Sayfa 721/999 İlkİlk ... 221621671711719720721722723731771821 ... SonSon
Arama sonucu : 7985 madde; 5,761 - 5,768 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

1.  Alıntı Originally Posted by ressam Yazıyı Oku
    Ölü faiz işinden sıkıldım. Bir sorunu paylaşarak, daha önce tecrübe eden varsa görüşünü öğrenmek isterim.

120 bağımsız bölümden oluşan tek blok binada merkezi ısı sistemi olup, kalorimetre üzerinden tüketim okunarak maliyet çıkarılıyor. 3 yıldır bu şekilde giderken bir kişi çıkmış '' efendim ben 300 tl. öderken , 100 - 125 tl. ödeyenler var. 15 derece kuralını çiğniyorlar, dairelerindeki vanaları kapatıyorlar ki düşük para ödüyorlar. Bir metrekare alanın 15 derece ısıtılması için gereken kaloriyi bularak daire metrekaresi ile çarpınız ve asgari ödemesi bu olsun '' dedi. Hiçbir yönetici bu işin altından kalkamaz. Ara daire var, köşe, çatı, zemin var.güney cephe var. Hiç vana açmasa bile daire 17 derece olan yer var. Adam tutturmuş hesaplama yöntemini değiştirmezseniz mahkemeye gideceğim diye.

Bu işin bir emsali var mı ?
    https://www.ombudsman.gov.tr/content...1_2013-289.pdf sizinkine benzeyen bir emsal bir inceleyin

2.  Alıntı Originally Posted by ressam Yazıyı Oku
    Ölü faiz işinden sıkıldım. Bir sorunu paylaşarak, daha önce tecrübe eden varsa görüşünü öğrenmek isterim.

120 bağımsız bölümden oluşan tek blok binada merkezi ısı sistemi olup, kalorimetre üzerinden tüketim okunarak maliyet çıkarılıyor. 3 yıldır bu şekilde giderken bir kişi çıkmış '' efendim ben 300 tl. öderken , 100 - 125 tl. ödeyenler var. 15 derece kuralını çiğniyorlar, dairelerindeki vanaları kapatıyorlar ki düşük para ödüyorlar. Bir metrekare alanın 15 derece ısıtılması için gereken kaloriyi bularak daire metrekaresi ile çarpınız ve asgari ödemesi bu olsun '' dedi. Hiçbir yönetici bu işin altından kalkamaz. Ara daire var, köşe, çatı, zemin var.güney cephe var. Hiç vana açmasa bile daire 17 derece olan yer var. Adam tutturmuş hesaplama yöntemini değiştirmezseniz mahkemeye gideceğim diye.

Bu işin bir emsali var mı ?
    Sayın ressam .
    Binaya gelen toplam fatura'nin %30 unu eşit şekilde dairelere pay ediceksiniz kalan %70 lik kısmı ise kalorimetre lerden okuduğunuz toplam rakama bölerek bir birim fiyat çıkaracak her dairenin tüketimi ile carpip faturaları olusturacaksiniz. Bu şekilde hiç yakmasa bile her daire toplam tüketim %30 una ortak olacak.Kat mulkiyet kanunu na göre bu şekilde hesaplama yapilmasi gerekiyor diye biliyorum.

Lenovo A6020a46 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3.  Alıntı Originally Posted by karamizah Yazıyı Oku
    ALE de gözümden düştü. Şu aralar en iyi nzor
    Ödemesinde görürüm nzoru
    ADEL/TTRAK/ÇİMSA/TOFAŞ/AKSA/BRSAN/PETUN/INDES. /BRİSA/ARÇELİK/EREĞLİ/TÜPRAŞ/FORD OTOSAN/SODA

4. 15 derece kuralı mevcut hiç petek açmasanızda bunu ödemek zorundasınız bildiğin kadarıyla
    Yukarıda bahsi geçen kalorimetre sistemine ilişkin yasal mevzuata 16, 17,19.
    paragraflarda yer verilmiş olup, ilgili mevzuat düzenlemelerinde merkezi ısıtma sistemine
    sahip binalarda ısı ölçüm ekipmanlarının (Isı ölçer, Kalorimetre) kullanılacağı belirtilerek,
    ısıtılan mahallerin iç ortam sıcaklığı 15°C'nin altına düşmeyecek şekilde tedbir alınması
    gerektiği hükme bağlamıştır. 18. paragrafta belirtilen Yönetmelik hükümlerine göre de
    yapılması gereken iş ve işlemlerin, bina sahibi veya yöneticisi, bina yönetim kurulu, enerji
    yöneticisi ile işletmecisi tarafından yerine getirilmesi ve 02.05.2012 tarihi itibari ile
    merkezi sistemle ısıtılan ve birden fazla bağımsız bölüme sahip tüm binaların kanun ve
    yönetmelik hükümlerine tabi olması, daha özel bir ifade ile ısı ölçüm ekipmanlarının (Isı ölçer,
    Kalorimetre) binalarda kullanılması zorunlu haline getirilmiştir.

5.  Alıntı Originally Posted by gk1986 Yazıyı Oku
    Eurobond'u internetten almanızı önermem. Müşteri temsilciniz düzgün biriyse ve yüklü miktarda alacaksanız özel fiyat alabilirsiniz.
    Teşekkür ederim, konu hakkında hiç bilgi sahibi değilim. Önce biraz eurobond’un ne olduğunu öğrenmem lazım

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

6. Merhaba arkidişler,
    Taptaze aldığım sıcacık düz vadeli mevduat oranını sizlerle paylaşmak isterim:
    İşbankamızdan alınmıştır oranımız.
    Vade: 32 gün
    Tutar: 500bin üzeri
    Nitelik: temdit
    Oran: %20
    Herkese selamlar

Alıntı Originally Posted by Crunch Yazıyı Oku
    Merhaba arkidişler,
    Taptaze aldığım sıcacık düz vadeli mevduat oranını sizlerle paylaşmak isterim:
    İşbankamızdan alınmıştır oranımız.
    Vade: 32 gün
    Tutar: 500bin üzeri
    Nitelik: temdit
    Oran: %20
    Herkese selamlar
    Bu yine zinnurun hesabı galuba ama tam tersi davranıyor

Yazdıklarımın hiçbiri yatırım tavsiyesi değildir.

Xiaomi Mi MIX 3 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

8.  Alıntı Originally Posted by supremegod Yazıyı Oku
    Teşekkür ederim, konu hakkında hiç bilgi sahibi değilim. Önce biraz eurobond’un ne olduğunu öğrenmem lazım

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    http://www.hisse.net/topluluk/showthread.php?t=1161
    Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

Sayfa 721/999 İlkİlk ... 221621671711719720721722723731771821 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •