Sayfa 246/339 İlkİlk ... 146196236244245246247248256296 ... SonSon
Arama sonucu : 2711 madde; 1,961 - 1,968 arası.

Konu: TUCLK - Tuğçelik Aluminyum Metal Mamulleri

1. 1- Geminin sahibi EURASIA ise, gemi işletmeciliğinden doğan zarar veya kar, sadece bu şirketin bilançosuna yansıması gerekmez mi?

2- Diyelim ki EURASIA'nın bir kısmı veya tamamı TUĞÇELİK'in ise;
    a) Gemi işletmeciliğinden doğan zararın kapatılması için TUĞÇELİK'ten EURASIA'ya finansman aktarımı yapılıyorsa eğer, borsadaki TUCLK yatırımcısı ZARAR ETTİRİLMİŞ OLMUYOR MU?
    b) Bu durumda Tuğçelik Firması KÖTÜ YÖNETİLMİŞ OLMUYOR MU?

3- Peki bunlar oluyor ise SPK'nın NE YAPMASI GEREKİYOR?

(Yatırım Tavsiyesi Değildir)

2. epeydir dikkatimi çeken firmaydı tuclk..vakit buldum,2 gündür formda geçmişe yönelik yorumları okumaya başladım.değerli arkadaşlar var,yorumlarından faydalandım..sonra internetten ben birtakım verilere bakayım derken 2017 yılında patrona kesilen spk ceza haberlerine denk geldim..canım sıkıldı..gelecek vaat eden bir firma ışığı veren teferruatlı araştırmaya değer bir firma bulmanın sevinci kursağımda kaldı..benim için patron ve niyeti daha önemlisi fıtratı çok önemli..tahtakale zamanlarından beri bu işin içinde olan bir abimi aradım,sordum..iddiaları doğruladı..sağlam adamdır.dediğine inanırım..hem sizle paylaşayım istedim hemde siz ne düşünürsünüz merak ettim..herkese selamlar...

3. Kors hocam var mı bilanço ile ilgili yorumunuz? Beklentilerinizde bir değişiklik oldu mu? Fabrikadan açılana kadar böle böyle gidecek herhalde.

Alıntı Originally Posted by gürselbb Yazıyı Oku
    epeydir dikkatimi çeken firmaydı tuclk..vakit buldum,2 gündür formda geçmişe yönelik yorumları okumaya başladım.değerli arkadaşlar var,yorumlarından faydalandım..sonra internetten ben birtakım verilere bakayım derken 2017 yılında patrona kesilen spk ceza haberlerine denk geldim..canım sıkıldı..gelecek vaat eden bir firma ışığı veren teferruatlı araştırmaya değer bir firma bulmanın sevinci kursağımda kaldı..benim için patron ve niyeti daha önemlisi fıtratı çok önemli..tahtakale zamanlarından beri bu işin içinde olan bir abimi aradım,sordum..iddiaları doğruladı..sağlam adamdır.dediğine inanırım..hem sizle paylaşayım istedim hemde siz ne düşünürsünüz merak ettim..herkese selamlar...
    Ceza mahkeme kararı ile kalktı.
    Yani patron mahkemede aklandı.

5.  Alıntı Originally Posted by erdgass Yazıyı Oku
    Kurumsallıktan uzak tam bir patron hissesi her çeyrek net kar rakamına önemli derece etki edecek ekstra bir gider kalemi çıkıyor. 2.ç yüksek bir döviz açığı olmamasına rağmen yüksek kur farkı zararı bu çeyrekte daha önce hiç olmayan 5.8 milyon liralık fiyat farkı gideri diye bir kalem var bu giderler nasıl oluşuyor soru işareti. Patronların ayrıca deniz taşımacılığı işi var ve bu şirketinde 1 tane gemisi olan deniz taşımacılığı yapan Eurasia diye bir firması var navlun ücretleri bu dönemde kat kat artarken deniz taşımacılığı yapan firmalar kar rekorları kırarken bu şirket zarar ediyor bunu nasıl beceriyorlar anlamadım yoksa aşırı borçlu bir şirket mi bilinmiyor yeterince bilgi yok. Finansallara bakınca şeffaflık, tutarlılık ve güvenilirlik konusunda bazı soru işaretleri oluşuyor iş tamamen patronun dürüstlüğüne kalıyor. Olumlu açıdan bakacak olursak son dönemde iyice hızlanan kur artışları büyük oranda ihracata yönelik çalışan şirketi için olumlu 2022'de yeni siparişlerin ve üretimlerin devreye girmesi ile hasılat ve kar anlamında önemli bir aşama sağlayabilir ancak dediğim gibi patronun dürüstlüğüne bağlı bütün işler, temkinli iyimserlik diye özetlenebilir.
    Bu konu benim de dikkatimi çekti. Bakalım sonraki bilançoda kârı törpülemek için nasıl bir kalem bulacaklar🤣

Tereddüt edenler almasın zaten.
    Hisse alırken net olmanız lazım zaten.
    Ben eski olduğum için her düşüşte alırım. Yukarı yaptığında son aldıklarını vererek sürekli maliyet düşürdüm. Tahta bu şekilde çalışıyor.
    Bugün 13.40 larda yine alımlarım oldu. 13. 60 larda da olmuştu.
    Diğer hissem Aksen ile aralarınd a bir sistem kurdum. Aksen yukarı yapıp tuclk aşağıda ise Aksen verip tuclk artırıyorum.
    Ya da tam tersini yapıyorum.
    Fiyat hareketleri bunu yapmama nn az 3-4 kez müsade etti .
    Bakalım bu sefer işleyecek mi.
    TUCLK ihracat yapan bir şirket. Dolar son çeyrekte yüzde 20 artmış. Kaçırır mıyım fırsatı

7. Merhaba,
    İhracat yapiyor ama dipnotlarda ypp pozisyonu eksi maalesef. %20doviz kuru artarsa -1.293.146 negatif yansiyacagini belirtmisler.
     Alıntı Originally Posted by playmaker Yazıyı Oku
    Tereddüt edenler almasın zaten.
    Hisse alırken net olmanız lazım zaten.
    Ben eski olduğum için her düşüşte alırım. Yukarı yaptığında son aldıklarını vererek sürekli maliyet düşürdüm. Tahta bu şekilde çalışıyor.
    Bugün 13.40 larda yine alımlarım oldu. 13. 60 larda da olmuştu.
    Diğer hissem Aksen ile aralarınd a bir sistem kurdum. Aksen yukarı yapıp tuclk aşağıda ise Aksen verip tuclk artırıyorum.
    Ya da tam tersini yapıyorum.
    Fiyat hareketleri bunu yapmama nn az 3-4 kez müsade etti .
    Bakalım bu sefer işleyecek mi.
    TUCLK ihracat yapan bir şirket. Dolar son çeyrekte yüzde 20 artmış. Kaçırır mıyım fırsatı
    Mi Note 10 Lite cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Alıntı Originally Posted by hknslk33 Yazıyı Oku
    Merhaba,
    İhracat yapiyor ama dipnotlarda ypp pozisyonu eksi maalesef. %20doviz kuru artarsa -1.293.146 negatif yansiyacagini belirtmisler.

Mi Note 10 Lite cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Bir bakış açısı ile değerlendirirseniz evet haklısınız.
    9 Ayda 150 milyon TL ihracat yapmış. Son çeyrekte 50 milyon yaptığını varsayalım ki daha fazlasını yapacağını düşünüyorum
    50 milyon X %20 = 10 milyon
    10 milyon - 1.3 milyon = 8.7 milyon

Başka soru?

Sayfa 246/339 İlkİlk ... 146196236244245246247248256296 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •