Sayfa 163/339 İlkİlk ... 63113153161162163164165173213263 ... SonSon
Arama sonucu : 2711 madde; 1,297 - 1,304 arası.

Konu: TUCLK - Tuğçelik Aluminyum Metal Mamulleri

1. TUCLK Sana yatırım yaptım umarım beraber büyürüz.Zira ben küçük yatırımcıyım.Herkese hayırlı işler bol kazançlar.Yatırım tavsiyesi asla değildir.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

2.  Alıntı Originally Posted by bymus Yazıyı Oku
    TUCLK Sana yatırım yaptım umarım beraber büyürüz.Zira ben küçük yatırımcıyım.Herkese hayırlı işler bol kazançlar.Yatırım tavsiyesi asla değildir.

İlk günden %2,5 eksi yazdı.

Alıntı Originally Posted by bymus Yazıyı Oku
    İlk günden %2,5 eksi yazdı.

Bugün de ben TUCLK aldım, hayırlısı inşallah.

Vergi dairesine yakın rakamlar konsolidede de gelirse süper olur. Genelde metal sektöründen gitmeyen kalmadı neredeyse.

4.  Alıntı Originally Posted by playmaker Yazıyı Oku
    Bugün de ben TUCLK aldım, hayırlısı inşallah.

Vergi dairesine yakın rakamlar konsolidede de gelirse süper olur. Genelde metal sektöründen gitmeyen kalmadı neredeyse.
    Karlılık önemli ama sürdürülebilir olması daha önemli ki sürdürülebilir gözüküyor.Borsa işte psikolojik savaş

Alıntı Originally Posted by bymus Yazıyı Oku
    Karlılık önemli ama sürdürülebilir olması daha önemli ki sürdürülebilir gözüküyor.Borsa işte psikolojik savaş

Ben hisse alırken bir de şu soruları sorarım?
    İhracat yapıyor mu? şirket satışları artıyor mu?
    VE BUNLARA BAĞLI OLARAK TESİS,MAKİNE CİHAZ YATIRIMI YAPIYOR MU?

2020 OCAK Tesis Makine Cihaz 44.696.939 TL
    2021 OCAK Tesis Makine Cihaz 66..815.862 TL

İşte bu şirketin ileriye dönük tutulabileceğini gösteren göstergelerden biridir.

Şirketin handikapı ise borçlarının yüksekliğidir.
    140 milyona yakın finansal borç rahat çevrilebilmesi için faaliyet karı daha da artmalı.

Geçen yıl 50 milyon civarı favök var. 45 milyon finansal gider var.

Ya favök senelik 80-100 milyonlara çıkmalı, ya da acil bedelli sermaye artırımı yapılmalı.

6.  Alıntı Originally Posted by playmaker Yazıyı Oku

İşte bu şirketin ileriye dönük tutulabileceğini gösteren göstergelerden biridir.

140 milyona yakın finansal borç rahat çevrilebilmesi için faaliyet karı daha da artmalı.

Ya favök senelik 80-100 milyonlara çıkmalı, ya da acil bedelli sermaye artırımı yapılmalı.
    2020 yılı FAVÖK 32 milyon. Net borç ise 122 milyon lira. Borçlarda geçen sene bir azalma yaşadı. Yatırım yaptığı için borçların bir miktar yüksek olması normal. Bedelli sermaye artırımı yaparsa rahatlar.

Kimse yazmadı ama vergi dairesine gönderdiği gelir tablosunda ilk çeyrekte 9 milyon kar vardı.

7.  Alıntı Originally Posted by playmaker Yazıyı Oku

Hammadde tedariği sanayi şirketlerinde tüm hikayeyi belirler oldu.Makine teçhizatın da önüne geçti son emtia fiyat artışlarından sonra.Şirketler paradan para kazanmayı da öğrenmek ve aktif oyuncu olmak zorundalar.Şirketlerde bakılacak çok kriter var artık

Alıntı Originally Posted by yarımada Yazıyı Oku
    2020 yılı FAVÖK 32 milyon. Net borç ise 122 milyon lira. Borçlarda geçen sene bir azalma yaşadı. Yatırım yaptığı için borçların bir miktar yüksek olması normal. Bedelli sermaye artırımı yaparsa rahatlar.

Kimse yazmadı ama vergi dairesine gönderdiği gelir tablosunda ilk çeyrekte 9 milyon kar vardı.
    Ben de vergi dairesindeki rakamlara bakarak geldim işin doğrusu. Zaten belli bir uzaklıktan takip ediyordum
    Geçen yıl ki vergi dairesi konsolide farkına da baktım. Yanlış hatırlamıyorsam konsolide vergi dairesinin yüzde 20 üzerinde idi.
    Sanırım bir gemisi olan deniz nakliye şirketi de var. Fark buradan geliyor demek ki.

Sayfa 163/339 İlkİlk ... 63113153161162163164165173213263 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •