Sayfa 296/339 İlkİlk ... 196246286294295296297298306 ... SonSon
Arama sonucu : 2711 madde; 2,361 - 2,368 arası.

Konu: TUCLK - Tuğçelik Aluminyum Metal Mamulleri

1. Tugcelik borsa ralli yaparken hiç kazandırmadı, onun için benim için alınacak önemli kağıtlardan,tabiki asla yatırım tavsiyesi değildir.

2. Sıra bunada gelir illaki kar eden büyüyen bir şirketi ne kadar tutabilirler.

3. Gitmemde gitmem diyor emenuke

4. Çok uzun süredir bir şey yazan bile olmadı.
    Çok çok üzdü yatırımcısını..
    Biraz hacimlenmesi, bir şeyler yapması lazım artık…

5.  Alıntı Originally Posted by yerli Yazıyı Oku
    Çok uzun süredir bir şey yazan bile olmadı.
    Çok çok üzdü yatırımcısını..
    Biraz hacimlenmesi, bir şeyler yapması lazım artık…
    Tuclk e güvenen bunları göze almıştır. Biraz yan tahtaların böyle bir dezavantajı var. Benim pörtföyde en kötü performans sergileyen hisselerden biri, ama biliyorum ki belirli seviyeleri aşarsa herşey daha güzel olacak, e aşmazsa da ucuz hisse bulduk der diğer hisselerden gelen nakit akışını buraya yoğunlaştırırız. Tek sorun yönetim hiç şeffaf değil, o nedenle çok uzun süre tuclk taşırım beklerim motivasyonumu kaybettim.

Alıntı Originally Posted by Cover13 Yazıyı Oku
    Tuclk e güvenen bunları göze almıştır. Biraz yan tahtaların böyle bir dezavantajı var. Benim pörtföyde en kötü performans sergileyen hisselerden biri, ama biliyorum ki belirli seviyeleri aşarsa herşey daha güzel olacak, e aşmazsa da ucuz hisse bulduk der diğer hisselerden gelen nakit akışını buraya yoğunlaştırırız. Tek sorun yönetim hiç şeffaf değil, o nedenle çok uzun süre tuclk taşırım beklerim motivasyonumu kaybettim.
    TUCLK 8.50 lerden başlayan maceramın 1. aşaması 19-21.50 arasında son bulmuştu. Elimde sadece dörtte biri kadarı kalmıştı.

12-13 lere kadar düşmesini beklemiyordum doğrusu. Arada 13-16 hareketi de olsa da yeniden 12 lere kadar geri gelmişti.

12-13 lerde tekrar portföyümün ağırlıkta 1.hissesi yapmıştım, 6 aylık bilanço dönemi en güvendiğim hissemdi.
    Çünkü ÇİN covid nedeniyle nakliye ve tedarik sürecinde sıkıntılar oluyor, Avrupa otomotiv sektörü Türkiye gibi yakın ülkelere yöneliyordu. Çıkan haberler bu yönde idi.

Ben de bu nedenlerle risk almış ve portföyümün sanırım yüzde 60 ına kadarTUCLK yapmıştım.

Bilanço benim beklentimin altında gelince 15-16.30 arası çoğunu verdim gitti.

TUCLK benim 3-5 yıl vadede en güvendiğim hisselerden biri olduğundan portföyümde belli bir miktarı sabit olarak satmadan sürekli tutuyorum.

Yani kıyamet kopsa portföyümün yüzde 10 kadarı TUCLK tutmaktan vazgeçmedim.

Tahtanın hareketlerini yakından izlediğim için son 1 haftadır içsel bir güç hissediliyordu. Ben de yine ufak ufak almaya başladım.
    16.80 de güzel alım yaptım. Sonra 17.30 larda da biraz aldım.

İzleyelim bakalım, bilançoya kadar neler olacak.

7. 17,50 üzerinde kaldıkça. Sorun olmaz

Ama bu kapanış karanlık odada olduğundan

Bu kapanışı kapanış olarak görmüyorum

Karanlık oda kapanışlarına güvenmiyorum

Tabi bence

Alıntı Originally Posted by Turquaz Yazıyı Oku
    17,50 üzerinde kaldıkça. Sorun olmaz

Ama bu kapanış karanlık odada olduğundan

Bu kapanışı kapanış olarak görmüyorum

Karanlık oda kapanışlarına güvenmiyorum

Tabi bence
    17.50 üzerinde kalırsa yatay trend sona erdi demektir.
    Olası yükseliş hareketinin henüz başı sayılır.
    Belki burada biraz tereddüt geçirebilir. Bu da çok doğal.
    Ancak tuclk potansiyeli olup da 1 yıldır prim yapmayan nadir hisselerden.
    Fk sı vs oldukça ucuz
    Hiç bir beklentisi olmayan şirketlerin 20-30 fk larla işlem gördüğü piyasada tuclk elbet farkedilecektir.
    Patron yükselme trendi içerisinde iken bedelli haberini gönderip tahtayı pis etmişti.
    Otomotiv ve beyaz eşya sektörü ile parelel hareket edecektir. Bu sektörlerde ÖTV indirimi vs gibi haberlerden dolaylı olarak olumlu etkilenir.

Sayfa 296/339 İlkİlk ... 196246286294295296297298306 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •