Sayfa 715/890 İlkİlk ... 215615665705713714715716717725765815 ... SonSon
Arama sonucu : 7120 madde; 5,713 - 5,720 arası.

Konu: TCELL - Türkcell

Bedelodenmistir Guest
    bakıyorum yatırımcıyım ben..

whatsapp var bip
    zoom var. bip meeting
    netflix var. tv+
    superonline var
    üstüne operator var
    amazon gibi pazar yeri var.
    var
    var
    var
    var

geliyorsun... yatırım yapamıyorsun. neden çünkü imtiyaz var.. göklerden öyle karar gelmiş. yatırım yapsan iki dudak arasına teslim olunuyor..

velhasıl..

bir arap şeyhi direk 113 milyar dolar üzerinden zoom da kağıt alıyorsa burada bunların misli var hiç kimse almıyor neden..

zoom a...k.. 113 milyar dolar ssadece piyasa değeri.. olm neyin kafası bu milletin içinden geçtiniz yav..

DÜZEN....

Bedelodenmistir Guest
    olm neyin kafasını yaşıyorsunuz anlamıyorsunuz galiba

Zoom un piyasa değeri şuan 113 MİLYAR DOLAR.

tekrar yazayim mi..

hala teknik analiz yok almış satmış yok bofa dom altmıs bacak omza almıs yav bosverin abi..

3. borç fazla tüm borcun 1/3 kasa ve bankada... ya yukarıdaki nakit akışa göre borç mu dayanır....

Resmen şirket cash to cash ...

Başka olayalar söz konusu sanki...

yatırım tavsiyesi değildir....

özkaynak desen sermayenin 10 katı olmuş...34 iştirak...iştiraklerin nominal sermayelerini toplasan....kaç ediyor???
    bunlar yılllar içinde yapılmış yatırımlar....

Saygılar...

Alıntı Originally Posted by Sarahode Yazıyı Oku
    Sevgili burutay abi...(abi diye hitap etmeyi uygun buluyorum zira daha onceki mesajlardan yasca buyugum oldugunuzu ogrendim)

Aylardir operasyonun merkezi tek tezimde ki temel dayanagim bofa ve kamu bankalarinin hareketlerinde ki paralellik...

Kasim ayinda bist 30 ralllisi basladigi zaman ortaya cikan rus satisi olsun,ocak vade de ziraat yuklu short oldugu icin bofanin tum olumlu haber akisini hic edip ziraatin pozisyonlarini korumak icin yaptigi anlamsiz satislar olsun beni bu sekilde dusunmeye itiyor...

Forumun gediklilerinden sayin melesav in da ileri surdugu gibi tahtanin viop tarafindaki pozisyonlar cok saibeli ...daha once benzeri gorulmemis sekilde ortak hareket ile belli bir haber akisiyla tahtayi kaldirip topluca basiyorlar...hareketler o kdr nizami ki kendi carpanlarindan yuzde 30 asagida islem goren tahtada kimse bunun aksine pozisyon almiyor...biz fiyatla ilgili hayal kirikligi yasarken tahta sahipleri bu pozisyonlar sayesinde hatri sayilir karlar elde ediyor...

Yine sayin melesavin cok kez belirttigi gibi bu tahtada ky sayisi sanildigi kdr fazla degil...bizim ky temel analize gore kagit almaz...bir heves alsa da bakti gitmiyor satar..

Burda esas savas yaptigi yatirim cop olmus yurtdisi fonlarla tvf arasinda zannimca...nitekim bilanco beklentisiyle yukselen fiyatta sizin de belirttiginiz uzere ilk satici hsbc gibi takasta bu fonlarin malini tutan kurumlar oluyor...

Yine viop tarafina baktiginiz zaman subat ayi icin en buyuk alicinin 16.83 ortalama ile 50 kusur bin lot uzun pozisyonu olan vakif yatirim oldugunu goruyoruz ...

Buradan hareketle spot tarafinda bofa alima gecip yine bir kamu bankasinin pozisyonlarini koruyacak mi gorecegiz...(beklentim bu yonde)

Bu ihtimalin gerceklesmemesi de bence tezimi curutmez...zira bu pozisyondan edilen zarari baska bir pozisyonla hedge etmis olabilir tahta sahibi...

Uzun yazdigim icin atlamisim...bu saibeli yapinin kimlerden olustugunu sormussunuz...daha once bir mesajimda paylastigim gibi bist te islem yapan yabanci icerisinde en buyuk pay katarlilara ait..tcell yk da ki 5 ismin 5 i de calik holding kokenli...hepsi bizzat berat albayrakla yakin isimler...berat albayragin katar ile olan icli disli iliskileri herkesin malumu...bundan sebep bu yapinin basindaki grubun her firsatta turkiyede ki teknoloji sirketlerine ilgisini gizlemeyen katarli bir yapi oldugunu dusunuyorum...

İlginize tesekkur ediyor,keyifle cayimizi yudumladigimiz gunlerin yakin olmasini umit ediyorum...

Not:yazdiklarim yatirim tavsiyesi degil tamamen kendi goruslerimdir...
    Ufak bir düzeltme! Vakıf konusunda yanılıyorsun, onların işlemlerinin büyük bir kısmı fon için alınan diye biliyorum. Hedef fiyat olarak 25 TL rakamlarını telaffuz ediyorlardı. Ama vade nedir, bilemem. Bu arada, teknikçi avına benziyor gibi bugünkü işlemler. 100 günlük hareketli ortalama 15.98, iki keredir oraya yakın temas gerçekleşiyor. Kişisel görüşüm, birkaç gün yanına bile yaklaşmam hissenin. Çünkü altta 200 günlük hareketli ortalama var ve 15.33 den geçiyor bugün itibariyle. Bir önceki sert düşüşte de zaten 200 günlüğü test etmiş.
    Ekin biçe biçe deste olur, borsacı çarpıla çarpıla usta olur
    Burada yer alan görüş ve öneriler kişisel fikirlerimi içeriyor olup yatırım tavsiyesine girmez. Bu uyarıyı dikkate almanızı rica ederim.

Bedelodenmistir Guest
    bu şirket elon musk ın felan olsa ve borsa istanbul da gram işlem görmese sadece new york da işlem görse ne olurdu acaba...

evet tokat gibi yüzünüze çarpıyor bu durum.. kim almış kim satmış vallahi komedi.. tiyatro.. buna da yatırım deniyor birde komedi teknik analiz ekledik mi tamam işte komedi tiyatro...

6.  Alıntı Originally Posted by Bedelodenmistir Yazıyı Oku
    olm neyin kafasını yaşıyorsunuz anlamıyorsunuz galiba

Zoom un piyasa değeri şuan 113 MİLYAR DOLAR.

tekrar yazayim mi..

hala teknik analiz yok almış satmış yok bofa dom altmıs bacak omza almıs yav bosverin abi..
    Fikirlerini yazmana hiç kimse bir şey demiyor ama neden bu kadar küçümseyici bir dil kullanma gereğini duyuyorsun?

Ayrıca eğer sen bu hissenin değerini bulamamasının önündeki tek engelin imtiyazlı hisse durumu olduğunu ve bu durumun düzeltilmesi hali hariç hiç bir faktörün bu hisseyi yükseltemeyeceğini düşünüyorsan, ortada imtiyazlı hisse durumunun değişebileceğine ilişkin hiç bir gelişme ufukta görünmediğine göre, sen neden halen bu bakış açısına göre yükselmesi imkansız olan bir hisseyi elinde tutmaya devam ediyorsun?

Bak kardeşim, dediklerinin doğru ya da yanlış olmasının hiç bir önemi yok. Eğer sen bu tarz aşağılayıcı bir dil kullanırsan bizim gözümüzde küçülür , ama aynı düşünceleri nazik bir şekilde ifade etmeyi tercih edersen yücelirsin.

Seçim senin. Hangi tarz muameleyi görmek istiyorsan ona uygun davran.

Sayfa 715/890 İlkİlk ... 215615665705713714715716717725765815 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •