Sayfa 198/436 İlkİlk ... 98148188196197198199200208248298 ... SonSon
Arama sonucu : 3488 madde; 1,577 - 1,584 arası.

Konu: TRCAS - Turcas Petrol

1.  Alıntı Originally Posted by wasaban Yazıyı Oku
    Evet tam olarak net değil.
    Mantıken imtiyaz devam ettiği sürece ödemenin yapılması gerekir diye düşünüyorum ama sözleşme çok yüzeysel. Sanırım bunların yaptığı sözleşmede bunlar açıktır. KAP a sözleşmenin tamamını koymayıp özetini bildirmişlerdir diye temenni ediyorum.

2. Shell kısaca 2 sene daha bekle kardeşim. 3. kişilere satışı matışı karıştırma şimdi. Al sana 8m usd imtiyazlı temettü, otur yerine demiş gibi

3.  Alıntı Originally Posted by wasaban Yazıyı Oku
    Shell kısaca 2 sene daha bekle kardeşim. 3. kişilere satışı matışı karıştırma şimdi. Al sana 8m usd imtiyazlı temettü, otur yerine demiş gibi
    İşte "al sana imtiyazlı temettü" sözü satış olana kadar her yıl için geçerli mi onu çözmek lazim.

4.  Alıntı Originally Posted by zonn Yazıyı Oku
    İşte "al sana imtiyazlı temettü" sözü satış olana kadar her yıl için geçerli mi onu çözmek lazim.
    Öyle tahmin ediyorum. Haa 8 olmaz 10 olur , orasına taraflar karar verir.

5.  Alıntı Originally Posted by zonn Yazıyı Oku
    İntifa senedi deyip geçmeyin, yıllık 45 trilyon yapıyor. Sadece bu meblağ fk yı 10 yapar. Üstelik ödemeye devam etmesi bu işin ilanihaye satışla sonuçlanacağının ciddi bir emaresi olur.
    Şirketin yıllık kredi geri ödemelerini unutmayın. Yıllık kabaca 20m usd. Bunun 4m usd lik kısmı jeotermal , kalan 16m usd lik kısmı ise doğalgaz çevrim için.

6. Sözleşmeyi yanlış anlamadım...2 yıllık sürenin sonu açık kalem edilmemiş...
    Süre doldu imtiyazlı senetler için...

Şimdi ne olacak...imtiyazlı senet verilmezse turcas neden başka bir kuruma satamasın payını??

Shellin trcasa imtiyaz verme sebebi nedir??

2 yıl boyunca diyor sözleşmede....

Yani 2 yıl sonra shell bu paylara teklif verebilir demek..
    2 yıl içinde başka bir şahsa ya da tüzele pay satmasını engellemiyor mu bu sözleşme??
    Engelliyor..
    Şimdi shell teklif vermez ise imtiyaz da vermez ise
    Trcas payını başka birine satabilir...

Açık olmayan durum şu

Bu sürenin bitiminde diyor
    Ve istediği zaman diyor
    Burada bir paradoks var..

SM-N910C cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Ateşteki ağaç menem, dönüp duran şu taş menem,
    Bak şu ateş yalımına, ben bu yanana sığmazam...

7. Arkadaşlar, bu soruların cevabanı anca yatırımcı ilişkileri verebilir. Pztesi ivedilikle sormakta fayda var.

8.  Alıntı Originally Posted by wasaban Yazıyı Oku
    Arkadaşlar, bu soruların cevabanı anca yatırımcı ilişkileri verebilir. Pztesi ivedilikle sormakta fayda var.
    Görev dağılımı yapalım. Sen soruları buraya topluca yaz, ben yarın sorayım ve cevapları buraya yazayım.

Sayfa 198/436 İlkİlk ... 98148188196197198199200208248298 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •