Sayfa 181/339 İlkİlk ... 81131171179180181182183191231281 ... SonSon
Arama sonucu : 2711 madde; 1,441 - 1,448 arası.

Konu: TUCLK - Tuğçelik Aluminyum Metal Mamulleri

1.  Alıntı Originally Posted by lazy-max Yazıyı Oku
    Son 3 gündür yaptığım alımlarla aranıza katıldım. Yaptığı iş hoşuma gitti. Önümüzdeki yıllara yayılan siparişleri, yeni fabrikası, gemileri ve nispi düşük piyasa değeri ilk aklıma gelenler. Bence güzel şeyler olacak. Tabi ki yatırım tavsiyesi değildir...
    Müşterileri arasında vestel ve dünyanın ünlü firmalarıda varmış yüzde 70 ihracata çalışan bir şirket imiş vs vs,hayırlı olsun. ytd.

2.  Alıntı Originally Posted by lazy-max Yazıyı Oku
    Son 3 gündür yaptığım alımlarla aranıza katıldım. Yaptığı iş hoşuma gitti. Önümüzdeki yıllara yayılan siparişleri, yeni fabrikası, gemileri ve nispi düşük piyasa değeri ilk aklıma gelenler. Bence güzel şeyler olacak. Tabi ki yatırım tavsiyesi değildir...
    Aynen piyasa değeri 50 milyon usd civarındaki nice şirketler milyar dolarlar seviyesinden işlem görüyor,yani bunun 150 milyon usd olması demek 40 üzeri fiyatlar demekki bilanço iyi gelirse nereye taşırlar bakalım. ytd.

3.  Alıntı Originally Posted by tablet Yazıyı Oku
    Aynen piyasa değeri 50 milyon usd civarındaki nice şirketler milyar dolarlar seviyesinden işlem görüyor,yani bunun 150 milyon usd olması demek 40 üzeri fiyatlar demekki bilanço iyi gelirse nereye taşırlar bakalım. ytd.
    kızılcık şerbeti içirmeden para kazandırmıyorlar artık..

gün..

4. Sağlam duruyyor..

5.  Alıntı Originally Posted by sevenhill Yazıyı Oku
    kızılcık şerbeti içirmeden para kazandırmıyorlar artık..

gün..

Doğru kardeş,ama zamana uygun hareket ediyorlar bilançoya 1 aydan fazla var sanırım buralarda bir kulp çalışması yapıp sonra hareket edebilir,hayırlısı bakalım. ytd.

6. Alimünyum döküm ihracat rakamları eğer anlamlı bir fikir verecekse;

bu çeyrek yurt dışı ihracat rakamımız 60 milyon yurt içiyse 40 milyon gelmeli

hasılatımız yaklaşık 100 milyon BRÜT KARIMIZ ise 20 milyon gelmeli. (Bir onceki yazida 29 yazmisim yanlislikla onu 20 olarak duzeltiyorum)

tabii brüt kardan payimiza NET kar ne kadar düşer bilmiyorum? Şirketimiz 6 aylıkda 25-30 milyona yakın kar açıklarsa

piyasanın da ciddi anlamda dikkatini çeker.

evet borçlar biraz var ama dikkat ederseniz 2 çeyrektir net borç azalmakta.

Neticede şirketimiz henüz 350 milyon piyasa değerinde butik bir şirket.

borsadaki en dandik şirketler bile 500 milyon piyasa değerinde nerdeyse.. ki biz %55 ihracat çalışıyoruz.

daha Gebze deki fabrika açılacak ve beyaz eşya gebze de otomotiv sancaktepe de yapılacak.

Şİrket borçlarını azaltmak ve yatırım yapmak için bedelli sermaye arttırmını düşünebilir mi?

evet düşünür ama onu geçen sene bu furyaya ciddi talep varken de düşünebilirdi.
    Son düzenleme : HEG; 10-07-2021 saat: 17:37.

7.  Alıntı Originally Posted by HEG Yazıyı Oku
    Alimünyum döküm ihracat rakamları eğer anlamlı bir fikir verecekse;

bu çeyrek yurt dışı ihracat rakamımız 60 milyon yurt içiyse 40 milyon gelmeli

hasılatımız yaklaşık 100 milyon BRÜT KARIMIZ ise 29 milyon gelmeli.

tabii brüt kardan payimiza NET kar ne kadar düşer bilmiyorum? Şirketimiz 6 aylıkda 28-30 milyona yakın kar açıklarsa

piyasanın da ciddi anlamda dikkatimni çeker.

evet borçlar biraz var ama dikkat ederseniz 2 çeyrektir net borç azalmakta.

Neticede şirketimiz henüz 350 milyon piyasa değerinde butik bir şirket.

borsadaki en dandik şirketler bile 500 milyon piyasa değerinde nerdeyse.. ki biz %55 ihracat çalışıyoruz.

daha Gebze deki fabrika açılacak ve beyaz eşya gebze de otomotiv sancaktepe de yapılacak.

Şİrket borçlarını azaltmak ve yatırım yapmak için bedelli sermaye arttırmını düşünebilir mi?

evet düşünür ama onu geçen sene bu furyaya ciddi talep varken de düşünebilirdi.
    100 milyon hasılata 29 milyon lira brüt kar gelmesini mümkün görmüyorum. Hasılat 100 milyona yakın gelebilir brüt kar da 20 milyon civarında gelecektir. Net kar rakamını ilk çeyrekte karın yüksek gelmesine neden olan ertelenmiş vergi geliri olup olmadığı belirleyecektir. Zaten net kardan ziyade FAVÖK rakamı önemli olacaktır. Son iki çeyrek 13 milyon lira olan FAVÖK rakamı 15 milyon gibi bir rakam olursa çok olumlu karşılarım.

8. Pardon duzeltme yapayim orda hesapta sikinti olmus.

100 milyon hasilata 20 milyon brut kar bekliyorum. 29 degeri hatali olmus.

Alıntı Originally Posted by yarımada Yazıyı Oku
    100 milyon hasılata 29 milyon lira brüt kar gelmesini mümkün görmüyorum. Hasılat 100 milyona yakın gelebilir brüt kar da 20 milyon civarında gelecektir. Net kar rakamını ilk çeyrekte karın yüksek gelmesine neden olan ertelenmiş vergi geliri olup olmadığı belirleyecektir. Zaten net kardan ziyade FAVÖK rakamı önemli olacaktır. Son iki çeyrek 13 milyon lira olan FAVÖK rakamı 15 milyon gibi bir rakam olursa çok olumlu karşılarım.
    SM-M515F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 181/339 İlkİlk ... 81131171179180181182183191231281 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •