Sayfa 806/890 İlkİlk ... 306706756796804805806807808816856 ... SonSon
Arama sonucu : 7120 madde; 6,441 - 6,448 arası.

Konu: TCELL - Türkcell

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    bursa
    Gönderi
    3,695
    Tcell in başka sayfası var mı

Redmi Note 4 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

TTKOM hissedarı olarak Tcell şirketi ile ara sıra karşılaştırıyorum. Bunu yapma nedenim, yeni birikimlerimi artık Tcell' e mi yapayım, yoksa ttkom' a mı devam edeyim?

Buradaki arkadaşların da Tcell yorumlarını sık sık takip ediyorum.

Benim gibi bu tür şirket karşılaştırması yapan dostlar var ise, aşağıdaki sorularıma bir yorum yapabilir mi?

- Ttkom' un brüt kâr marjı yumuşak bir seyirde hep yükselirken, Tcell' in marjı neden sürekli düşüyor?

- Ttkom' un öz sermaye kârlılığı neden Tcell' in çok üzerinde?

Ttkom atağa geçti.
    Turkcell hantallaşıyor sanki..

SNE-LX1 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    ben insanlığın basit temel taşıyım.
    beni yıkan kendi saltanatını yıkar.(şahanşahna)

4.  Alıntı Originally Posted by KaaN- Yazıyı Oku
    TTKOM hissedarı olarak Tcell şirketi ile ara sıra karşılaştırıyorum. Bunu yapma nedenim, yeni birikimlerimi artık Tcell' e mi yapayım, yoksa ttkom' a mı devam edeyim?

Benim gibi bu tür şirket karşılaştırması yapan dostlar var ise, aşağıdaki sorularıma bir yorum yapabilir mi?

- Ttkom' un brüt kâr marjı yumuşak bir seyirde hep yükselirken, Tcell' in marjı neden sürekli düşüyor?

Sayın Kaan- TTKOM yaralı kuş ama çabuk iyileşiyor, daha yeni dolar hedge mekanizmasını devreye aldılar... Ben portföyümde ikisinide tutuyorum ama ağırlık TCELL de. TCELL telekomünikasyon şirketi olmaktan çıkıyor, yeni bir seviyeye yükseliyor, belki bu durum kar marjını etkiliyordur... dikkatle izliyorum...

Öz sermaye karlılık oranlarını bende merak ettim şimdi, zamanım olunca bir araştırayım...

Saygılarımla...

5.  Alıntı Originally Posted by KaaN- Yazıyı Oku

TCELL'de ruslarin gecen sene toptan satisi vardi. 1 sene satmama garantisi verildi. O sure Ekim ayinda bitiyor. Hissenin onundeki en buyuk engel bu.

"Turkcell hissedarı IMTIS Holdings, şirkette sahip olduğu ve sermayenin %5'ine karşılık gelen 110 milyon Turkcell hissesini satmak için anlaştığını duyurdu

KAP’ta yer alan açıklamada, hisse başına satış fiyatı 15.25 lira, toplam işlem tutarı ise yaklaşık brüt 1.68 milyar lira olarak belirtildi.

Satışın tamamlanmasının ardından IMTIS Holdings’in Turkcell’deki doğrudan hissedarlığı %19.8 olacak.

Turkcell’in hissedarlarından Letterone’a ait IMTIS Holdings, 22 Ekim 2020’den geçerli olmak üzere bir yıl boyunca Turkcell’deki %19.8 hissesini ise satmamayı taahhüt etti. (REUTERS)"

Alıntı Originally Posted by thinktt Yazıyı Oku
    TCELL'de ruslarin gecen sene toptan satisi vardi. 1 sene satmama garantisi verildi. O sure Ekim ayinda bitiyor. Hissenin onundeki en buyuk engel bu.
    Bu yabancı ortaklık belâsına Yapı kredi-Unicredit, Migros-Kenan investment' ta da denk geldim. Satmaya başladıklarında aynı Tcell' deki gibi hissedarların midesi bulanmaya başlamıştı. Parça parça satıyorlar. Mesela migros'ta öyle güzel işlediler ki. Yılların borçları bitiyor diyerek girdik migrosa, hisse yükseldi ve mutluyduk. Kenan İnvestment' in %10 payı kalmıştı. Pandemi dönemi satamaz, satsa da şirketi etkilemez dedik ama son payını da çat diye satınca, bir tarafımıza girdi migros. Öyle güzel işlediler ki. Hisse 33-50-33 TL yaptı.

Tabii ki Turkcell, migrosun 50-100 katı büyüklüğünde ama eğer yabancı ortak satışa başladıysa kesinlikle uzak duruyorum. YTD.

Planço da sanırım 1.128 milyon çeyreklik kar gelmiş.
    Beklentinin 1.060-100 arasıymış.

SNE-LX1 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    ben insanlığın basit temel taşıyım.
    beni yıkan kendi saltanatını yıkar.(şahanşahna)

8. Turkcell, Paycell'i satıyor
    https://www.paraanaliz.com/2021/sirk...tiyor-g-10858/

Karlılık getiren şirketi satmaları ilginç.
    Paylaşımlarım Yatırım Tavsiyesi Değildir

Sayfa 806/890 İlkİlk ... 306706756796804805806807808816856 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •