Sayfa 618/889 İlkİlk ... 118518568608616617618619620628668718 ... SonSon
Arama sonucu : 7111 madde; 4,937 - 4,944 arası.

Konu: TCELL - Türkcell

1. HİSSE DEĞERLENDİRMESİ-ICBC Yatırım, Turkcell'i 21,00 TL hedef fiyat ve 'al' tavsiyesi ile takip listesine ekledi

14/01/2021 15:03:58

ICBC Yatırım, Turkcell'i 21,00 TL hedef fiyat ve 'al' tavsiyesi ile takip listesine ekledi.
    ICBC Yatırım, konu ile ilgili raporunda şu değerlendirme yapıldı:
    "TCELL hissesini hisse başına 21.00 TL hedef fiyat ve AL taviyesiyle takip listemize dahil ediyoruz...
    Türkiye'nin lider mobil operatörü… Yaklaşık 37 milyon abone sayısı ve yüzde 41 pazar payıyla Turkcell pazar lideri konumunu koruyor.
    Ayrıca dijital iş kolunun gelecekte şirketin büyümesine önemli katkı sağlaması bekleniyor.
    Güçlü iş modeli ve kar marjı… Turkcell pazardaki büyüme ve pazar payı kazanımının katkısıyla 2020'yi yaklaşık 1 milyon yeni abone kazanarak kapatacak. Şirket abone kazanımını 2019'da açıkladığı 3 yıllık plan dahilinde sürdürmeyi hedefliyor. Abone kazanımı gibi ARPU büyümesi de geçtiğimiz yıllarda olumlu seyretti. Enflasyonun üzerinde bir ARPU büyümesi ile Turkcell 2019'da yüzde 41.5 FAVÖK marjı sağlarken, 2020'nin de yüzde 41-42 seviyesinde kapanması bekleniyor.
    Fiyat güncellemeleri... Pandemi süresince duraklamanın ardından operatörler Turkcell'in öncülüğünde Temmuz itibarıyla yukarı yönlü fiyat güncellemesine başladı. Bu durumun 2020'nin son çeyreğinde net satışlara olumlu yansıması beklenebilir. Yılın ilk 9 ayında sabit pazarda ARPU yıllık yüzde 9'un üzerinde artarken, mobil pazarda ARPU yıllık yüzde 10'un üzerinde artış kaydetti. Aynı dönemde, Turkcell'in mobil gelirlerinde kullanıcı başına geliri pazarın üzerinde, yüzde 13 düzeyinde gerçekleşti.
    Roaming gelirleri üzerinde baskı kademeli olarak azalacak...
    Türkiye'de ve dünyada pandemi boyunca insan hareketliliğinin azalması operatörlerin roaming gelirlerini olumsuz etkiledi. Turkcell'in roaming gelirleri 2020'nin 2. çeyreğinde yıllık yüzde 71, 3. çeyrekteyse yüzde 33 düşüş kaydetti. Roaming gelirlerinin 2021'in ikinci yarısından itibaren toparlanması beklenebilir.
    Temettü dağıtım oranı 2021'de yüzde 50'yi bulabilir... Turkcell'in temettü politikası dağıtılabilir karının en az yüzde 50'sini dağıtmak yönündedir. Ancak, yasal sınırlamalar sebebiyle şirketin temettü dağıtım oranı 2020'de yüzde 25'te kaldı. Bu nedenle 2021'de şirket yüzde 50'nin üzerinde bir dağıtım oranı teklif edebilir.
    TCELL'i hisse başına 21.00 TL hedef fiyat ve AL taviyesiyle takip listemize dahil ediyoruz... Turkcell hisseleri 2021 tahminlerimize göre 7.8x F/K ve 3.1x FD/FAVÖK çarpanlarıyla işlem görürken, benzer şirketlerin ortalama çarpanları 12.5x F/K ve 5.7x FD/FAVÖK seviyesinde bulunuyor. "

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Foreks Haber Merkezi ( [email protected] )
    http://www.foreks.com
    http://twitter.com/ForeksTurkey

2. Borcu olmayan,kredili almayan satmasın ,yem olmayalım bu itlere ,eninde sonunda çıkacak .Dibi belli 14 tl,kıyamet olursa 9 tl.Zor durumda olmayan beklesin.

3.  Alıntı Originally Posted by Melesav Yazıyı Oku
    78e değdirir , gerisi Allah kerim.
    Bi de şaşırt beni 🙂
    Ben gibi sıradan al sat yapan birine bile 30 kademe. Cidden bu tahtacının kar edebildiğine inanmıyorum ben

4. bofa içine etti halen satıyor..

5. Tamamen psikolojik harp var....
    Kredili işlem yapanlar vayyyyy...yandılar...
    karanlık oda bu gün enterasan olacak gibii..
    ytd.
    Saygılar...

6. 17.29 a mal kaptırdım diye üzülüyordum ama keşke hepsini verip de şimdi alsaymışım.
    Hem hacim iyi hem makas iyi.
    İş bilenin Kılıç kuş*****n. Tam alpaçinoluk.
    AĞAÇ İSTEYEN TOHUM EKER....

7. Olumlu haber mi var hisse düşmeye başlamış yine

YAL-L21 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 618/889 İlkİlk ... 118518568608616617618619620628668718 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •