Sayfa 176/339 İlkİlk ... 76126166174175176177178186226276 ... SonSon
Arama sonucu : 2711 madde; 1,401 - 1,408 arası.

Konu: TUCLK - Tuğçelik Aluminyum Metal Mamulleri

1. Yakin gelecekte Sirketin hikayesi etkileyici olabilir..

Ozellikle elektrikli araclarda alüminyum kullanimi günden gune arttmakta.

Sirketin zaten is yaptigi firmalarin araçları agzimizin suyunu akitan cinsten..
    ruyamizda bile sahibi olsak ulan Ruyadayim dersin;)

Tek sorunu biraz borçlu yapida olmasi ama üstesinden gelinmeyecek bir halde değil bence.(bedelliye bile gerek kalmadan 2 sene vadeyle rahat toparlanir)

Sayin Patronumuz bu şirketin eski zirvesinin 5 dolar olduğunu unutmamali ve yatırımcısını güldürecek adimlari atmali..

Gebze ve Yalova tesislerinde de uretime başlarsa önümüz daha da açılır..

Ozellikle 8 temmuz 2021 de yapilacak genelkurulda sirket 3 maddeyi onayi sunacak.
    Dikkatimi cekenlerse;

1)kayitli sermayesini 100 milyondan 200 milyona cikarmak istiyor. (Belki bedelli hazirligi olabilir) yatirimlar icin mantikli da olur.

2) Şirket, pirinç, sarı, bakır, bronz, çinko, kurşun, alüminyum, pik ve buna benzer mamullerin üretimi alım satımı,
    ithalat ve ihracatını yapabilir.

3). Şirket, Enerji tersanecilik konularında yatırım yapmak ya da mevcut şirketlere ortak olma veya satın alma
    faaliyetlerinde bulunabilir.
     Alıntı Originally Posted by playmaker Yazıyı Oku
    Vakıf yatırım 12.45 maliyetle aldığı 400 bin adet malı tutuyorsa, ben çoğunu 8.50lerden aldığım malları neden tutmayım diyorum kendi kendime.

Hisse yükselirken özellikle sosyal medyada ortaya çıkıp ben de demiştimcilere uyuz oluyorum. Hisseye düşerken sahip çıksanıza. Niye sus pus oluyorsunuz değil mi?
    SM-M515F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2. güzel yerlere gelecek inşallah.

Alıntı Originally Posted by buffet33 Yazıyı Oku
    güzel yerlere gelecek inşallah.
    Güzel yerlere gelecek derken hakikaten de geliyor.
    Tabi almak isteyenler için.
    Düşerken dayanamıyorum alıyorum. Ben aldıkça da daha çok düşüyor.

Elbet bir yerden dönecek, ilelebet düşecek hali yok

Şirket hedefleri sekteye uğramaz ise 2 yıl beklemeyi göze alabilirim.
    Her çeyrek satışları ve karlılığı takip edeceğim.
    2. Çeyrek 1. çeyrekten daha yüksek satış ve kar rakamı elde ederse benim için yeterli olur.
    Yılbaşından bu yana çalışan sayısının artmış olması 2. çeyrek için de beni umutlandırıyor

5.  Alıntı Originally Posted by HEG Yazıyı Oku
    Yakin gelecekte Sirketin hikayesi etkileyici olabilir..

Ozellikle elektrikli araclarda alüminyum kullanimi günden gune arttmakta.

Sirketin zaten is yaptigi firmalarin araçları agzimizin suyunu akitan cinsten..
    ruyamizda bile sahibi olsak ulan Ruyadayim dersin;)

Tek sorunu biraz borçlu yapida olmasi ama üstesinden gelinmeyecek bir halde değil bence.(bedelliye bile gerek kalmadan 2 sene vadeyle rahat toparlanir)

Sayin Patronumuz bu şirketin eski zirvesinin 5 dolar olduğunu unutmamali ve yatırımcısını güldürecek adimlari atmali..

Gebze ve Yalova tesislerinde de uretime başlarsa önümüz daha da açılır..

Ozellikle 8 temmuz 2021 de yapilacak genelkurulda sirket 3 maddeyi onayi sunacak.
    Dikkatimi cekenlerse;

1)kayitli sermayesini 100 milyondan 200 milyona cikarmak istiyor. (Belki bedelli hazirligi olabilir) yatirimlar icin mantikli da olur.

2) Şirket, pirinç, sarı, bakır, bronz, çinko, kurşun, alüminyum, pik ve buna benzer mamullerin üretimi alım satımı,
    ithalat ve ihracatını yapabilir.

3). Şirket, Enerji tersanecilik konularında yatırım yapmak ya da mevcut şirketlere ortak olma veya satın alma
    faaliyetlerinde bulunabilir.

Selamlar HEG hocam.

1- Şirketin karar süresi 2021'de dolduğu için hem 2025'e kadar uzatmayı hem de sermayeyi 200'e çekmeyi düşünüyor.

2- Bu madde de önceki sözleşme tadiline göre sadece üretmek kelimesi eklenmiştir. Mevcut esas sözleşmede bu cümle vardır.

3- Bu madde tamamen yenidir. Ana ortak NERSAN ile burada belki tersanecilik düşünülüyor olabilir. Hem Çelik hem Enerji hem de

Tersane yatırımı olan Çanakkale'de İÇDAŞ A.Ş vardır. Belki uzun vade de o tarz bir yapılanma düşünüyor olabilirler diye mantık

yürütüyorum.

Selamlar.

Bol kazançlar.

Syg.

6. Selamlar,

Eklemeler ve yorum icin teşekkür ederim.

Bir ekleme de benden gelsin:

Gebze’de faaliyete gecmesi planlanan fabrikada sadece beyaz eşya üretimi planlanıyormus.
    Otomotiv İstanbul beyaz esya gebze seklinde planlanmis.
     Alıntı Originally Posted by KoRs Yazıyı Oku
    Selamlar HEG hocam.

1- Şirketin karar süresi 2021'de dolduğu için hem 2025'e kadar uzatmayı hem de sermayeyi 200'e çekmeyi düşünüyor.

2- Bu madde de önceki sözleşme tadiline göre sadece üretmek kelimesi eklenmiştir. Mevcut esas sözleşmede bu cümle vardır.

3- Bu madde tamamen yenidir. Ana ortak NERSAN ile burada belki tersanecilik düşünülüyor olabilir. Hem Çelik hem Enerji hem de

Tersane yatırımı olan Çanakkale'de İÇDAŞ A.Ş vardır. Belki uzun vade de o tarz bir yapılanma düşünüyor olabilirler diye mantık

yürütüyorum.

Selamlar.

Bol kazançlar.

Syg.

7.  Alıntı Originally Posted by playmaker Yazıyı Oku
    2. Çeyrek 1. çeyrekten daha yüksek satış ve kar rakamı elde ederse benim için yeterli olur.
    Yılbaşından bu yana çalışan sayısının artmış olması 2. çeyrek için de beni umutlandırıyor

kısa vadeli alacaklarının artmasıda bu yönde geçen sene haziranda ve eylül de yapılan anlaşmalarla yaklaşık 9 milyon euru yıllıkta ciro artış beklentisi var dönemsel 120 milyon ciro super olur bu sene için

8.  Alıntı Originally Posted by playmaker Yazıyı Oku
    2. çeyrekte kar değil ama ciro artışı kesin. İlk çeyrekteki 5 milyon liraya yakın ertelenmiş vergi geliri ikinci çeyrekte olmaz muhtemelen ve kar daha düşük olabilir.

Sayfa 176/339 İlkİlk ... 76126166174175176177178186226276 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •