Sayfa 338/339 İlkİlk ... 238288328336337338339 SonSon
Arama sonucu : 2711 madde; 2,697 - 2,704 arası.

Konu: TUCLK - Tuğçelik Aluminyum Metal Mamulleri

1. Fabrika alındı. İçinde kullanılacak baskı makinaları siparişi ( sanırım Almanya'ya) verildi. Ama bu siparişler verilip de hemen gelmiyormuş. Makina üretim süreci 1 yılı buluyormuş. Bu makinalar henüz gelmedi diye biliyorum. Gelse bile hemen tam kapasite çalışmaz zaten. Gebze fabrikası da %30 ile başlamıştı.

FIG-LX1 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2.  Alıntı Originally Posted by Pejo Yazıyı Oku
    Fabrika alındı. İçinde kullanılacak baskı makinaları siparişi ( sanırım Almanya'ya) verildi. Ama bu siparişler verilip de hemen gelmiyormuş. Makina üretim süreci 1 yılı buluyormuş. Bu makinalar henüz gelmedi diye biliyorum. Gelse bile hemen tam kapasite çalışmaz zaten. Gebze fabrikası da %30 ile başlamıştı.

Kasim 2022 de yayinlanan su haberde 1 yil icinde ure üretime başlanacak ve kademeli olarak 100 milyon euro ciro hedefine ulaşılacak denmiş. Ayrıca 1 milyar 50 milyon tl'lik devlet desteği almıştı 2022 yılında.

https://tudoksad.org.tr/tugcelik-e-dev-yatirim-tesviki

SM-M515F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3. Ben şunu anlayamıyorum. Fabrika satın alımında neden dolar bazlı kredi çekti? O dönem TL bazlı krediler uygundu. Neden kur riskini satın aldı?

4.  Alıntı Originally Posted by Pejo Yazıyı Oku
    Ben şunu anlayamıyorum. Fabrika satın alımında neden dolar bazlı kredi çekti? O dönem TL bazlı krediler uygundu. Neden kur riskini satın aldı?

Biraz vizyonsuzluk var demek ki.

Biz bile dışarıdan bunu görebiliyoruz ama adamlar goremiyor.

SM-M515F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Vestelden alınan 40 milyon dolarlık güç elektroniği siparişi hakkında yorumu olan var mı arkadaşlar

6. Nominasyon kelimesini ilk defa duydum. Türkçe karşılığı aday gösterildi gibi bir durum ve galiba. Şöyle bir fikir jimnastiği yaparsak;
    Bu parçaların üretimi yeni fabrikada yapılacaktır. Vestel de belki bu fabrikayı, makinaları ve örnek ürünleri görmek isteyecek. Yani kesin bir anlaşmadan ziyade, ürünlerin beğenilmesi durumunda anlaşma gibi bir durum olabilir.
    Buradan yılda 10 milyon dolar ciro,net kâr marjı %10 desek 1 milyon dolar bilançoya katkı beklenir.
     Alıntı Originally Posted by Cok Yazıyı Oku
    Vestelden alınan 40 milyon dolarlık güç elektroniği siparişi hakkında yorumu olan var mı arkadaşlar

Alıntı Originally Posted by Pejo Yazıyı Oku
    Nominasyon kelimesini ilk defa duydum. Türkçe karşılığı aday gösterildi gibi bir durum ve galiba. Şöyle bir fikir jimnastiği yaparsak;
    Bu parçaların üretimi yeni fabrikada yapılacaktır. Vestel de belki bu fabrikayı, makinaları ve örnek ürünleri görmek isteyecek. Yani kesin bir anlaşmadan ziyade, ürünlerin beğenilmesi durumunda anlaşma gibi bir durum olabilir.
    Buradan yılda 10 milyon dolar ciro,net kâr marjı %10 desek 1 milyon dolar bilançoya katkı beklenir.

Hocam bu siparişler nerede kullanılacak bir elektrikli araç gibi bişeyde mi yani tuğçelik bu siparişlerden başka firmalardan da alabilir mi sonuçta devir elektrikli araç devri yani?

8. Faaliyet raporunun okumanızı tavsiye ederim. Yeni fabrika da elektrikli araç bataryası alüminyum dış ünitesi (tam tâbiri aklıma gelmedi ) üretimi yapacaklar. Vestel'e yapılması planlanan ürün de buna benzer bir şey olsa gerek. Hikaye Vestel de de olabilir. Vestel hakkında hiç bilgim yok. Ne üretimi yapıyorlar/yapacaklar,o konuyu da araştırmak gerek.

Sayfa 338/339 İlkİlk ... 238288328336337338339 SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •