Sayfa 687/890 İlkİlk ... 187587637677685686687688689697737787 ... SonSon
Arama sonucu : 7120 madde; 5,489 - 5,496 arası.

Konu: TCELL - Türkcell

1. Vay be ne değersiz bir paçavra imiş. Ne gaza gelmişiz biz Arkadaş. Paçavranin tarihi zirvesi zaten 17 lermiş. Bize de ne hayaller satmışlar o çocukları. Yazıklar olsun. Bittik. SON

TECNO KC3 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Emmi. Sende çok geri kalmışsın.
    Sabancı sasayı satalı 10 sene oldu.

SNE-LX1 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    ben insanlığın basit temel taşıyım.
    beni yıkan kendi saltanatını yıkar.(şahanşahna)

3. Bilanço negatif olacak Büyük bir ihtimalle bütün Turkcell yönetimin hepsini kınıyorum lanet olsun bu adamlara haysiyet yok kar yok Bol bol reklam var ya kar yapsınlar ya da def olsunlar nijerya'daki Deniz korsanları bunlardan daha insaflı

4. Büyük ihtimalle bu uzay olayı bizi yıktı. Mekiğin üzerine muhtemelen selocan figürü koyacaklar. Bunun için de yerli oto gibi projeye ortak edip 5 yıllık kazanca el koyacaklar. Şu aya gitmeyeydik iyidi.

TECNO KC3 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

5.  Alıntı Originally Posted by şahna Yazıyı Oku
    Emmi. Sende çok geri kalmışsın.
    Sabancı sasayı satalı 10 sene oldu.
    Hadi ya hiç haberim yoktu. 50 kuruşluk kağıt ne işimize yarar diye hiç takip etmiyordum.
    Halka açıklığı %15 olmuş. İlginç.
    AĞAÇ İSTEYEN TOHUM EKER....

Ortak sasa sabancı dan sonra gün yüzü gördü. Sabancı da uyuz mu uyuzdu. Yeni kocasıyla iyi geçiniyor.

SNE-LX1 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    ben insanlığın basit temel taşıyım.
    beni yıkan kendi saltanatını yıkar.(şahanşahna)

7.  Alıntı Originally Posted by Melesav Yazıyı Oku
    Sizi Tümosan'dan hatırlıyorum. Cidden samimi bir yatırımcısınız.
    Ben de sizi gayet iyi hatırlıyorum. Her zaman aklı başında ve dengeli tespitler yapardınız. Hatırlayınız, ben o zaman burutay001 kullanıcı adı ile yazıyor ve Tümosan'ın, AR-GE konusuna, kendi bütçesine göre çok ciddi sayılabilecek oranda yaptığı harcamalar sayesinde, orta veya uzun vadede tarımsal makine üreten bir firma olmaktan çıkıp savunma sanayine yüksek hacimli dizel motorlar üreten bir savunma sanayi firması haline dönüşeceğini ve bunun piyasa tarafından ödüllendirilmesi gereken bir durum olduğunu yazıyor ve Ozzy (daha sonra ozzy34 olarak neşriyatına devam etti) kullanıcı isimli vatandaşın saldırgan tutumuna karşı kendimi savunmaya çalışıyordum.

Sanırım 2015 ile 2019 yılları arasında yaklaşık 4 sene boyunca ve 3.40 TL ile 10.85 TL arası dalgalanıp neredeyse kimseye para kazandırmayan bu hisseyi muhafaza ettim. Ancak bu arada firma hakkımdaki görüşlerimi istikrarlı bir şekilde savunmaya da devam ettim. Ancak Tümosan, batılı ülkelerin uyguladığı askeri ambargo nedeniyle Altay Tankı Motorunun geliştirilmesi için sağlanması gereken dış teknik desteği sağlayamadı ve "bize gereken desteği verin biz bu motoru tek başımıza da yaparız" demesine rağmen kazanmış olduğu Altay Tankı Motoru ihalesi iptal oldu ve daha sonra aynı ihale dış teknik destek şartı olmadan BMC'ye verildi. Tabii bu durum tüm yatırımcılar nezdinde dehşet bir hayal kırıklığı etkisi yarattı hisse 3 -4 TL arası fiyatlara kadar gevşedi ve uzunca bir süre buralarda salınarak tüm yatırımcıları bıktırdı. Sanırım oluşan psikolojik travma beni de bir şekilde etkiledi. Artık hisseyi daha fazla taşıyamadım ve sanırım 6 TL 'li fiyatlardan olmak üzere 2019 yılının her hangi bir gününde sattım.

Peki ne mi oldu? Aynen bir önceki mesajımda bahsettiğim olay gerçekleşti ve asla ciddi bir prim yapmaz, vadettiği motorları üretmeyi asla başaramaz denilen Tümosan, savunma sanayine yüksek hacimli dizel motor tedarik eden bir firma haline dönüştü ve nihayet makus talihini yenip karlı bir bilanço açıkladı. Tam da şu anki fiyatı 21.10 TL

Bir kez forumuna girip baktım, o günlerdeki yatırımcılardan sadece birisi (ki hem şirket sahipleri, yöneticileri ve bizatihi şirket hakkında durmadan ana avrat dümdüz giden ve bir çok yatırımcıyı belki isteyerek belki de istemeden hisseyi satmaya teşvik eden birisi idi) halen yazıyor. Eğer siz de bu başlığı ziyaret ederseniz bana da epeyi saydırmış olan bu küfürbaz arkadaşın halen orada olduğunu ve tekkeyi bekleyen çorbayı içer diyerek sevindiğini görebilirsiniz.

Yatırım tavsiyesi olmadığı açıktır. Borsanın son kekliği olmamak gerekir. Ancak bu mesajın bir tür hayıflanma olarak kabul edilmesinde hiç bir sakınca yoktur.

Sayfa 687/890 İlkİlk ... 187587637677685686687688689697737787 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •