Sayfa 103/999 İlkİlk ... 35393101102103104105113153203603 ... SonSon
Arama sonucu : 7985 madde; 817 - 824 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

1.  Alıntı Originally Posted by martind Yazıyı Oku
    Benim pazarcı esnaf tanıdıgım yok. Zaten olmasın da. Ama Zagor Tenay hocam tanıdıgı varmış, belki o tanıdıgının araba markasını söylebilir.
    Hafta içi için, kamyonet,

pazar günü için merso'su var. renç rover binmiyor.

Arsa aldı, 5 katlı bina dikti.

renç yok ama.
    Hayat devam ediyor.

2.  Alıntı Originally Posted by martind Yazıyı Oku
    Köylü ciftciliği iş olarak görmüyor ki..15 tl patlıcan, 19 tl sivri biber...Şuan aklı olan ciftci zengin olur. Onlar şehirlere özeniyorlar.

Hal fiyatlarına baktım istanbul halinde 12 tl patlıcan. Ciftci gelse 1 ton patlıcanı 10 tlden satar. 10 bin tl para yapar. İyi para. 100 ton üretse, 1 trilyon para. Süper para bence.
    Aynı muhabbeti bugun yaptık. Benim memlekette tarlalar boşmuş haber aldım. Köyden giden millet sabit maas peşinde. Tembeliz..ancakkk.. Ciftcilikten kar var mi? Fizibilite gerekiyor. gecen sene zeytinyağı litresi (taris sizma) 35e vurdu. Istahim açıldı.. bir agactan kac kilo zeytin, kac kilodan zeytinyağı cikartilir, sabit maliyet, bekleme süresi vs vs.. tarla, ilaç, işçilik fiyatlarina bile derinden girmeden elde kalan paranın beni tatmin etmeyecegine karar verdim. Zeytinin has yagi yerinde 15tl/lt idi ogrendim... tarım politikası arızalı.. bu arada senelerdir pazara gitmem. marketten seçerek ihtiyacim kadar, gerekirse taneyle alırım.. önde 2 güzel meyve, arkada çürük çarık..esnafta ahlak yok. Bu sadece pazar icin değil genel..ben artik kimseye arkami dönmüyorum, sağlama alıyorum.

3.  Alıntı Originally Posted by alenichev Yazıyı Oku
    Memosa gider yeriz tantunimizi o vakit unuturuz butun cirkinlikleri, sogugu ve donmanin vermis oldugu o hazin izdirabi.

SM-C5010 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Göksel tantuni vardi. Köhne bir yerde, eski merkezde. Biftek tantuni super.. cezerye yerseniz belki içten yanma yapabilir

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    34,982
     Alıntı Originally Posted by EREGLTUPRS Yazıyı Oku
    Bu devirde hele ki yılbaşı, sömestr tatili ve bayramlarda yurtiçi-yurtdışı tatili yapabilenlere helal olsun...İyi para kazanıyorlar demekki...Zaten çok pahalı olan fiyatlar bu dönemlerde çok daha pahalı oluyorlar...Bir de kalabalığı ve eziyeti cabası...

Ben hiçbir zaman tercih etmiyorum bu dönemleri özellikle...Bu özel dönemlerde İstanbulda zaman geçirmek daha iyi bence ama hakkını vererek...Şehri gezerek heryerini...
    Cocuklar kucuk ve yanimda iken ben de mecburen tum tatilleri onlarin okul programlarina gore ayarlamak zorunda kaliyordum ve sunu goruyordum ki "cakal esnaf" lokantaci olsun otelci olsun veya tatil yorelerindeki digerleri olsun gunu gunune okullarin tatil programina, osym sinav takivimine v.s gore fiyat ayarlamasi yapiyorlardi.
    Hem yer bulmakta sikinti cekiyordum, hem odedigim paranin karsiliginda baska donemlere gore cok daha dusuk hizmet alabiliyordum.
    Artik o donemler bitti.
    Istedigim fiyatlari alabiliyorum.
    Gecen sene ilk defa okullar acikken sezonda 300 TL olan apart odada Palamutbuku'nde gunde 120 TL ye hem de sakin sessiz guzel bir 10 gun, dahasi elimi kolumu sallayip rezarvasyonsuz giderek istedigim odada, tatilimi yaptim.
    Su anda 5 gun icin 1581 TL odedigim Orucoglu otelde fiyatlar somestre nedeni ile x2 olmus vaziyette..
    Okullar bir kapansin indirirler yine fiyatlari..
    Ben bu esnafa bazilari kizsa da "cakal" (oportunist anlaminda) demeyeyim de kime diyeyim?
    Syg,
    Son düzenleme : Dudu; 27-01-2019 saat: 11:57.
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

5. Banka Mevduat Konusu Olmuş Pazar Fiyat Konusu
    @Guneysu Pazar İçin Ayrı Başlık Açılması Daha İyi Olur

6.  Alıntı Originally Posted by alenichev Yazıyı Oku
    Erdogan bugunlerde yine yeniden konusmaya basladi. Dolar da hareket yakindir. Bir de su mb ye catti mi tamamdir.

SM-C5010 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    18 ocak haftasında yerleşikler boşuna 2 milyar dolar almadı. Geçen hafta kim bilir ne kadar aldı. Sizin gördüğünüz riskleri onlar da görüyorlar. Fazla beklemeden yerleşikler kazansa bari.

Yazılarım yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir
    Yazılarım kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir...

7. Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

Berber yılbaşından sonra %20 zam yaptı bu arada enflasyon yok geçen seneye göre %50 oldu

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Berbere ne veriyorsunuz?kesme+yikama

Sayfa 103/999 İlkİlk ... 35393101102103104105113153203603 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •