Sayfa 897/999 İlkİlk ... 397797847887895896897898899907947997 ... SonSon
Arama sonucu : 7985 madde; 7,169 - 7,176 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

1. Omega amca, gördüğüm 3.kez dolar fiyatlaman tuttu benim gördüğüm. Ama hiç dolara oynamıyorsun, dibi mi bekliyorsun abi

MI MAX cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Alıntı Originally Posted by Sercanhan Yazıyı Oku
    YABANCILARIN tl açık pozisyonlarını kapatmak için bugün borsada en likit hisseler olan banka hisseleri ile, devlet iç borçlanma senetlerinde satış baskısı artabilir.. BU da dolaylı bir faiz artışı demektir.. Seçimden sonra şu an brüt 20,5 olan faizlerin rahatlıkla 25 üstünde kalıcı olacağını düşünüyorum.. Sebebi açıklanan verilerden artık döviz rezervlerinin kuruduğu görülüyor.. Eğer faizlerin çok hızlı yükselmesine müsade edilmezse dolarda parabolik Bi yükseliş bu parametrelere göre kaçınılmaz bana göre
    Tamamen ayni fikirdeyim ve bddk seve seve o 20.50 baskısını kaldiracak, bunada faizler artti drgil yerine geldi deriz anca

Yazdıklarımın hiçbiri yatırım tavsiyesi değildir.

Xiaomi Mi MIX 3 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3. faizde de ''dengelenme'' istiyoruz damat yoksa dolar ''dengeleniyor''

4.  Alıntı Originally Posted by mertkucukuncu Yazıyı Oku
    Tamamen ayni fikirdeyim ve bddk seve seve o 20.50 baskısını kaldiracak, bunada faizler artti drgil yerine geldi deriz anca

Seninle bir konuda aynı fikirde olduğuma sevindim.. Dolar konusunda ise swap mekanizmasından dolayı şu an londra da tl bulunamayabilir.. Lakin yabancının borsada 33 milyar, devlet borçlanma senetlerinde 15 milyar parası var.. Şu an merkez bankası elini çok açık belli etti ve yabancıda kasanın tam tıkır olduğunu gördü.. İşimiz hiç kolay değil..
    ADEL/TTRAK/ÇİMSA/TOFAŞ/AKSA/BRSAN/PETUN/INDES. /BRİSA/ARÇELİK/EREĞLİ/TÜPRAŞ/FORD OTOSAN/SODA

5. O USD de 5.47 ye indireni keserler...TCMB bile olsa...Balinalar affetmez...

Alıntı Originally Posted by Sercanhan Yazıyı Oku
    Seninle bir konuda aynı fikirde olduğuma sevindim.. Dolar konusunda ise swap mekanizmasından dolayı şu an londra da tl bulunamayabilir.. Lakin yabancının borsada 33 milyar, devlet borçlanma senetlerinde 15 milyar parası var.. Şu an merkez bankası elini çok açık belli etti ve yabancıda kasanın tam tıkır olduğunu gördü.. İşimiz hiç kolay değil..
    Yabancida mevcut faizlerden oturu bile tlsini turkiyeden cekmek istemiyor, ek tl almak zorundalar

7.  Alıntı Originally Posted by El_Rey Yazıyı Oku
    vergi rehberine göre stopaj yok, alım satım kazancı ne olursa olsun beyan ediliyor, kur farkı beyan edilmiyor.
    faiz geliri 34 bin altındaysa beyan edilmiyor. daha önce yazdığım gibi kira geliriniz de varsa 34 bin limit için ikisinin toplamına bakılıyor.
    Sn El_Rey, vergi hesaplaması konusunu iyice araştırmanızı öneririm. İtfa tarihi beklenmeden yapılan satışlardan elde edilen kazançlar, satış gününün merkez bankası kuruna göre hesaplanır, yani bu tip durumlarda kur farkından kaynaklanan kazanç olursa onun da vergisini ödemeniz gerekebilir.

8.  Alıntı Originally Posted by 40YILLIKSANAYICI Yazıyı Oku
    Sn El_Rey, vergi hesaplaması konusunu iyice araştırmanızı öneririm. İtfa tarihi beklenmeden yapılan satışlardan elde edilen kazançlar, satış gününün merkez bankası kuruna göre hesaplanır, yani bu tip durumlarda kur farkından kaynaklanan kazanç olursa onun da vergisini ödemeniz gerekebilir.
    evet kur yükselince alım satım kazancı da yüksek görüneceğinden vergi artabilir.
    Diğer menkul sermaye iradları nedeniyle direkt %30 dilimine girdiğim için bana uygun olmadı, vergilendirmesi ile ilgili çok detaylı araştırmadım. teşekkürler.

Sayfa 897/999 İlkİlk ... 397797847887895896897898899907947997 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •