Sayfa 305/339 İlkİlk ... 205255295303304305306307315 ... SonSon
Arama sonucu : 2711 madde; 2,433 - 2,440 arası.

Konu: TUCLK - Tuğçelik Aluminyum Metal Mamulleri

1. Sn 3:45

Verdiğiniz bilgilerden dolayı teşekkürler. Sizi her zaman burada gormek dileğiyle, syg.

Redmi Note 8 Pro cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2. Aralık 2022 başından itibaren şirket YÖNETİMİ'ndekilerin BORSA İŞLEMLERİNİN incelenmesi için CİMER'e şikayet edenler olmuş...

3. Şirket iyide patronu nasıl?

Redmi Note 8 Pro cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4. Tuğçelik Alüminyum Ve Metal tarafından yapılması planlanan güneş enerji santrali(GES) projesi ile ilgili ÇED süreci başladı.

Çevresel Etki Değerlendirmesi İzin ve Denetim Genel Müdürlüğünün internet sitesinde konu ile ilgili yapılan açıklamada şu bilgiler verildi:

"KAYSERİ ili MELIKGAZI, ilçesi Ağızsuyu Mevkii, 2165 Ada, 1 Parsel mevkiindeki Tuğçelik Alüminyum Ve Metal Mamulleri Sanayi Ve Ticaret Anonim Şirketi. tarafından yapılması planlanan GÜNEŞ ENERJİ SANTRALİ projesi ile ilgili olarak KAYSERİ Valiliğimize sunulan P.T.D. Dosyası Çevresel Etki Değerlendirmesi Yönetmeliği'nin 16. maddesi doğrultusunda incelenmiş ve projeye ilişkin ÇED Süreci başlamıştır."

5. Böyle bir GES yatırım projesinden sizin haberiniz var mıydı? Son açıklanan faaliyet raporunda da yok,kap bildirimi de yok. Yoksa ben mi kaçırdım?

Alıntı Originally Posted by Uc_kirkbes Yazıyı Oku
    Duvarı nem, insanı gam, patronu da kötü nam bitirirmiş

Patronu SPK sobelemiş yaptığı işlemler yüzünden ama ben Burak Nergis'ten umutluyum. Yeni jenerasyon daha enerjik gelmiştir her zaman
    Sayın Uc_kirkbes
    Verdiğiniz özet için teşekkürler.
    2,5 Yıldır TUCLK gündemimde ve portföyümde sürekli sabit bir miktar duruyor kenarda.
    8.70'lerden beri tutuyorum ama arada 18-21 çıkmıştım, 15 ten 12lere kadar geri alım yapmıştım. Buna rağmen piyasanın üzerinde kazanç getirdiğini söyleyemem. Allah bereket versin yine de.

Ben çok paylaşım yapmıştım bu konularda.
    Şirketin çok ketum olduğunu söylemeliyim.
    Yatırımlar süreçler hakkında satır aralarını okuyarak birleştirerek yorum yapabiliyoruz.

Şirket gayrimenkullerini değerlemeye tabi tutmuş ama sabit yatırım olduğu için öz varlıklar içerisinde etkisini göreceğiz. Kâra direkt yansıması olmayacaktır.

Şirketin finansal dip notları ve faaliyet raporunu dikkatli okumak lazım.

Mesela 2019 dan beri süren Gebze fabrikası hakkında 2 yıl paylaşım yapmadılar. Mail ile sordum devam ediyor devam ediyor... Başka cevap yok. Orası için açılış yaptılar mı? Kap ta duyuru falan. Muhtemelen çalışıyordur şu an.
    Benim mail ile sorduğum öncek yetkili arkadaş, finansal dipnotlardaki makina alım giderleri orası için diye cevaplamıştı.
    Ben de bunu sosyal medyada paylaşmıştım.
    15 Gün sonra o arkadaş görevden ayrıldı ?

Son büyük yatırım ve yatırım teşvik belgesi TUCLK i sürekli tutmak konusunda motivasyonu artırıyor. Bu tür şirketlerin ne zaman yükseliş atağı yapacağını bilemezsin. Aylarca yatayda kalıp bir anda yükselebilir.
    Benim TUCLK alacak arkadaşlara 2-4 yıl hedef koymayacaksanız sabırlı değilseniz uzak durun derim. 1 Ayda yüzde 100 de yapabilir, 6 ayda yüzde sıfır da yapabilir.
    Durum budur.

Otomotiv ve otomotiv yan sanayi ihracatı 2021'e göre 2022'de yüzde 43,6 artmış.

Ekim 2021-22 artış oranı %46,4
    Kasım 2021-22 artış oranı %47,4
    Aralık 2021-22 artış oranı %39,4

Bu durumda son çeyrek TUCLK EGEEN ve PARSN için yi geçmiş olmalı.

Bir not daha: 1 milyar TL yi geçen Yatırım teşvik belgesi ilerki dönemlerde ertelenen vergi gelirlerini artıracağı iççin daha yüksek kâr marjları görebiliriz. Örnek : Sasa nın yatırım teşvik belgeleri dolayısı ile 8 milyar kâr rakamının 6,9 Milyarı ertelenmiş vergi gelirlerinden. Tabi kimsenin buna baktığı yok. Yatırım teşvik belgesi etkisi olmasa idi kâr 1 milyar civarında olacaktı.

7. Ocak tarihli epey iş ilanı var. Gebze fabrikası tam faaliyete mi geçiyor acaba?

https://iskurhaber.com/tag/tugcelik-...on-im-sirketi/

8. Depremden bir gün önce attığım maile hemen cevap gelmiş ama yayınlayamamıştım.

Sayfa 305/339 İlkİlk ... 205255295303304305306307315 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •