Sayfa 166/339 İlkİlk ... 66116156164165166167168176216266 ... SonSon
Arama sonucu : 2711 madde; 1,321 - 1,328 arası.

Konu: TUCLK - Tuğçelik Aluminyum Metal Mamulleri

Şirket, büyüme, yatırım, ciro artışı, ihracat oranı %57, Sürekli yurt dışı yeni iş bağlantıları yapması.

Bunlar hepsi uzun vade yatırım için pozitif göstergeler.

Risk ne peki; bana göre yeni yatırım yapıyor olması halka açıklık oranı yüzde 62 olması bedelli sermaye artırım yapma ihtimalini doğuruyor.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    istanbul-amasya
    Gönderi
    3,005
    en büyük riski patronun iyi niyetli olmaması, geçmiş anıları
    Mal sahibi Mülk sahibi..hani bunun ilk sahibi .. mal da yalan mülk te yalan..var birazda sen oyalan..

Alıntı Originally Posted by ümit05 Yazıyı Oku
    en büyük riski patronun iyi niyetli olmaması, geçmiş anıları
    Kesinlikle katılıyorum ancak borsada bu tür patrona sahip şirket o kadar fazla ki. Bir tercih yapmak zorunda kalıyorsunuz.

TUCLK ile ilgili geleceğe dönük gelişmeler ve emareler çok olumlu. Yeni arsa alınması, yeni iş bağlantıları, ihracat ağırlıklı çalışması ...

Ancak yüksek halka açıklık oranı, yüksek borç oranı, yapılması gereken kapasite artırıcı yatırımlar bir riski beraberinde getiriyor.
    Acaba bedelli sermaye artırım kararı gelir mi demeden edemiyorum.
    Patron faktörünü ekleyince..

Diğer açıdan sermaye küçük hedefler büyük görünüyor. Neticede bedelli sermaye artırımı olumlu da etkileyebilir. Tabi sizin dediğiniz gibi dönüp dolaşıp patronun vicdanına kalıyor.
    Vicdan mı dediğinizi duyar gibi oldum bile...

4. Net Dönem Karı veya Zararı
    14.733.930

hadi goreyim seni kötü patron.

Alıntı Originally Posted by kıbrıscık Yazıyı Oku
    Net Dönem Karı veya Zararı
    14.733.930

hadi goreyim seni kötü patron.
    Kar önemli tabi ki.
    Ancak benim dikkatimi makine techizat 60 milyondan 86 milyona çıkmış.
    Geleceğe hazırlık

6. Tek başına kar rakamına odaklanmamak lazım. Bilançonun iyi yönleri de var kötü yönleri de.

Karın yaklaşık 5 milyonu ertelenmiş vergi gelirinden gelmiş. Alüminyum fiyatlarının artışından dolayı brüt karlılığı biraz daha yüksek beklerdim. %19.5 brüt karlılık son 2-3 çeyreğe göre düşük. Buna mukabil faaliyet giderlerini kontrol altında tutmuş.

Bunun dışında satış rakamı ve daha da önemlisi yabancı para pozisyonunu artıya geçirmesi pozitif yönler.

Hissenin mevcut fiyatının da piyasa fiyatlamasına göre gayet uygun olduğunu düşünüyorum. Şirketin yukarı doğru ivmesi de düşünüldüğünde güzel bir potansiyel var gibi.

Alıntı Originally Posted by yarımada Yazıyı Oku
    Tek başına kar rakamına odaklanmamak lazım. Bilançonun iyi yönleri de var kötü yönleri de.

Karın yaklaşık 5 milyonu ertelenmiş vergi gelirinden gelmiş. Alüminyum fiyatlarının artışından dolayı brüt karlılığı biraz daha yüksek beklerdim. %19.5 brüt karlılık son 2-3 çeyreğe göre düşük. Buna mukabil faaliyet giderlerini kontrol altında tutmuş.

Bunun dışında satış rakamı ve daha da önemlisi yabancı para pozisyonunu artıya geçirmesi pozitif yönler.

Hissenin mevcut fiyatının da piyasa fiyatlamasına göre gayet uygun olduğunu düşünüyorum. Şirketin yukarı doğru ivmesi de düşünüldüğünde güzel bir potansiyel var gibi.
    Ertelenmiş vergi geliri olmasa da 10 milyona yakın ilk çeyrek kar, yıl sonu 50 milyona ulaşabilir. Şirketin satışlardaki ivmeye bakarak söylüyorum.
    Ki yıl sonu 40 milyon bile açıklasa, 10 fk 13 TL olması gerekir.
    2022 den sonra devreye girecek ihracat anlaşmaları, yeni fabrikanın belki faaliyete geçmesi ile farklı rakamlar konuşuluyor olabilir.

8. Bugunku düşüşte aldik bir miktar ayagimiz ugurlu gelirde zirve tazeler umarim orta vade guzel seylere gebe gibi hayırlısı

Sayfa 166/339 İlkİlk ... 66116156164165166167168176216266 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •