Sayfa 454/890 İlkİlk ... 354404444452453454455456464504554 ... SonSon
Arama sonucu : 7120 madde; 3,625 - 3,632 arası.

Konu: TCELL - Türkcell

1. Rezillik paçalarından akıyor...

2. Sermayesinin 3,7 katı zarar açıklayan batık thy neredeyse artıya geçecek ve 11 fk dan işlem görür iken sermayesine yakın karı 6 ayda eden tcell %5 eksi. Bunun adına olsa olsa anomali denir. Türkiye borsası bu maalesef. Ancak biliriz ki anomaliler eninde sonunda düzelir ve para da bu düzelmeler ile kazanılır. Yeterli şartlar; Bol zaman, bol sabır ve ihtiyaç duyulmayan para. Bunlar olmadan feriştahı olsanız nafile. Fırsatları değerlendirerek çaya devam.

Beni bağlar, her koyun kendi bacağından asılır.

3.  Alıntı Originally Posted by Serkalgo Yazıyı Oku
    Sermayesinin 3,7 katı zarar açıklayan batık thy neredeyse artıya geçecek ve 11 fk dan işlem görür iken sermayesine yakın karı 6 ayda eden tcell %5 eksi. Bunun adına olsa olsa anomali denir. Türkiye borsası bu maalesef. Ancak biliriz ki anomaliler eninde sonunda düzelir ve para da bu düzelmeler ile kazanılır. Yeterli şartlar; Bol zaman, bol sabır ve ihtiyaç duyulmayan para. Bunlar olmadan feriştahı olsanız nafile. Fırsatları değerlendirerek çaya devam.

Beni bağlar, her koyun kendi bacağından asılır.
    TCELL in durumu bana göre de büyük bir anomali. Yeni yönetim ve söylendiği şekilde her yıl %50 temettü politikası hayata geçerse, TCELL için gelecek günlerin daha aydınlık olabileceğini düşünüyorum. YTD

4.  Alıntı Originally Posted by gizligüc Yazıyı Oku
    TCELL in durumu bana göre de büyük bir anomali. Yeni yönetim ve söylendiği şekilde her yıl %50 temettü politikası hayata geçerse, TCELL için gelecek günlerin daha aydınlık olabileceğini düşünüyorum. YTD
    Yabancı takasından ciddi mal geliyor hergün tahtaya, sebebi belli ki şirketle değil ülkeyle alakalı. Malum yabancılar her yerde fiyat değer eder bakmadan satıp ülkeyi terk ediyor.

Bir de şu ihtimal var, Esasında bu ihtimal tcell ile doğrudan alakalı ancak gerekçesi şirketin faaliyetleri ile değil. Şöyle ki; Hissedar yapısı anlaşmasından önce tahminim şirketi ele geçirmek isteyen eski ortaklar halka açık kısımda da alımlar yapmışlar ve günü geldiğinde halka açık kısımdan topladıkları bu hisselerin çoğunluğu ele geçirmelerine katkı-avantaj sağlayacağını hesap etmiş olabilirler, gayet mantıklı. Son kerte de TVF olaya el atıp çoğunluğu ele geçirecek operasyona imza atınca haliyle toplanılan ve amacı kar etmekten ziyade üstte yazdığım amaca hizmet eden bu hisselerin artık bir amacı kalmamış olur ve haliyle elde tutmanın mantığı ortadan kalktığı için satılmış olabilir. Bu elbette bir ihtimal ve bence kuvvetli bir ihtimal. Değilse basit 4 işlem bilen birinin üstelik temettü arefesinde ve dahi yıllık dağıtılabilir net karın %50 sinin dağıtımının taahhüt edildiği bir realitede böylesi karlı ve geleceği parlak, içinde büyük gizli değerler-iştirakler barındıran bir şirketi böyle hoyratça satması hiçbir akıl ve mantıkla bağdaşmıyor.

Bakalım zaman neler gösterecek, locadayız izliyoruz. Allah sağlık sıhhat versin, ömrümüz vefa ederse göreceğiz.

5. Merhabalar,

TCELL 2020/6 bilançosuna göre çıkardığım tablo ve analizleri aşağıdaki linkte paylaşıyorum. Faydalı olması dileğiyle.

Link: https://mutesebbist100.blogspot.com/...e-analizi.html

Saygılar
    Twitter hesabımdan da takip edebilirsiniz.

6.  Alıntı Originally Posted by borsakumbara Yazıyı Oku
    Merhabalar,

TCELL 2020/6 bilançosuna göre çıkardığım tablo ve analizleri aşağıdaki linkte paylaşıyorum. Faydalı olması dileğiyle.

Saygılar
    Harika olmuş. Teşekkürler, yararlı oldu gerçekten.

SM-G920F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

7. Güzel analizler Teşekkürler...Birde bu belitilen sonuçlara göre şirket ederi ne? Bunu da paylaşırsanız seviniriz...Tcell kısaca ne kadar iskontolu ?
     Alıntı Originally Posted by borsakumbara Yazıyı Oku
    Merhabalar,

Saygılar
    Redmi Note 8 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

8. Tcell 2 dolar civarında +-%10 hareket ediyor gözüküyor.
    Sene sonunu 3.5 Milyar TL kar ile kapayabilir.
    Hisse başına kar 1.5 TL gibi bir rakam oluşabilir.
    Eğer Virus izolasyonu sonbaharda tekrarlanır ise insanlar daha çok uzaktan iletişim ve çalışmaya devam ettiği takdirde daha yukarılarda kar beklentiside oluşabilir.
    Hisse fiyatı daha aşağılara indiği takdirde daha çok dikkat çekmeye başlayabilir.

Bakalım buradaki filler kendi aralarında nerelere kadar ve ne zamana kadar çekişmeye devam edecek.

Bu hafta THY ve Tcell karşılaştırması borsanın en dikkat çeken değerlendirmesi oldu.
    Son düzenleme : HURKUŞ; 15-08-2020 saat: 11:11.

Sayfa 454/890 İlkİlk ... 354404444452453454455456464504554 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •