Special Days Image
Sayfa 737/890 İlkİlk ... 237637687727735736737738739747787837 ... SonSon
Arama sonucu : 7120 madde; 5,889 - 5,896 arası.

Konu: TCELL - Türkcell

1. https://www.sozcu.com.tr/2021/ekonom...mpression=true

Tcell namına son zamanlarda duyduğum en güzel haber. Vizyonu ufku çok geniş olan bir beyefendi Arda Bey. Bundan öncekilerin beceriksizliğini telafi edebileceğini düşünüyorum. Tcell özelinde ise, hergün canlı yayınlara çıkıp "hisse şöyle ucuz böyle ucuz" diyip trader robotlara prim vermek yerine, meseleyi icraatla çözeceğine olan inancım tamdır

2. Finansal Duran Varlık Edinimi 2021-03-08
    Şirketimizin bağlı ortaklıklarından Superonline İletişim Hizmetleri A.Ş.'nin %100'üne sahip olduğu ve sermayesi 100.000 TL olan Turkcell Dijital İş Servisleri A.Ş.'nin kuruluş işlemleri tamamlanmış olup, ticaret siciline tescili gerçekleşmiştir.Kurumların dijitalleşme ihtiyaçlarına uygun gelişmiş ürün ve çözümlerin sunulması
    https://www.kap.org.tr/Bildirim/916289

3.  Alıntı Originally Posted by Melesav Yazıyı Oku
    https://www.sozcu.com.tr/2021/ekonom...mpression=true

Tcell namına son zamanlarda duyduğum en güzel haber. Vizyonu ufku çok geniş olan bir beyefendi Arda Bey. Bundan öncekilerin beceriksizliğini telafi edebileceğini düşünüyorum. Tcell özelinde ise, hergün canlı yayınlara çıkıp "hisse şöyle ucuz böyle ucuz" diyip trader robotlara prim vermek yerine, meseleyi icraatla çözeceğine olan inancım tamdır
    Nihayet feryadımız duyulmuş
    Aksiyon almaktan aciz genel müdürden kurtuşmuşuz
    Bilgili adamdı ama icraat yönü eksikti
    Arda Ermut u yatırım ofisi başkanlığı döneminden biliyorum
    Kaliteli ve icraatcı biri
    Tam bize panzehir olacak adamı genel müdür yapmışlar
    On numara 5 yıldız
    Hayırlı olsun
    Az insan çok huzur

4.  Alıntı Originally Posted by guerra Yazıyı Oku
    Finansal Duran Varlık Edinimi 2021-03-08
    Şirketimizin bağlı ortaklıklarından Superonline İletişim Hizmetleri A.Ş.'nin %100'üne sahip olduğu ve sermayesi 100.000 TL olan Turkcell Dijital İş Servisleri A.Ş.'nin kuruluş işlemleri tamamlanmış olup, ticaret siciline tescili gerçekleşmiştir.Kurumların dijitalleşme ihtiyaçlarına uygun gelişmiş ürün ve çözümlerin sunulması
    https://www.kap.org.tr/Bildirim/916289
    Halka arz hazırlıkları
    Superonline ın içine digital servisleride dahil ederek çekiciliğini hepten arttırma adımı bu
    Çok doğru bir hamle
    Az insan çok huzur

5. Acaba Biz, Kendi kendimize Gelin Güvey mi Oluyoruz?

Gerçi bazı arkadaşlar benden önce bu KAP haberini paylaştılar ve hatta hakkında olumlu bir yorum yapıp bu girişiminin halka arz öncesinde Superonline'ın içsel değerini (intrinsic value) ve cazibesini artırmayı amaçlayan spesifik bir girişim olduğunu vurguladılar.

Bu yoruma ben de aynen katılıyorum ve neden katıldığımı da KAP haberindeki bir unsura dayandırarak açıklamak istiyorum.

Superonline'ın sermayesinin % 100'üne sahip olacak şekilde kurduğu Turkcell Dijital İş Servisleri A.Ş.nin kuruluşunun tamamlandığına ilişkin haberde şöyle bir detay bilgi var. (Altı çizili 2. paragrafa dikkat lütfen.)

Şirketimizin bağlı ortaklıklarından Superonline İletişim Hizmetleri A.Ş.'nin %100'üne sahip olduğu ve sermayesi 100.000 TL olan Turkcell Dijital İş Servisleri A.Ş.'nin kuruluş işlemleri tamamlanmış olup, ticaret siciline tescili gerçekleşmiştir.

"Şirket kuruluşunun kamuya açıklanması, yatırımcıların yatırım kararını ve pay değerini etkileyebilecek nitelikte olması nedeniyle ilgili Yönetim Kurulu kararıyla ertelenmiştir."

İlginç olan nokta şu:

Superonline'ın ödenmiş sermayesi 2.530.178.387 TL , % 100'üne sahip olarak kurduğu bu şirketin sermayesi ise sadece 100.000 TL yani ana şirketin sermayesinin sadece 25.301'de biri kadar bir şirket ve bu şirketin 100.000 TL'lik kuruluş sermayesinden kaynaklanan nakdi ve idealleri dışında henüz hiç bir varlığı yok.

Normalde, eğer halka açık bir şirket, böyle bir bağlı şirket kuracaksa, önce, bu nitelikte bir şirketi kuracağına ilişkin haberi KAP yoluyla duyurur ve daha sonra da kuruluş işlemleri tamamlanınca, bu kez de işlemin tamamlandığına ilişkin haberi duyurur. Oysa bu vaka da, Superonline'ın söz konusu şirketi kurmak için Ticaret Siciline başvurduğuna dair haber, sanki eğer kamuya açıklanacak olursa yatırımcıların, yatırım kararlarını ve şirketin pay değerini ciddi bir şekilde etkileyebilecek nitelikte bir habermiş gibi görülmüş (!!!) ve bu nedenle de Yönetim Kurulu kararıyla söz konusu haberin açıklanması, kuruluş işlemi tamamlanana kadar ertelenmiş.

Normal şartlarda 100.000 TL sermayeli bir bağlı şirketin kuruluş haberinin, ne Superonline ne de Superonline'ın % 100'üne sahip Turkcell'in borsa değerini etkilemesi mümkün değil, dolayısıyla bu ertelemenin gerekçesi ilk bakışta son derece absürt görünüyor , kaldı ki eğer bu haber yatırımcıların kararını ve pay değerini etkileyecek nitelikte ise (ki belli ki olumlu şekilde etkileyeceği varsayılarak böyle yapılmış yoksa 100.00 TL.lik şirketin ana şirketi olumsuz bir şekilde etkilemesi hiç mümkün değil) bırakın etkilesin kardeşim niye haberi erteliyorsunuz öyle mi?

Dolayısıyla , eğer yönetim kurulu böyle bir kanaate kapılıp, bu şirketin kuruluş haberini, böyle bir gerekçe ile işlemler tamamlanana kadar ertelediğine göre; bu yeni kurulan şirketin ileride Superonline'ın piyasa değerine ciddi katkılar sağlayabileceğini düşünüyor olmalı. Right?

Bakalım, piyasa bu gizemli şirket kuruluşu haberine nasıl tepki verecek ve bu girişimi aynen bizim gibi halka açmadan önce Superonline'ın piyasa değerini artırmak amacıyla yapılmış bir adım olarak mı görecek?

Umarım, en kısa sürede, bu yeni kurulan şirketi neden bu kadar çok önemsediklerini ve ondan ne tür katkılar beklediklerini ayrıntılı bir şekilde açıklarlar.

Umarım biz de , ortada fol var ama pek de yumurta yokken, kendi kendimize fazlasıyla gelin güvey olmuyoruzdur.

Yatırım tavsiyesi değildir. Şirket tarafından yayınlanan KAP haberi ile ilgili kişisel kanaat ve görüşler açıklanmıştır.
    Son düzenleme : Burutay; 09-03-2021 saat: 00:08.

6. Meze meze, Robot mezesi....
    Yorulmayın, Tadı değişir mezeliği değişmez....
    AĞAÇ İSTEYEN TOHUM EKER....

Sayfa 737/890 İlkİlk ... 237637687727735736737738739747787837 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •