Sayfa 948/999 İlkİlk ... 448848898938946947948949950958998 ... SonSon
Arama sonucu : 7985 madde; 7,577 - 7,584 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

Alıntı Originally Posted by admustafa Yazıyı Oku
    Döviz al-sat yapmak İstiyorsanız şu an USDTRF kodlu fon alıp satabilirsiniz. Hisse komisyonu ve %10 Stopaj ödersiniz. USD'ye endeksli ve fiyat hareketleri yansiyor genelde. Yüklü alımlarda sıkıntı olabilir kademelere dikkat etmek gerekiyor.

http://www.dolartr.com
    %10 stopaj yok.nerden biliyorsunuz %10 stopaj odendiğini.ben aldım cunku...

2.  Alıntı Originally Posted by blue70 Yazıyı Oku
    %10 stopaj yok.nerden biliyorsunuz %10 stopaj odendiğini.ben aldım cunku...
    Yatırım fonlarında eğer fon %80 oranında yerli hisse senedi içermiyorsa alım satım kazancından %10 stopaj ödersiniz. Stopaj izleme ve vergi durumu menüsü varsa oradan görebilirsiniz kesintiyi.

3.  Alıntı Originally Posted by Turnike Yazıyı Oku
    CDS dün 459'dan kapatmış. Swap faizleri artırılırken CDS'lerin bu kadar yükseleceği öngörülemedi dedi bir ekonomist.
    Öngörememeleri mümkün değil, zira TL'ye sıkışan yabancı tahvil ve borsa'da yeterli satışı yapamayınca elinde satabileceği tek likit kanal CDS kalıyor. Tahvil ve Borsa likiditesi yetmez ise CDS satacaklarını biliyorlardı. CDS'i kendi ihtiyaçlarından dolayı satmaları da döviz-CDS bağıntısını bozuyor olabilir.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

Alıntı Originally Posted by admustafa Yazıyı Oku
    Yatırım fonlarında eğer fon %80 oranında yerli hisse senedi içermiyorsa alım satım kazancından %10 stopaj ödersiniz. Stopaj izleme ve vergi durumu menüsü varsa oradan görebilirsiniz kesintiyi.
    ok tesekkurler.altın fonundada %10 stopaj vardır oyleyse...

5. ICBC bile 11 kuruş makas koymuş. Eski makası 1-2 kuruş idi.
    Vakıf ziraat 6-7 kuruş.

6.  Alıntı Originally Posted by blue70 Yazıyı Oku
    ok tesekkurler.altın fonundada %10 stopaj vardır oyleyse...
    Evet altın fonunda da var %10 Stopaj. Diğer dövize ve altına fonlarına göre avantajı bu fonları fiyatı görerek alabilyorsunuz isterseniz fiyat emiri vererek alım-satım yapabiliyorsunuz gün içi alım satım yapabilirsiniz. Diğer fonlarda gün sonunda oluşacak fiyattan yani fiyatı bilmeden alırsınız.

7.  Alıntı Originally Posted by Purplee Yazıyı Oku
    ICBC bile 11 kuruş makas koymuş. Eski makası 1-2 kuruş idi.
    Vakıf ziraat 6-7 kuruş.
    ICBC b.kunu çıkardı son zamanlarda ne faizi ne kur makasları cazip değil.

yanlış üzerine yanlış yapılan ekonomik hamleler hata üzerine hata oluşturmak da ve bizler için bu dönem de mevduatları kısa bağlamak da fayda var gibi düşünmeye başladım çünkü faiz öyle böyle değil mutlak yükseliş seyredecek...diye sesli düşünüyorum (ytd-std)

Sayfa 948/999 İlkİlk ... 448848898938946947948949950958998 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •