Special Days Image
Sayfa 161/339 İlkİlk ... 61111151159160161162163171211261 ... SonSon
Arama sonucu : 2711 madde; 1,281 - 1,288 arası.

Konu: TUCLK - Tuğçelik Aluminyum Metal Mamulleri

1. Yeni fabrika ile alakalı bilgi sahibi olan varmı ?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

2. Yeni makineler almışlar,ama yeni fabrikaya mı,bilemedim.

Alıntı Originally Posted by balıkçı Yazıyı Oku
    Yeni makineler almışlar,ama yeni fabrikaya mı,bilemedim.
    Evet dün bugün yükledik bakalım.
    1-2 Yıl önce bir arkadaş sormuş incelemiştim, ucuz görünüyor ama borçluluk oranı yüksek olduğu için galiba ucuz işlem görüyor diye yorumlamıştım.
    Tesaadüfen ekranıma düşünce bu niye yükselmemiş, dağda kırda bayırda hisse kalmadı uçurdular, bunun günahı ne ki dedim.

Hızlıca EREGL ERBOS ISDMR ile kıyaslama yapıp karar verdim. Borçluluk oranını gözardı edersem ucuz kalmış göründü.
    Forumu da ıssız görünce alayım bari dedim.

Şu fabrika yeni makina işini bir araştıralım bakalım, Potansiyel ne kadarmış.

4. Tuğçelik Alüminyum'un Vergi Dairesine Sunulan 2020 Yılı 12 Aylık karı 6.286.663 TL

5. Şirketimizin Ana Hissedarı Nersan Endüstri Yatırımları Anonim Şirketi'nin
    yönetim kurulunca alınan karar doğrultusunda Sahibi bulunduğu 11.300.000 adet A
    grubu hisse senedi; TTK'nın 342.ve 343. Maddesi gereğince 4. Asliye Ticaret Mahkemesinin
    onayladığı 11 TL birim fiyattan Toplam 124.300.000 TL bedel ile ayni sermaye
    olarak Nersan Endüstri Yatırımları Anonim Şirketi'ne konulmuştur.

6. 342 ve 343'üncü madde düzenlemeleri uyarınca, AYNİ SERMAYENİN sermaye olarak konulması durumunda şirket merkezinin bulunacağı yerdeki asliye ticaret mahkemesince atanan BİLİRKİŞİLERCE DEĞER BİÇİLECEKTİR. YMM ya da SMMM raporu yeterli olmayacaktır.

343'üncü maddeye göre, konulan ayni sermaye ile kuruluş sırasında devralınacak işletmelere ve ayınlara, şirket merkezinin bulunacağı yerdeki asliye ticaret mahkemesince atanan bilirkişilerce değer biçilir. Değerleme raporunda, uygulanan değerleme yönteminin somut olayın özellikleri bakımından herkes için en adil ve uygun seçim olduğu; sermaye olarak konulan alacakların gerçekliğinin, geçerliğinin ve 342'nci maddeye uygunluğunun belirlendiği, tahsil edilebilirlikleri ile tam değerleri; ayni olarak konulan her varlık karşılığında tahsis edilmesi gereken pay miktarı ile Türk Lirası karşılığı, tatmin edici gerekçelerle ve hesap verme ilkesinin icaplarına göre açıklanır. Bu rapora kurucular ve menfaat sahipleri itiraz edebilir. Mahkemenin onayladığı bilirkişi kararı kesindir.

343'üncü madde anonim şirketlere ilişkin bir düzenlemedir. Ancak, TTK'nın 578'inci maddesine göre, ayni sermaye, ayınların veya işletmelerin devralınması ve özel menfaatler hakkında anonim şirketlere ilişkin hükümler limited şirketler hakkında da uygulanacaktır. Dolayısıyla, limited şirkete konulacak ayni sermaye için de bilirkişi raporu zorunluluğu bulunmaktadır.

7. Peki ayrılma hakkı doğmaz mı? Önemli nitelikte bir işleme benziyor.
     Alıntı Originally Posted by nttur1 Yazıyı Oku
    342 ve 343'üncü madde düzenlemeleri uyarınca, AYNİ SERMAYENİN sermaye olarak konulması durumunda şirket merkezinin bulunacağı yerdeki asliye ticaret mahkemesince atanan BİLİRKİŞİLERCE DEĞER BİÇİLECEKTİR. YMM ya da SMMM raporu yeterli olmayacaktır.

343'üncü maddeye göre, konulan ayni sermaye ile kuruluş sırasında devralınacak işletmelere ve ayınlara, şirket merkezinin bulunacağı yerdeki asliye ticaret mahkemesince atanan bilirkişilerce değer biçilir. Değerleme raporunda, uygulanan değerleme yönteminin somut olayın özellikleri bakımından herkes için en adil ve uygun seçim olduğu; sermaye olarak konulan alacakların gerçekliğinin, geçerliğinin ve 342'nci maddeye uygunluğunun belirlendiği, tahsil edilebilirlikleri ile tam değerleri; ayni olarak konulan her varlık karşılığında tahsis edilmesi gereken pay miktarı ile Türk Lirası karşılığı, tatmin edici gerekçelerle ve hesap verme ilkesinin icaplarına göre açıklanır. Bu rapora kurucular ve menfaat sahipleri itiraz edebilir. Mahkemenin onayladığı bilirkişi kararı kesindir.

343'üncü madde anonim şirketlere ilişkin bir düzenlemedir. Ancak, TTK'nın 578'inci maddesine göre, ayni sermaye, ayınların veya işletmelerin devralınması ve özel menfaatler hakkında anonim şirketlere ilişkin hükümler limited şirketler hakkında da uygulanacaktır. Dolayısıyla, limited şirkete konulacak ayni sermaye için de bilirkişi raporu zorunluluğu bulunmaktadır.
    Redmi Note 7 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri “Yatırım Danışmanlığı” kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, Aracı Kurumlar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır.Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

8. Kendimce şöyle bir yorumum var; Bu A grubu hisseler araştırdığım kadarı ile aynı Sermaye olarak kullanıldığından artık 2 sene boyunca satılamayacak. Zaten paraları olsa idi bu hisseleri ayni sermaye olarak kullanmazlardı. Sonuç olarak hem bedelli baskısı hem de hisse satış baskısı olmayacağından eğer tahtada hakim güç patrondan bir başkası ise eli çok rahatlayacaktır.
    Dediğim gibi bunlar benim şahsi düşüncelerim, kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Redmi Note 7 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri “Yatırım Danışmanlığı” kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, Aracı Kurumlar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır.Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Sayfa 161/339 İlkİlk ... 61111151159160161162163171211261 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •