Sayfa 222/339 İlkİlk ... 122172212220221222223224232272322 ... SonSon
Arama sonucu : 2712 madde; 1,769 - 1,776 arası.

Konu: TUCLK - Tuğçelik Aluminyum Metal Mamulleri

1. Sayin Hocam forumda bir gram hatrim varsa surdan aldim burdan sattim yazmazsaniz sevinirim..

Burada sadece bizbize degiliz hem gruplar hem de hissesi olan herkes okuyor.
    Hisse sahipleri olumlu olumsuz etkilenebilir..Spek gruplarda uzerimize oymar ister istemez..

Gelin tuğçelik'in gelecegini konusalim ;)

Alıntı Originally Posted by playmaker Yazıyı Oku
    12.00 den attığım destek 12.74 den iade ettim kendilerine.
    Burada amacım trade etmekten çok tahtada oynayanların maliyetini yükselttirmek. Böylece geri getirmeleri kolay olmaz.
    Şimdi benim elim rahat, isterlerse 12 altına düşürüebilirler. Zevkle geri alırım
    SM-M515F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Alıntı Originally Posted by HEG Yazıyı Oku
    Sayin Hocam forumda bir gram hatrim varsa surdan aldim burdan sattim yazmazsaniz sevinirim..

Burada sadece bizbize degiliz hem gruplar hem de hissesi olan herkes okuyor.
    Hisse sahipleri olumlu olumsuz etkilenebilir..Spek gruplarda uzerimize oymar ister istemez..

Gelin tuğçelik'in gelecegini konusalim ;)

SM-M515F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Miktar yazmadım ama

Neyse aldım sattım da yazmam bundan sonra.

Farkında iseniz hep aynı kurumlar bir gün alıcı tarafında bir gün satıcı tarafında. Sürekli küçük yatırımcıyı makasa alıyorlar.
    Benim amacım en azından tekerlerine bir çokmak sokmaktı. Bunu bilmelerinde de sakınca görmüyordum.

Siz sakınca gördü iseniz bundan sonra aldım sattım da yazmam, sorun değil.

Tavan tavan aramıyorum.
    Zirveye doğru yavaş ama istikrarlı yükseliş olması tercihimdir.
    Zirveye yaklaşınca da yukarı doğru kopması olması.
    Fakat TUCLK gibi hisselerde istikrarlı hareketler beklemek de pek mantıklı değil.
    Bir gün önce en iyi alıcı olan ertesi gün en iyi satıcı oluyor.

Temel gelişmelere bağlı trend değişimlerinin senkronizasyonunu grafikte yakalamaya çalışırım. Teknik analizle ilgim bu kadardır. Bu konuda uzman da değilim. Bu nedenle yatırım tavsiyesi olarak almayınız.

5. Merhaba arkdaslar...
    Temel anlamda gordugum olumlu gelismelerden dolayi sirkete yatirim yapma karari aldim. Benim islem anlayisim hibrit bir UV,yani teknik analizle alinabilecek en iyi noktalari belirleyerek elimdeki nakit ile alabilecegim en yuksek lot sayisini almak...

Gunluk grafigine baktigimda tahtaci nerdeyse 5 ayda %100 yaptirmis kagida... ve goruntu bir OBO cizmeye baslamis gibi
    Tekrar yukselme yapacaksa, nisan-2020 ve mayis-2021'deki gibi HO'larin yakinsamalarini beklemek uygun olabilir diye dusunuyorum
    Yada kademeli alim ile maliyet dusurulebilir
    Ben tahtaci olsam 10.70-11.70 araligina kadar geri cekerdim...
    Sizlerin de dusuncesini ogrenmek isterim

Son düzenleme : bravoecho; 12-09-2021 saat: 11:43.

Alıntı Originally Posted by bravoecho Yazıyı Oku
    Merhaba arkdaslar...
    Temel anlamda gordugum olumlu gelismelerden dolayi sirkete yatirim yapma karari aldim. Benim islem anlayisim hibrit bir UV,yani teknik analizle alinabilecek en iyi noktalari belirleyerek elimdeki nakit ile alabilecegim en yuksek lot sayisini almak...

Gunluk grafigine baktigimda tahtaci nerdeyse 5 ayda %100 yaptirmis kagida... ve goruntu bir OBO cizmeye baslamis gibi
    Tekrar yukselme yapacaksa, nisan-2020 ve mayis-2021'deki gibi HO'larin yakinsamalarini beklemek uygun olabilir diye dusunuyorum
    Yada kademeli alim ile maliyet dusurulebilir
    Ben tahtaci olsam 10.70-11.70 araligina kadar geri cekerdim...
    Sizlerin de dusuncesini ogrenmek isterim

Düşünceleriniz kendi içinde mantıklı olabilir.
    Borsadaki şahsi deneyimlerim , kesinlikle olmaz dememeyi bana öğretti.

Ancak TUCLK yarın bir gün, yeni bir büyük bağlantı haberi haberi açıklarsa ortalamalar vs kim bakar. Bir hafta, bir ay, bir yıl sonra bilemem.

Söyledikleriniz, mevcut şartlarda bir değişme olmayacağı varsayımı ile mümkün olabilir. Dediğim gibi hayat da akıp gidiyor bu arada.

Size şu konuda katılırım. Eğer bir şirketi beğendiniz ve alım yapmak istiyorsanız ve tereddütleriniz varsa kademeli alım en iyi yoldur.
    Benim bu durumlarda hareket tarzım şöyle olurdu; Yatırım yapmayı düşündüğüm miktarın yarısını beklemeden hemen alırdım. Ondan sonra düştükçe kademeli alım yaparak maliyet düşürürdüm. Diyelim ki düşmedi olumlu gelişmelerle yukarı yönelirse, diğer kalanı ile de biraz yukardan alım yapardım. Böylece ortalama maliyetim yine aşağıda kalmış olurdu.

7. Cok haklisiniz,zaten bende 1/2-1/4-1/4 olacak sekilde alimlarimi yapacagim.
    1/2'u hemen
    1/4'u geri cekilmede (olursa - olmazsa yukselis onayindan sonra)
    1/4'u de potansiyel bir borsa dususunde

Alıntı Originally Posted by playmaker Yazıyı Oku
    Düşünceleriniz kendi içinde mantıklı olabilir.
    Borsadaki şahsi deneyimlerim , kesinlikle olmaz dememeyi bana öğretti.

Ancak TUCLK yarın bir gün, yeni bir büyük bağlantı haberi haberi açıklarsa ortalamalar vs kim bakar. Bir hafta, bir ay, bir yıl sonra bilemem.

Söyledikleriniz, mevcut şartlarda bir değişme olmayacağı varsayımı ile mümkün olabilir. Dediğim gibi hayat da akıp gidiyor bu arada.

Size şu konuda katılırım. Eğer bir şirketi beğendiniz ve alım yapmak istiyorsanız ve tereddütleriniz varsa kademeli alım en iyi yoldur.
    Benim bu durumlarda hareket tarzım şöyle olurdu; Yatırım yapmayı düşündüğüm miktarın yarısını beklemeden hemen alırdım. Ondan sonra düştükçe kademeli alım yaparak maliyet düşürürdüm. Diyelim ki düşmedi olumlu gelişmelerle yukarı yönelirse, diğer kalanı ile de biraz yukardan alım yapardım. Böylece ortalama maliyetim yine aşağıda kalmış olurdu.

8. kapasite arttırımı için yeni makina siparişleri güzel haberler
    maddi duran varlıklarda artış devam edecek
    bunların finansmanı için şirketin bedelli ihtiyacı olacak mı olmayacak mı

Sayfa 222/339 İlkİlk ... 122172212220221222223224232272322 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •