Sayfa 393/890 İlkİlk ... 293343383391392393394395403443493 ... SonSon
Arama sonucu : 7120 madde; 3,137 - 3,144 arası.

Konu: TCELL - Türkcell

1. Son kalanı da şimdi sattım. Geri çekilmeyebilir bu haberle. Belli olmaz. Ancak hisseye hareket geleceği belliydi. Hayırlı olsun..

2. Gelen haber çok önemli bir haber, yılların kökleşmiş sorunu olup hisse de yıllardır baskı oluşturan sorunlar yumağını çözecek bir girişim varlık fonunun girişimi. Ziraat Bankasında Çukurovaya ait hisseler Çukurovanın 1,8 milyar dolar çektiği krediden dolayı rehinli. Bu parayı zamanında şirket Rus Alfa'nın eline geçömesin diye devlet iradesi ile Ziraat Bankası vermiş ve hisseleri almıştı. Ziraat Bankası sonrasında varlık fonuna devredildi. Şimi varlık fonu Telia'da ki hisseleri de alıp şirketin hakim hissedarı olma durumuna gelecek bu satınalma ile. Çukurova da zaten 1.8 milyar dolar para yok, o hisseler her halükarda devletin oldu.

Hasılı kelam Varlık Fonu bu stratejik satınalma ile Turkcell'de çoğunluk hisseleri ele geçirir ve Rus Alfa'nın yıllardır hakimiyeti ele geçirmek için yaptığı planları boşa çıkartmış olacak. Bu durumda temettüler de düzenli olarak ödenmeye bvaşlayacaktır. Alfa ise hayalleri yıkılacağı için bir süre sonra elinde ki hisseleri varlık fonuna veya çıkarsa başka bir alıcıya satar veya hissedar olarak kalır.

Hayırlara vesile olması dileklerimle.

3.  Alıntı Originally Posted by Serkalgo Yazıyı Oku
    Gelen haber çok önemli bir haber, yılların kökleşmiş sorunu olup hisse de yıllardır baskı oluşturan sorunlar yumağını çözecek bir girişim varlık fonunun girişimi. Ziraat Bankasında Çukurovaya ait hisseler Çukurovanın 1,8 milyar dolar çektiği krediden dolayı rehinli. Bu parayı zamanında şirket Rus Alfa'nın eline geçömesin diye devlet iradesi ile Ziraat Bankası vermiş ve hisseleri almıştı. Ziraat Bankası sonrasında varlık fonuna devredildi. Şimi varlık fonu Telia'da ki hisseleri de alıp şirketin hakim hissedarı olma durumuna gelecek bu satınalma ile. Çukurova da zaten 1.8 milyar dolar para yok, o hisseler her halükarda devletin oldu.

Hasılı kelam Varlık Fonu bu stratejik satınalma ile Turkcell'de çoğunluk hisseleri ele geçirir ve Rus Alfa'nın yıllardır hakimiyeti ele geçirmek için yaptığı planları boşa çıkartmış olacak. Bu durumda temettüler de düzenli olarak ödenmeye bvaşlayacaktır. Alfa ise hayalleri yıkılacağı için bir süre sonra elinde ki hisseleri varlık fonuna veya çıkarsa başka bir alıcıya satar veya hissedar olarak kalır.

Hayırlara vesile olması dileklerimle.
    Katılıyorum çok güzel haber. Fakat son dakikalarda basmalarının sebebini anlayamadım?
    Şu haberle alış fırsatı vermeden 3-4 tavan yapması gerekiyordu.

4. Haber turkcele geldi ttkomda hareketlendi gün sonu ttkom turcelden daha pirimli kapadı

5.  Alıntı Originally Posted by Darktemplar Yazıyı Oku
    Katılıyorum çok güzel haber. Fakat son dakikalarda basmalarının sebebini anlayamadım?
    Şu haberle alış fırsatı vermeden 3-4 tavan yapması gerekiyordu.
    %5 üstü pirimliydi belkide tavana gidecekti, o sıralar Dow ve bistin sert düşüşüne denk geldi. Belkide haberin yorumlanması değişti. Meril nerdeyse tek satıcı olmuş. Karşıda ak ve yatırım finans iyi toplamış. Ak ve yatırım finansın yabancı olması büyük ihtimal.
    Para girişi çok iyi olmuş kapanışta ama bakalım babalar bu gece oturup hesap kitap yapar yarın açılışta haber ne kadar güzel bi haber anlaşılır.

6. Şu an Amerika da işlem gören tcell hisseleri bizim kapanışımız sonrası primlenmeye başladı. Haber NYSE de olumlu değerlendirilmiş görünüyor. Gece kapanışı bakalım ne olacak.

Sayfa 393/890 İlkİlk ... 293343383391392393394395403443493 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •