Sayfa 875/890 İlkİlk ... 375775825865873874875876877885 ... SonSon
Arama sonucu : 7120 madde; 6,993 - 7,000 arası.

Konu: TCELL - Türkcell

1. Teknolojinin ilerleyişini tarihte her daim red eden statükocular varolagelmiştir. Şirketler mezarlığı isimsiz kahramanlarla dolu! İlk hatta gelenler Kodak, Agfa, Nokıa, Erıccson vs vs

Bu mevzu ki koskoca Osmanlıyı yok etti. Aynı yaklaşımlar aradan 100 yıllar geçsede değişmiyor maalesef.

2.  Alıntı Originally Posted by ric Yazıyı Oku
    Teknolojinin ilerleyişini tarihte her daim red eden statükocular varolagelmiştir. Şirketler mezarlığı isimsiz kahramanlarla dolu! İlk hatta gelenler Kodak, Agfa, Nokıa, Erıccson vs vs

Bu mevzu ki koskoca Osmanlıyı yok etti. Aynı yaklaşımlar aradan 100 yıllar geçsede değişmiyor maalesef.
    Anlattıklarımı çok iyi anladığın halde anlamamazliktan geliyorsun.

Teknolojinin fizik kanunlarını alt edemeyecegini söyledim

Boş konuşup panik yaratmak dışında bir amacın yok belli ki

3. Ben bu şirkete 2012 den bu güne 11 yılımı verdim, bu uzunca zaman zarfının sonuncusu 3 olmak üzere toplam 5 yılı yatırımcısı olarak geçti. Bu gerçekleri oldukça değerli zaman ve para kaybederek 2022 de idrak etmeye başladım, bende sizin gibi çeşitli bahanelerle karşı tezler üretiyor bunlara kendimi inandırıyordum. Şirketin boğazına kadar siyasi yörüngeye girmesi zaten oldukça ümit kırıcı idi, Uzun yıllar teknolojiye yatırım yapılmaması ve oldukça geri kalınması ve 5G teknolojisini ıskalanması bende gerekli dersleri çıkartma vesilesi oldu. Mevcut siyasi kadrolarla böylesine teknoloji ile iç içe olan bir sektörde siyasetin getirdiği hantallıkla devlet dairesi gibi yönetilmek zaten başlı başına bu şirketin şu an içten içe erimesine sebep oluyor. Birde milyarlarca tl bağışları sanki babalarının parasıymış gibi bol keseden dağıtmaları bende bardağı taşıran son damla oldu. Fizik dersini yok olup giden Kodak, Agfa, Polaroid, Nokıa yatırımcılarına verin siz sn Mıamı.

Uydu ile internet ve haberleşme teknolojisine Türkiye de mevcut alt yapısı ile adapte olmaya en yakın şirket Türksat. O da Varlık Fonu şirketi ve halka açık değil. Turkcell ve Ttkom bu teknolojilerde treni kaçırdığı ve yakalamaya kalksa 10 larca milyar dolar yatırım yapmaları gerektiği için doğal küçülme sarmalına çoktan girdiler. Yıldan yıla erimeye başlamalarının sebebi budur. Siz kabul edin ya da etmeyin gerçekler ortada.

4.  Alıntı Originally Posted by ric Yazıyı Oku
    Ben bu şirkete 2012 den bu güne 11 yılımı verdim, bu uzunca zaman zarfının sonuncusu 3 olmak üzere toplam 5 yılı yatırımcısı olarak geçti. Bu gerçekleri oldukça değerli zaman ve para kaybederek 2022 de idrak etmeye başladım, bende sizin gibi çeşitli bahanelerle karşı tezler üretiyor bunlara kendimi inandırıyordum. Şirketin boğazına kadar siyasi yörüngeye girmesi zaten oldukça ümit kırıcı idi, Uzun yıllar teknolojiye yatırım yapılmaması ve oldukça geri kalınması ve 5G teknolojisini ıskalanması bende gerekli dersleri çıkartma vesilesi oldu. Mevcut siyasi kadrolarla böylesine teknoloji ile iç içe olan bir sektörde siyasetin getirdiği hantallıkla devlet dairesi gibi yönetilmek zaten başlı başına bu şirketin şu an içten içe erimesine sebep oluyor. Birde milyarlarca tl bağışları sanki babalarının parasıymış gibi bol keseden dağıtmaları bende bardağı taşıran son damla oldu. Fizik dersini yok olup giden Kodak, Agfa, Polaroid, Nokıa yatırımcılarına verin siz sn Mıamı.

Uydu ile internet ve haberleşme teknolojisine Türkiye de mevcut alt yapısı ile adapte olmaya en yakın şirket Türksat. O da Varlık Fonu şirketi ve halka açık değil. Turkcell ve Ttkom bu teknolojilerde treni kaçırdığı ve yakalamaya kalksa 10 larca milyar dolar yatırım yapmaları gerektiği için doğal küçülme sarmalına çoktan girdiler. Yıldan yıla erimeye başlamalarının sebebi budur. Siz kabul edin ya da etmeyin gerçekler ortada.
    5g ihalesi yapıldı da sirket mi katılmadı?
    Şirketin işleyişi ile ilgili eleştirilerinizde haklı olabilirsiniz ama, starlink ve benzeri alçak yörünge uydu sistemlerinin Turkcellin ya da Turk telekomun özellikle GSM pazarıni yok edeceğini iddia etmeniz tabiri caizse komik oldu.

Ford yatırımcısi olduğunuzu görmüştüm geçen gün forumda.
    Daha iyi anlamaniz için şöyle örnek vereyim.

Malum elektrikli araç teknolojisine geçiş Ford ve benzeri şirketleri zorlamaya başladı.
    Sizin bile eminim uykunuzu kaçırmaya başlayan gelişmeler var.

Ama Starlink yani alçak yörünge uydu teknolojisi, Turkcelli ve Turk telekomu Nokia yapar, Kodak yapar söyleminizi Ford ile anlayacağınız şekilde şöyle örneklendirmek gerekir

Işınlanma bulunduğu zaman arabalara ihtiyaç kalmayacak, teknolojinin gerisinde kalan Ford ve benzeri Şirketler Nokia ve Kodak gibi yok olup gidecek.

Bu iddia ne kadar komik geliyor. Şu anki mevcut teknolojimiz ile kırmamız imkansız gözüküyor.

Ama belki 50- 100 yıl sonra bir şeyler olabilir. Ama ışınlanma bulunabilir diye Ford hisselerini satmazsınız değil mi?

Yani anlayacağınız dille

Işınlanma Ford Şirketi için ne kadar büyük bir tehlike ise , alçak yörünge uydu sistemleri GSM şirketleri için o kadar büyük tehlike..

5. Belli ki yüklü terste yakalanmışsınız, Allah yardımcınız olsun sn mıamı, sizin gibi nicelerini öğüttü bu değirmen, bakın burası forumun en sessiz topiklerinden biridir, bu sessizlik ölümün sessizliğidir bunu bilin. Ben kibarca tecrübelerimi ve uyarılarımı yaptım. Dikkate alıp almamak sizin tasarrufunuzda.

6.  Alıntı Originally Posted by ric Yazıyı Oku
    Belli ki yüklü terste yakalanmışsınız, Allah yardımcınız olsun sn mıamı, sizin gibi nicelerini öğüttü bu değirmen, bakın burası forumun en sessiz topiklerinden biridir, bu sessizlik ölümün sessizliğidir bunu bilin. Ben kibarca tecrübelerimi ve uyarılarımı yaptım. Dikkate alıp almamak sizin tasarrufunuzda.
    2012 Endeks 5$ civarı iken tamamen çıkış yapıp
    2021 de bir miktar $ sermaye ile girdim.
    2022 Aralık da bu koyduğum $ sermayeyi de tamamen geri çektim

Sıfır maliyetli hisselerle ne kadar terste yakalanmışsam evet o kadar tersteyim.

Bistde tekrar alım yapmak için 2024 yerel seçimlerden sonrası atmosferi görmem gerekiyor.

Uyarılar için teşekkürler.

7. https://www.isyatirim.com.tr/tr-tr/a...px?hisse=TCELL

İş Yatırım 84.27 hedef vermiş.
    Yatırım Tavsiyesi Değildir.!!!

8.  Alıntı Originally Posted by bawer Yazıyı Oku
    https://www.isyatirim.com.tr/tr-tr/a...px?hisse=TCELL

İş Yatırım 84.27 hedef vermiş.
    İngiliz fonları nedense aynı fikirde değil, aceleleri var. Yeni nesil uydu internet teknolojisi Starlink'in onay almak üzere olup işletmeye geçecek oluşu adamlarda filmi kopartmışa benziyor. Üstüne gırtlağına kadar siyasete bulanılmış oluşu, paçalardan akan liyakatsizlik ve bomboş kadrolar.....

Sayfa 875/890 İlkİlk ... 375775825865873874875876877885 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •