Sayfa 286/339 İlkİlk ... 186236276284285286287288296336 ... SonSon
Arama sonucu : 2712 madde; 2,281 - 2,288 arası.

Konu: TUCLK - Tuğçelik Aluminyum Metal Mamulleri

1. Sayın playmaker siz değerini biliyorsunuz tuclk in, benim de bizim borsada en çok beğendiğim beş şirketten biri, yaklaşık bir sene önce kors ve sizin paylaşımlarınızla dikkatimi çekti açıkcası, bende fiyat düştükçe pozisyon arttırıp, yükseldikçe azaltıyorum. uzun Dönemde de hissede kalıcı olmayı hedefliyorum. 21 yükselişinde silkelendim o ayrı, çünkü daha hisseyle aramda bağ güçlenmeden, hızlı bir yükselişe denk geldim ve kendimce ederinde sattım.

Tarihi zirvesini dikkate almaya çok gerek yok, o fiyat o dönem için bence spekülatif bir yükselişin sonucuydu, günümüze geldiğimizde ise hissenin F/k olarak değerlemesinin sektörüne göre çok düşük olması, bedelli riskinin ortadan kalkması, yeni üretim kapasitesinin eklenmesi gibi çok güzel gelişmeler var. sağlıklı bir yükseliş trendine başlaması çok güzel olur. Yoksa uçup kaçması ile çok işim yok.

2.  Alıntı Originally Posted by playmaker Yazıyı Oku
    Arkadaşlar 5-10 sayfa.geriden okumaya başlasa bunları görecekler zaten.

Burası tam kapasite devreye alınacağı zamanlar da gelecek inşallah
    Sayın playmaker, o mesajınuzi okudum ama inanın tam olarak anlayamadim. O sebeple sordum.

Simdi tekrar okuyunca şöyle bir sonuca ulaşıyorum.

1-Mevcut uretim yapan fabrika 10.000 m² civarinda.

2- Gebze de ki calişmalari devam eden uretim tesisi 5.000 m² ve geçen gün %30 kapasite ile deneme üretimine başladi.

3- Yalova osb de 30.000 m² arazi alındı ama orada henüz bir çalışma yok.

4- Yine geçen aylarda 40.000 m² uretim alanina sahip fabrika binası alindi. Henüz orada bir çalışma yok.

5- Son olarak resimde ki uretim üssünü anlayamadım. Burası tam olarak neresi. Yukarida ki saydiklarimdan bir tanesi mi yoksa farkli bir yer mi.

Yanlışlarım varsa duzeltirseniz sevinirim. Saygılar...

SM-M515F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Alıntı Originally Posted by balıkadam Yazıyı Oku
    Sayın playmaker, o mesajınuzi okudum ama inanın tam olarak anlayamadim. O sebeple sordum.

Simdi tekrar okuyunca şöyle bir sonuca ulaşıyorum.

1-Mevcut uretim yapan fabrika 10.000 m² civarinda.

2- Gebze de ki calişmalari devam eden uretim tesisi 5.000 m² ve geçen gün %30 kapasite ile deneme üretimine başladi.

3- Yalova osb de 30.000 m² arazi alındı ama orada henüz bir çalışma yok.

4- Yine geçen aylarda 40.000 m² uretim alanina sahip fabrika binası alindi. Henüz orada bir çalışma yok.

5- Son olarak resimde ki uretim üssünü anlayamadım. Burası tam olarak neresi. Yukarida ki saydiklarimdan bir tanesi mi yoksa farkli bir yer mi.

Yanlışlarım varsa duzeltirseniz sevinirim. Saygılar...

SM-M515F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    40 Bin m2 yeni alınan 40 bin m2 kapalı alan olan yere kurulacak.
    Tabi detayları bilmiyoruz.
    Sancaktepe ve Gebze de devam eden üretim var. Acaba komple buraya mı taşınacak bilemiyoruz. Yoksa yeniden sıfırdan başka bir tesis olarak mı dizayn edilecek detayları bilemiyoruz.

Yalova İMES OSB deki 30 bin m2 arsa ana ortak NERSAN holding tarafından alınmış ancak TUCLK yatırımında kullanılacaktı . Yani arsa ana ortağa ait zaten. Buradan şimdilik vazgeçilmiş olabilir ya da ertelenmiş olabilir.

Gördüğünüz gibi tamamen haberlere bakarak tahmin yürütüyoruz.
    Şirketin uzun vadede 120 miyon euro ciro hedefi var. EURO bazında 5 kat ciro artışı bizim borsa için müthiş bir oran.

4.  Alıntı Originally Posted by playmaker Yazıyı Oku
    40 Bin m2 yeni alınan 40 bin m2 kapalı alan olan yere kurulacak.
    Tabi detayları bilmiyoruz.
    Sancaktepe ve Gebze de devam eden üretim var. Acaba komple buraya mı taşınacak bilemiyoruz. Yoksa yeniden sıfırdan başka bir tesis olarak mı dizayn edilecek detayları bilemiyoruz.

Yalova İMES OSB deki 30 bin m2 arsa ana ortak NERSAN holding tarafından alınmış ancak TUCLK yatırımında kullanılacaktı . Yani arsa ana ortağa ait zaten. Buradan şimdilik vazgeçilmiş olabilir ya da ertelenmiş olabilir.

Gördüğünüz gibi tamamen haberlere bakarak tahmin yürütüyoruz.
    Şirketin uzun vadede 120 miyon euro ciro hedefi var. EURO bazında 5 kat ciro artışı bizim borsa için müthiş bir oran.
    Sancaktepede yeni hatlar kuruluyor sanirim. Gebze ise zaten yeni fabrika. Bu sebeple mevcut fabrikalar faliyetlerine devam edebilir diye düşünüyorum.

Yabancı para pozisyonu ile ilgi bir dusunceniz var mi sayın playmaker. 2021 12 aylik tablolarda negatif iken, 2022 1.ceyrek dip notlarina gore 614 milyon tl döviz fazlasi var. Bu kadar yüksek doviz nereden gelmiş. Bir muhase oyunu olabilir mi sizce.

SM-M515F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

5. Kısa vadedeki fiyat hareketleriyle ilgilenmiyorum elbette ama bugün duyurulan yaklaşık 5 M euro'luk iş ilişkisinin bildirimi geldikten kısa süre sonra satış yiyip 14.38'den 14.05'e çekilmesi çok ilginç geldi.

ANE-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

6. Son 5 çeyreklik bazı kar marjları şekil 1deki gibi olmuş.

Bu marjların ortalaması ve 17,65 EUR/TL kuruna göre 4,9 M EUR hasılatın esas faaliyet karı, net kar ve favök'e katkısı şekil 2deki gibi oluşacak:

ANE-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bugün 14.18 de gelen KAP
    Başka hisse olsa yüzde 7-8 uçurmaz mıydı?

Açıklamalar
    Şirketimiz; Avrupa'da bulunan bir firmayla elektrikli araçların kabin kapısı , menteşe parçası gibi ürünlerinin seri üretimini gerçekleştirmek üzere anlaşma sağlamıştır.

Söz konusu anlaşmamız 2022 yılının ikinci yarısında başlayacak ve 2024 yılının sonuna kadar devam edecektir.

2024 yılının sonuna kadar tahmin edilen proje hacmi 62.600 adet elektrikli araca parça temin etmek olup projeden elde edilmesi beklenen gelir 4.900.000 Euro'dur.

Yapılan bu anlaşmayla birlikte şirketimizin ihracat geliri beklentisi 2024 yılında %80'e ulaşmıştır.

Hedeflenen hacimlerin gerçekleşmesi durumunda ise anlaşma süresi uzatılabilecek ve yatırımcılarımızın bilgisine sunulacaktır.

8. Arkadaşlar aşağıda ki kap haberinde (fabrika alımı) oranlarda bir yanlışlık yok mu
    sizce de?
    http://

Sayfa 286/339 İlkİlk ... 186236276284285286287288296336 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •