Sayfa 510/890 İlkİlk ... 10410460500508509510511512520560610 ... SonSon
Arama sonucu : 7120 madde; 4,073 - 4,080 arası.

Konu: TCELL - Türkcell

1. TVF bin el attığı şirketler rekor zararlar açıklamaya devam ediyor. BOTAŞ tarihinde ilk defa bu kadar büyük zarar açıklamış. Malesef korktuğum inşallah olmaz. Bu şirketler para arpalığı olarak kullanılıyor. Turkcell bu anlamda muhteşem bir Arpalık. Bekleyip göreceğiz. Seneye zarar acıklarsa hiç şaşırmayın. Yatırım tavsiyesi değildir. Olmamasını dilediğim bir varsayimdır.

TECNO KC3 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    4,514
    Varlık Fonu'nun elini soktuğu , THY, Halk Bankası, vakıf bank,ekgyo ,, vakıf GYO ve diğer şirketlere bakın,Ondan sonra oturup bir kez daha düşünün..

3. Bir defa yazıp çekilmiyorlar. Özellikle bir kaç kişi var ara ara gelip aynı cümleleri yazıyorlar.
    Algı yaparak fiyatı düşürmeye çalışıyorlar desem Turkcell gibi hacimli bir hissede bu mümkün değil.
    Geriye bir ihtimal kalıyor. Onuda sn. Serkalgo anlatmış.
    Forum gerçekten amacından çıkmış durumda...

4.  Alıntı Originally Posted by Serkalgo Yazıyı Oku
    Şu an ülkenin ekonomiyi yönetim felsefesinde çok ciddi yanlışlar var. Mevcut bakanın ve onun savunduğu rasyonaliteden kopuk politikaların yerli ve milli diye yutturulmaya çalışılmasına kanacak değiliz. Piyasalarla doğru iletişim kurmayan, ekonomi politiğinden kopuk, iktisat kurallarını hiçe sayan bir anlayış ile kendi sonlarını hazırlarken ülke ekonomisini de ateşe atıyorlar. Açık ve net düşüncem şu ki bu kafayı değiştirmeleri olmazsa olmaz şart haline geldi. Bu kadar başarısız bir ekonomi bakanı sanırım bu ülke tarihinde görmemiştir. Konuştuğunda da Norveç maliye bakanı sanırsınız. Şaka gibi gerçekten.

Genel manzara bu iken ülke iğneden ipliğe kadar ülke varlıklarının değeri dolara karşı eriyor. Mesele Tcell veya bist 30 un diğer nadide şirketlerinde değil. Bu nadide şirketler bu evin içinde oldukları için ev yanınca bunların değerleri de bu durumdan ister istemez etkileniyor.

Kozal mesela altın üretiyor ama o da olması gereken değerin 3 de 1 inde..ne bileyim Arçelik on numara bilanço açıklıyor ama fiyatı tepetaklak oluyor, vs vs vs bist 30 un hepsi böyle..

Bugün yurtdışında pandemi nedeniyle kapanmalar ilan edilmeye başlandı mesela, Almanya 2 Kasım dan itibaren tüm restoran eğlence yerleri vs tüm alanları kapatma kararı açıkladı, borsalar anında sene başında pandeminin ilk çıktığı zaman ki reflekslerine döndü..klasik sanayi şirketleri kapanmalardan dolayı hızla değer kaybederken teknoloji ve iletişim şirketleri hızla değer kazanmaya başladı. Tcell de operasyonel karlılık şirketin yönetimi, karlılık ve marjlar zaten süper ötesi..ve bu artık hep üstüne koya koya gidecek..devri alem teknoloji yönüne dümen kırdı bir kere.

Muhtemelen önümüzde ki haftadan itibaren pandemi hisseleri (telekomünikasyon , teknoloji, gıda vs) tıpkı pandeminin ilk zamanlarında olduğu gibi hızla pozitif ayrışmaya başlayacaktır. Ancak bizim ülke olarak değerinin kat be kat altında işlem gören güzide şirketlerinizin değerlerine ulaşması için artık makro ekonomik politikalarda da süratle olması gereken normalleşmeye dönme ihtiyacımız var. Bu olduğunda bugün bizi bunaltan bu kısır döngü değerlemelerin şahlanarak yükseldiğine şahit olacağız.

Ben iyimserim, bugünler de elbet geçecek. Bugün elimde TL tutmaktansa ve bu yüksek seviyelerden de dolar vs almayacağıma göre yapılacak en mantıklı en doğru ve en liyakatli hareket tcell gibi geleceğin sektöründe olan ederinin çok çok altında olup darphane misali şirketlerde ki payımızı arttırmak uygulanacak en doğru strateji diye düşünüyorum.

Bugünler fırsat günleri özetle, yatırım krizlerde yapılır. Bugünleri fırsata çevirmek babında tcell de ki payımı arttırabildim kadar arttırıyorum. Gelecekte bunun ne kadar doğru bir hamle olduğunu da göreceğim diye düşünüyorum.
     Alıntı Originally Posted by Serkalgo Yazıyı Oku
    Bi bitmediler be bi bitmediler, sana ne be adam sana ne...biz güveniyoruz yatırımımızı yapıyoruz sana ne hayasız adam sana ne..pis siyasetinizde boğulun emi

Bu arada varlık fonu şirketlerinden Türk Sigorta dün akşam sektör tarihinin en kral bilançosunu açıkladı bunu nereye monte edelim! Pis siyasetinizi gidin nerede yaparsanız yapın. 1 hafta sonra Turkcell bilançosu geldiğinde tokat gibi cevabınızı alacaksınız.
    Daha iki üç sayfa önceki yorumunda geliyon hükümete ayar veriyon, yerli değil milli değil diyon. Koskoca bakana ekonomi dersi veriyon. Başkası gelip bırak hükümeti , tvf unu eleştirdi diye duyar kasıyon. Bi dediğiniz de bi dediğinizi tutsun. Foyamız ortaya çıktı diye Hadi bu yazdıklarımı da şikayet edin, bu sayfayı da silsin adminler

5. Gözüne gözüne çakacaksın...
    AĞAÇ İSTEYEN TOHUM EKER....

6. Tu kaka diyenlere aldırmayın kağıdınıza sahip çıkın. Ah vah demeyin....
    AĞAÇ İSTEYEN TOHUM EKER....

7.  Alıntı Originally Posted by arpaci55 Yazıyı Oku
    Tu kaka diyenlere aldırmayın kağıdınıza sahip çıkın. Ah vah demeyin....
    Güzel kardeşim vebale giriyorsun. Bu kağıt son üç ayda birden çok defa yüzde 20 marj ile al sat imkanı verdi. Bu kadar oynak bir kağıtta net konuşmak mantıklı değil. Akşama eksi kapatsa şaşırır mısın? Burası Türkiye borsası ben hiç şaşırmam. Kağıt güzel evet ama gönül bağı kurmaya gerek yok.

8. 2020/3 bilançosuna göre,2020/6 bilançosunda 1.4 milyar borç ödemiş, 8.846 milyar tl net borç var,yedek akçeler 13 milyar,döviz kurunda ki artışları hedge edebiliyor,yine 1. çeyrek e göre 2. çeyrekte 1 milyar a yakın özkaynak artışı mevcut,

6 kasımda açıklanacak bilançodan oldukça umutluyum,3. çeyrekte 1 milyar net kar şaşırtıcı olmaz diye düşünüyorum,

tcell yatırımcı ilşkilerine mail attım,her şirket gibi hisseye geri alım yaparak sahip çıkmaları için,geçen yılların karlarından 100 milyon lot alım yapsalar,ederine gelmese bile ,tahtaki çakalları dizginlerler,kaldı ki alınacak hisseler sonuçta bütün ortakların,hissenn yapacağı marjdan da şirkete artısı olur,bu işlemin..
    Yeni yönetim atanınca farklı şeyler olabilir,olması lazım..
    Bekleyip görelim bakalım..

Sayfa 510/890 İlkİlk ... 10410460500508509510511512520560610 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •