Sürüyor.
    Türk lirası dolara karşı 2021 de %38 değer kaybetti, Turkcell ise %55 !

Euro ile maaş alıp o koltukları işgal edenlere duyulan güvensizlik yüzünden Turkcell hisseleri liradan bile daha fazla darbe yemiş durumda. Bu arada ki fark bu beylere yazar. Şirket karlılık, müşteri kazanımı vs her alanda büyürken piyasa değerlemesi çöp fiyatlarda işlem görüyor ise bunun sorumluları kişiler değildir elbette. Varlık fonuna duyulan güvensizliktir. Bu güvende liyakatli, tarafsız ve siyasi ayağı olmayan kişileri üst yönetime atamakla olur.

Turkcell yönetim kuruluna bakıyoruz; https://m.turkcell.com.tr/tr/hakkimi...rumsal-yonetim

Hepsi de siyasi atama. Biri damadın arkadaşı diğeri anadolu ajansı eski genel müdürü diğeri vasat bir mühendis öte ki bilmem ne..

Turkcell gibi bölgesel dev bir şirketin yönetim kurulunda bir tane bile rüştünü ispat etmiş işinin ehli marka isim yok. Yazık ya

IMTIS tabi kazan kaldırır, adamlar da bizler gibi para bağlamış. Üstelik yüzlerce milyon dolar bağlamış ve sabun gibi eriyorlar. Bizim sesimizi duyurabileceğimiz imkanımız yok, bizleri ciddiye alan zaten hiç yok. Imtıs'in yazdığı mektubu bile reddeden bu zihniyet bizi hiç ciddiye alır mı ?

Hakkım haram zehir zıkkım olsun. Tepkim çok büyük.

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    bursa
    Gönderi
    3,695
    Sevgili spek güncelleme bekliyorum

Redmi Note 4 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 813/890 İlkİlk ... 313713763803811812813814815823863 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •